Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem sérül a gyerek szabad...

Nem sérül a gyerek szabad akarata azzal, hogy a szülő rákényszeríti a saját vallásának gyakorlását ?

Figyelt kérdés
Én több évig kénytelen voltam hittanra járni, pedig hányingerem volt tőle. Azóta sem vagyok vallásos. Rajtam kívül vajon hány olyan ember van aki gyerekként szenvedett attól hogy a szülő rákényszerítette a saját vallását.
2021. júl. 15. 15:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%
De igen, normálisan mindenkinek magának kellene eldönteni. pl. járhat gyerekként is, ha szereti, de ha nem, akkor nem.
2021. júl. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szulot szagolsz amilyet szakitottal :)))
2021. júl. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
50%

A gyerek ezernyi dologban kénytelen alkalmazkodnia szüleihez, pl ebben is. Nincs akkora "szabad akarata", mint egy felnőttnek.


További olvasnivaló:


"az Európai Unió alapjogi chartája mondja ki, hogy a szülőknek van egyedül joguk arra, hogy a gyermek nevelését meghatározza"


[link]

2021. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
52%
Nekem is kellett hittanra járni + kötelező vasárnapi misékre. Nem lettem vallásos, viszont szerintem hozzá tartozik az alapvető műveltséghez hogy ismerj valamilyen vallást.
2021. júl. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%

3: értelmezés kérdése, voltak oltásellenes szülők, akik nem akartak a gyereknek semmilyen oltást sem adni, mert a hitük tiltotta, és elvették tőlük a gyereket, mert az állam a gyerek érdekét fontosabbnak tartotta


Szóval most is vannak dolgok, amikben az állam felülbírálja a szülőket.

2021. júl. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%
4: én nem jártam hittanra, de olvastam a vallásokról sokat. Nem kell hittanra, misére járni, hogy ismerd az egyes vallásokat.
2021. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%
Hát az én véleményem az, bár lehet ez már nagyon maradi,konzervatív, hogy a szülőnek kell nevelnie elsősorban a gyereket. Az sem baj ha a vallása is ugyanaz lesz.
2021. júl. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy felulbiralja ... a szulo csak elhet a szuloi gondviseles jogaval, amit az allam siman felulirhat a gyamhatosag altal.
2021. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

#7

A szülőnek kell felelősséggel nevelni, a gyerek igényeit figyelembe véve. Ha a gyerek nem szereti a spenótot nem fogom spenóttal tömni mert nekem az a kedvencem.

2021. júl. 15. 15:37
 10/26 anonim ***** válasza:
35%
Azert egyet jo lenne tisztazni ... mindenki egy szemelyi szam a rendszerben ... persze jog es demokracia ... de ha odabasz egy hatosag, akkor az van amit mondanak!
2021. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!