Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Így 76 év távlatából visszanéz...

Így 76 év távlatából visszanézve ugye, hogy jobb lett volna, ha megnyerjük a II. világháborút?

Figyelt kérdés
Németek úgysem írtottak volna ki minket, meg küldtek volna vissza az Urálba. Lett volna egy német bábkormány az ország élén, de az összes magyar egyesült lenne most egy országhatáron belül. Jól élnénk és bűnözés, BLM meg LGBTQ propaganda sem lenne.

2021. júl. 10. 19:14
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
01:50: sajnos azt kell mondanom, neonáci vagy, az ilyenekkel pedig nem érdemes eszmét cserélni. Csak annyit mondok: Rejtő Jenő, Radnóti Miklós, Szerb Antal, Ámos Imre, Petschauer Attila, Pásztor Béla, Gelléri Andor Endre, Salkaházi Sára, és még páran, akik cáfolnak.
2021. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:

19:20: az említett úriemberek egytől-egyig a németeket kiszolgáló Horthy-rezsim vagy a németeket teljes mértékben kiszolgáló Szálasi-rezsim áldozatai. Azt elegánsan nem említed, hogy Gelléri Andor Mauthausenből szabadult, ahogy azt sem, hogy Rejtő (aki egyébként nyomtalanul eltűnt) és Petschauer hogyan került tífuszosan szovjet tábori kórházban. Elképesztő, hogy tagadod a valóságot. Na, neked való Zelk Zoltán verse, aki túlélte, amit az eszmetársaid műveltek vele:


ZELK ZOLTÁN


DOROSICI ALKONY, 1943



A gödörben harminchárom halott.

És zuhant már a harmincnegyedik.

Mennyit temettünk! S két hónapja már!

rakhattuk volna föl, az egekig.


Igy is odáig ért! szörnyű torony!

így is az égig ért, nem bírta már:

letántorgott a torony lépcsein

és megjelent a sírnál Adonáj.


És felbődülve sírta az imát,

a pernye-szín, füstölgő dallamot –

reszketve kavarogtak odalenn

a tífusz-rágta lábak és karok.


Mellét szaggatta, égő rongyait,

a földre hullt és úgy falta a sárt,

elátkozva a Hatodik Napot,

a Semmit hívta vissza, a Homályt.


Súghatták nékem rémült társaim:

„Egy őrült kántor… öccsét temeti…”

jól tudtam én, hogy ő az: Adonáj!

s ki gödörbe hull, mind öccse neki.


Öccse, gyermeke s bűne minden itt,

minden, mi egykor elbocsájtatott,

a tűz, a tetvek, a megfertezett

fanyar-zöld szagu nyári alkonyok.


Gyökérbe, kőbe zúzva homlokát,

ezért hajlong a Szenvedés előtt,

ezért jajong, mig ajka oly kopár,

oly néma lesz, mint Teremtés előtt.


A szörnyü dalnak már csak füstje szállt

s egy vézna ágon az is fönnakadt,

s mi éreztük, a nyírkos rémület

a hirtelen csöndben bőrünkre fagy.


És megint szitkok, megint ütlegek,

– fölocsudtak megdermedt őreink –

megint a csontig sajgó mozdulat,

a sorvadt izmok rossz tánca megint.


A minden-mindegy bárgyu ritmusa.

De lapátunk már hegyeket dobált:

és zuhogott az egeken a hant –

és eltemettük akkor Adonájt.

2021. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
60%

Ehh... törölték a válaszom. Na mindegy.

Az éltalad említett személyek közül a legtöbben valóban megjártak német vagy magyar koncentrációs táborokat, de egyikük sem lett NÉMETEK által elkövetett SZERVEZETT NÉPIRTÁS áldozata. Ez minden amit állítok.

Rejtő Jenő esetének valóban nem néztem elég alaposan utána, és rossz helyen tüntettem fel a nevét. Ő a nagykátai munkaszolgálatos gyűjtőtáborba (magyar) került, ahonnan a Don-kanyarhoz vezényelték.


