Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melegtörvény támogatók akik...

Melegtörvény támogatók akik félnek a "népszerűsítéstől", erről mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Ez a rövid változat sok egyszerűsítéssel de ha érdekel akkor tessék utánanézni.


Létezik egy törzs (Sambia), ahol a gyerekeket 7 évesen elszakítják az anyjuktól és a nőktől. Ezt követően szopás útján a gyereknek el kell fogyasztania a nála idősebb fiú/férfi spermáját mert úgy hiszik ez szükséges ahhoz, hogy egészséges felnőtté válljanak. Gyermekkoruk meghatározó részében így homoszexuális aktusokban kell résztvenniük, mégis mikor már ez nem kötelező, akkor csak nagyon ritkán folytatják tovább, mert az emberek jelentős többsége a nőkhöz vonzódik.


Hogyan lehet, hogy ennyi "radikális népszerűsítés" ellenére az emberek heterók maradnak?



2021. júl. 13. 11:55
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:

#40 Hányszor hivatkozzak a bizonyítékomra? Mert ez már a harmadik alakalom.


Parker, David A. (1995). Sex, Cells, and Same-Sex Desire: The Biology of Sexual Preference. p. 363.

2021. júl. 13. 15:52
 42/57 anonim ***** válasza:
57%

#40:


Ismétlem: nem halt ki a törzs. Ezt gondold át alaposan!

2021. júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ez nem bizonyíték. Ez csak valaki véleménye. Több mint 25 éves cikket előbányászni és bizonyítékként hivatkozni rá, nem elfogadható. Tudományosan semmiképp. Akárhányszor is hivatkozol rá.

Tételezzük fel (csak elméletben) hogy ettől a szokástól a fiúk mondjuk 10%-a meleg lesz. Ez biológiailag nagyon durva arány lenne, ha a feltételezés igaz volna. De a törzs ez esetben sem halna ki. Sőt, még 20%-tól sem. Szerintem inkább te gondold át alaposan, mert az érvelésed tudományosan nem megalapozott. Csak a hitedet közvetíted.

2021. júl. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
34%
Ja és még valami. A kiírt kérdés azt tudakolja, hogy mit gondolok az idézett népszokásról. Miután leírom róla a véleményemet, miért akarja bárki is rám erőltetni a saját véleményem ellenkezőjét? Nekem is megvan a véleményem és neked is. Úgysem fogjuk meggyőzni egymást.
2021. júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 A kérdező kommentje:
#44 Óóó értem már. Teljesen jogos. A kérdést inkább ennek szántam: "Hogyan lehet, hogy ennyi radikális népszerűsítés ellenére az emberek heterók maradnak?" csak ez kontextus nélkül problémás lett volna amire meg nem volt hely a fő kérdésnél (amit legfelül látsz), így inkább a leírásban tettem fel.
2021. júl. 13. 16:45
 46/57 A kérdező kommentje:
#43 A tudományos kutatasok, felmérések nem vélemények. Tisztán kimondja, hogy a civilizált világ és az általam említett törzs meleg aránya a kutatásuk szerint megegyezik (Nem teljesen mert az szinte lehetetlen. Bármely két országot hasonlítanád össze ott is változó lenne de a különbség ott sem közelíti meg a 10%-ot, ahogy itt se). Ha nem értesz egyet vele akkor azt érvekkel meg kell cáfolni és nem csak a korára hivatkozni mert nem a korátol lesz elavult valami hanem mert a későbbiekben találtak problémát a tartalmával. Ugyanúgy linkeltem egy kutatást ahol svéd ikreket vizsgáltak és az derült ki, hogy a gének kb egyharmad felelősek azért, hogy valaki meleg lesz-e vagy sem. Igaz, hogy nem tudjuk, hogy mi okozza 100% azt, hogy valaki meleg lesz-e vagy sem de ha vannak tények amik egy bizonyos irányba mutatnak akkor miért lehetne lezárni a vitát azzal, hogy nem tudunk semmit és ez csak hit kérdés? Ha így állunk hozzá ahelyett, hogy tényeket és érveket egymás ellen állítanánk akkor az is marad.
2021. júl. 13. 17:01
 47/57 A kérdező kommentje:
Nyitott vagyok amúgy a vitára. Eleve azért tettem fel a kérdést. De ahhoz érvekkel kell megcáfolni az állításaimat és forrásaimat ahelyett, hogy csak nem fogadod el őket mert csak. Mond el mi a baj vele. Az ikreket is felhoztam szóval abból az irányból is támadhatsz.
2021. júl. 13. 17:13
 48/57 anonim ***** válasza:
59%

