Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melegtörvény támogatók akik...

Melegtörvény támogatók akik félnek a "népszerűsítéstől", erről mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Ez a rövid változat sok egyszerűsítéssel de ha érdekel akkor tessék utánanézni.


Létezik egy törzs (Sambia), ahol a gyerekeket 7 évesen elszakítják az anyjuktól és a nőktől. Ezt követően szopás útján a gyereknek el kell fogyasztania a nála idősebb fiú/férfi spermáját mert úgy hiszik ez szükséges ahhoz, hogy egészséges felnőtté válljanak. Gyermekkoruk meghatározó részében így homoszexuális aktusokban kell résztvenniük, mégis mikor már ez nem kötelező, akkor csak nagyon ritkán folytatják tovább, mert az emberek jelentős többsége a nőkhöz vonzódik.


Hogyan lehet, hogy ennyi "radikális népszerűsítés" ellenére az emberek heterók maradnak?



2021. júl. 13. 11:55
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
62%

Ez szépen megmutatja az ország nemlétező vitakultúráját. Ha nem tudnak érdemlegeset mondani akkor agyi szüleményeikkel támadnak.


Értelmes beszélgetésre itt ne számíts.

2021. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:
#30 Mond el konkrétan mi bajod velem és bizonyítsd.
2021. júl. 13. 13:54
 33/57 A kérdező kommentje:
32 folytatás: Mert amúgy nem mondtam semmit, ami miatt szerintem el kéne engem ítélni. Szimplán annyit mondtam, hogy valahol ez a helyzet és nem az az eredmény volt mint amire itt sokan számítanak. Ennyi. Ez nem jelenti azt, hogy támogatom ami ott zajlik/zajlott vagy hogy a pedofilokat védem vagy azt, hogy szerintem mindenkinek melegnek kéne lennie. Semmi ilyet nem mondtam. Szóval honnan jön ez az ellenszenv?
2021. júl. 13. 14:00
 34/57 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező, ne csodálkozz a válaszokon. Az emberek jó részével nem lehet értelmesen beszélni, érveket ütköztetni, vitázni velük, mert valami beléjük van nevelve, és akkor a tényeket már meg sem akarják hallani. És ez nem csak jobboldaliakra igaz.
2021. júl. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
41%

Létezett egy Taigetosz is. Az ő társadalmuk szerint, teljesen normális dolog volt gyermekeket szakadékba ölni, ha kilógtak az általuk jónak ítélt normákból. Most akkor helyesen cselekedtek?

Teljesen értelmetlen homlokegyenest eltérő kultúrák szokásait, nézeteit és társadalmi normáit hasonlítgatni.

A lényeget magad is leírtad: „úgy hiszik ez szükséges”. A Sambia törzs ebben hisz. A spártaiak meg a Taigetoszban hittek. A mi kultúránk megint másban hisz.


Ui.: Épp aktuális a nemzeti konzultáció, abban minden magyar jelezheti, hogy szükségesnek tartja-e a gyermekek érzékenyítését vagy sem. Egyetértés nyilván nem lesz, de az arányok kiderülnek, hogy a mi kultúránk mit HISZ ebben a kérdésben - ha mindazok hajlandók visszaküldeni, akiknek bármilyen határozott véleményük van-e témában.

2021. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
57%

#35:


Már nem azért, de a kérdező nem helyeselte a Sambia törzs szokásait, hanem arra próbált rávilágítani, hogy a példájuk azt mutatja, hogy nem lesz homoszexuális egy ember, még ilyen extrém "neveléstől" sem. De valahogy nem akarjátok megérteni, hogy EZ a lényege a mondandójának. Ezért volt igazam a #34-es válaszban, amit persze lepontoztak. Mert a hit fontosabb az igazságnál. Oldaltól függetlenül.

2021. júl. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
34%
36: ez a próbálkozása elbukott, mert nem tudjuk, hogy e szokás után végül is hány % lett homoszexuális.
2021. júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
57%

#37:


Nem halt ki a törzs.

2021. júl. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 A kérdező kommentje:

#35 "Létezett egy Taigetosz is. Az ő társadalmuk szerint, teljesen normális dolog volt gyermekeket szakadékba ölni, ha kilógtak az általuk jónak ítélt normákból. Most akkor helyesen cselekedtek?"


Nem arról szól a kérdés, hogy mi helyes és mi nem. Ha engem kérdezel akkor a mai értékeimmel mind a Taigetosznál történteket és mind az általam említett törzs viselkedését elítélem.


"Teljesen értelmetlen homlokegyenest eltérő kultúrák szokásait, nézeteit és társadalmi normáit hasonlítgatni."


Az ember bármilyen külső tényező ellenére ember marad. Azt mondom, hogy érdemes lenne megnézni, hogy egy ilyen környezet, társadalom, kultúra milyen hatással van az ott élőkre és felfogásukra. Az eredmény, hogy nem lettek melegek az emberek (amit bizonyít: Parker, David A. (1995). Sex, Cells, and Same-Sex Desire: The Biology of Sexual Preference. p. 363.) annak ellenére, hogy ott nem csak, hogy azt mondják, hogy ez normális hanem rájuk is van kényszerítve. Ha egy ilyen extrém helyzet és nyomás alatt nem lettek melegek az emberek akkor egy mostani Európai társadalomban ahol legfeljebb azt látod, hogy néha szivárványos zászlókkal felvonulnak vagy hogy van egy meleg karakter a sorozatban akkor nem értem miért lenne itt rosszabb kimenetel.

2021. júl. 13. 15:47
 40/57 anonim ***** válasza:
43%

#36


"Igazság" mint olyan nem létezik. Nincsen semmilyen bizonyítéka se pro, se contra, az egyik oldalnak sem. Mindenkinek csak a hite van, hogy az érzékenyítés hatására válik, válhat, vagy nem válhat valaki homoszexuálissá. Neked sincs semmi bizonyítékod arra, hogy a homoszexuálissá válás lehetősége 100%-ban kizárható. Csak hiszel benne.


Nyilván a Sambia törzsben is vannak melegek. Nincs megbízható adat az arányukról. Nem tudjuk, az ottani melegek miért lettek melegek. Senkinek semmi perdöntő bizonyítéka a saját "igazára" Bizony itt hit kérdésről megy a vita, ami felesleges.

2021. júl. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!