Zelk Zoltán 1956 előtt lelkes híve volt a kommunizmusnak, ezért nem vagyok benne biztos, hogy a korábbi művei nem torzítják a valóságot.


#21#25#28 (+1 törölt válasz, ami a #32-es volt eredetileg)

2021. júl. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
34%

Azt hiszem, a világnézetednek jót tett volna, ha te is megjársz pár koncentrációs tábort, vagy ha munkaszolgálatos lettél volna a Don-kanyarban. Csupa vidámság, kacagás volt ott az élet, nem igaz?

Zelk pedig éppen azért volt lelkes híve a kommunizmusnak, amit az eszmetársaid csináltak vele. Azt is tudod, hogy 56 után is lecsukták?

2021. júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
6%
Látod utolsó te szirnted mi neonácik vagyunk te meg kommunista felejtsük már el ezeket az eszméket pont az ilyen emberek miatt fogunk egyszer észak kórea vagy kína sorsára jutni de jó lessz ismét lessz európán belül kommunizmus de jó
2021. júl. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
40%

Aki tagadja a II. világháborús zsidó népírtást (szinte le sem merem írni, hogy Holokausztot), az bizony neonáci. Ennyire egyszerű. Ami úgy néz ki, mint egy kacsa, úgy hápog, mint egy kacsa, az bizony kacsa. Felsoroltam jó pár magyar kiválóságot, akiket ezek a csodálatos németek átküldtek a másvilágra - mégha nem is közvetlenül tették. De Hitler és az ő kis monomániája nélkül jóval tovább éltek és alkottak volna. Erre jön ez a kis szőrszálhasogató, és relativizál, meg tagad, tagad, tagad. Még ahhoz is van képe, hogy mindent a magyarokra kenjen. Gusztustalan.

A kommunista pedig neked a jó... Elég kétbites a világnézeted.

2021. júl. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
70%

Aha akkor most beszéljünk a te drága komcsi barátaidról mit tettek az országgal

1. Ha bármi rosszat mondtál sztálin elvtársról vagy a SZU ról jött a fekete volga

2. A második vhs támadás során minden faluba minimum 4 nőt megerőszakoltak

3. Még a SZUn belül se mehettél ki csak úgy az országból nemhogy nyugatra.

4. Kötelező sorkatonaság ami termelte a sok 60-as nagy katonát akik visszasírjákezelet az időket

5. Ingyen utak szibériába ami egy cseppet se jobb mint a holokauszt ott nem a gázkamra hanem az orosz tél végzett veled sokkal jobb halál

6. Rányomta a mai gazdaságunkra a béjegét mivel még mindig utánuk söprögetünk


Ez csak a felszín amit mindenki ismer de kitudja mik voltak még

A háború végnapjaiban volt egy német mondás (második vh)


"Ich würde lieber im Westen erwischt werden, als eine kostenlose Reise nach Sibirien zu bekommen."


"Inkább fogjanak el nyugaton minthogy kapjak egy ingyen utat szibériába"


Szóval ne add itt a nagy magyart mert egy normális magyar a hazájához hú nem ideológiához

Én ezért is csatlakoztam a honvédséghez

2021. júl. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
0%

36#

Да здравствует товарищ Ленин igaz?

2021. júl. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:

Ühüm. Megcáfolni nem tudsz, akkor kommunistázol. Azért, mert utálom a nácikat, és az ocsmány tetteiket, attól kommunista leszek? Ezt akarod mondani? Hm? Állítottam én ilyet, hogy kommunista vagyok? Dícsértem a Szovjetuniót? Mutass rá, hol!

Na jó, hagyjuk. Nem minősítelek. Azt megtetted te magad.

(Cirill betűkkel pedig ne írjon, elvtárs, mert lebuktatja magát.)

2021. júl. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
7%
Mondhatjuk, hogy a magyaroknak sokkal jobb lett volna de inkább azt mondanám, hogy magyaroknak sokkal kevésbé lett volna rossz.
2021. júl. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!