Az ikreket is elbuktad. Valóban ismert tény, hogy egypetéjű ikreknél (ahol teljes a genetikai egyezés) előfordul, hogy egyikük hetero, másikuk meleg lesz. Jóval gyakoribb ez a jelenség, ha valami okból ezen ikrek más családban nőnek fel. A hetero/homo ikrekből nyilvánvalóan következik, hogy nem kizárólag a géneknek felelnek a homoszexualitás kialakulásáért, hanem külső hatás(ok) IS. Külső hatás bármi lehet. Érzékenyítés is.


Nem támadlak, ez eleve rossz felfogás. Az általad említett "tudományos" kutatások, felmérések pedig nem elfogadottak tudományos körökben. Nem azért nem fogadják el, mert én mondom, hanem mert ott nincs egyetértés. Ahogy itt sincs. Addig pedig igenis csak vélemények, nem pedig tudomány.

Lényegében minden érved bukta, a ki nem halás is, és ez áltudományos takarózás is.

Mint ahogy ez is egy tudománytalan okfejtés: "Hogyan lehet, hogy ennyi radikális népszerűsítés ellenére az emberek heterók maradnak?"

A válasz: nyilvánvalóan úgy lehet, hogy a többségen nem fog az érzékenyítés. De semmi sem garantálja 100%-ra azt, hogy egyetlen gyermekből sem fogja kiváltani a homoszexualitást.


Ismétlem: semmi PERDÖNTŐ bizonyíték nincs se pro, se kontra, hogy okozhat vagy sem. Se nekem, se neked. A hőn magasztalt kutatásaid sem zárják ki ennek a lehetőségét. A labdát pedig visszadobom: ha nem értesz vele egyet, bizonyítsd be te, hogy a tudományos világ azonosul a fenti nézetekkel. Tudod olcsó trükk beállítani valamit tudományosnak, majd azzal hárítani, hogy bizonyítsd az ellenkezőjét.

Ha ezeket nem érted, én elfogadom. Ezennel búcsúzom, mert értelmetlen többé ide írni.

2021. júl. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:

#48 Ki mondta, hogy 100% géntől függ? Idézem magam "svéd ikreket vizsgáltak és az derült ki, hogy a gének kb egyharmad felelősek azért, hogy valaki meleg lesz-e vagy sem. Igaz, hogy nem tudjuk, hogy mi okozza 100%".


Támadás alatt az érveimre gondoltam. Semmi erőszakot vagy személyemre való sértést nem akartam ezzel sugallni.


Persze, hogy nincs egyetértés. Ez egy komplikált téma. De attól még kíváncsi lehetek a mások által talált kutatásokra, amik az ellenkezőjét mondják és hogy az általam talált forrásokra és következtetésekre mit tudnak mondani az "ellenkező oldalon". Ebből alakulna ki egy olyan konklúzió ami közelebb lehet a valósághoz.


De ha nem áll szándékodban vitázni azt is megértem. Minden jót!

2021. júl. 13. 18:25
 50/57 A kérdező kommentje:

Amúgy ha bárki folytatni akarná a beszélgetést. Félrértések elkerülése végett az én álláspontom a következő. A gének részben felelősek. Szintén a környezet is felelős de nem úgy ahogy sokan gondolják (pl látod, hogy két férfi csókolózik) hanem például ki lett mutatva, hogy ha egy anyának van már 2 fia akkor a 3. valószínűbb, hogy meleg lesz, mivel az anya immunis lett bizonyos férfi proteinre, ami a szülésig befolyásolja a babát.

A forrás a következő kommentben lesz.

2021. júl. 13. 19:00
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!