Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem sérül a gyerek szabad...

Nem sérül a gyerek szabad akarata azzal, hogy a szülő rákényszeríti a saját vallásának gyakorlását ?

Figyelt kérdés
Én több évig kénytelen voltam hittanra járni, pedig hányingerem volt tőle. Azóta sem vagyok vallásos. Rajtam kívül vajon hány olyan ember van aki gyerekként szenvedett attól hogy a szülő rákényszerítette a saját vallását.
2021. júl. 15. 15:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
73%

18 év alatt nem sok szabad akarata van a gyereknek.Lényegében oda megy és azt csinálja amit mondanak neki ha már eltartják.

Ha szabadon dönthetnének oktatási/nevelési a kérdésekben iskolába se járna senki.

2021. júl. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Amit szabad Jupiternek, nem szabad a kis ökörnek!
2021. júl. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

#11

Na az ilyen szülő az amelyik úgy tekint a gyerekre, hogy adókedvezménynek jó lesz.

Szeritem az a normális, hogy már kisgyermek kortól megkérdezzük a gyerek véleményét különböző dolgokról. Hamar meg fogja érteni, hogy van amiben dönthet (mondjuk ma mit kér uzsonnára),van amiben nem (iskolában kell menni).

Persze az is egy álláspont, hogy örülj ha kapsz uzsonnát.

2021. júl. 15. 15:47
 14/26 anonim válasza:
90%
Vallás? Az smafu! Engem anyámék iskolába is kényszerítettek, pedig ha akkor hagynak egész nap Nintendózni, ma híres Youtuber, vagy hivatásos gamer lehetnék Koreában. :(
2021. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hagyták, hogy mi döntsünk, nem jártam, viszont az osztályfőnök olvasott gyerek bibliaból az óra elején(nem egyházi iskola)nem éreztem, hogy ettől bármilyen jogom sérült volna.

Amúgy a szülő kötelessége nevelni a gyereket, a helyes irányba terelni. Ameddig nem agymosott, radikális módon történik nem hiszem, hogy bármilyen joga sérülne a gyereknek.

Viszont ilyen gondolat menet alapján sérül a szabad akarata, ha nem akar suliba menni mégis elküldik, sérül a szabad akarata, ha le kell feküdnie, rendet kell raknia.

2021. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

14: az hagyján, tudod, hogy nálunk már létezik a valóságban is gamer iskola?


Van egy iskola, ahol az a dolgod, hogy számítógépen játszol:

[link]

2021. júl. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Ha a gyerek nem szereti a spenótot nem fogom spenóttal tömni mert nekem az a kedvencem."

Oké, de ha esetleg véletlenül a gyerek szereti a spenótot és ezt esszük, az ugye még nem baj...?

Halkan megjegyzem: a hittantól még senki nem lett vallásos, nem kell félni. :)) Ez egyfelől a család hozzáállásán múlik, másfelől meg a saját hitéért mindenkinek maga kell megküzdenie.

Ismerek több olyan szülőt, akinek a gyereke nem akart templomba/hittanra menni és nem erőltette. Az értelmesebbje felfogja, hogy az erőszakosság amúgy is kontraproduktív.

2021. júl. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 mindentudó99 ***** válasza:
Én is jártam hittanra. Hátránnyal nem jár. Lekomfirmáltam ez a szokás a családban. Nem lettem vallásos nem is haltam bele.
2021. júl. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
67%
És beszélni szoktál magyarul? Csak azért kérdezem, mert azt is eldöntötték helyetted, hogy magyar idenditást fogsz kapni, azáltal például, hogy magyarul tanítanak meg beszélni. Igazság szerint gügyöghettek is volna neked a szüleid, csak hogy a szabad akaratod ne sérüljön. Sőt horribile dictu még azt is eldöntötték helyetted, pl. a kezdetleges külső nemi jegyeid alapján, hogy mondjuk kisfiú, vagy kislány ruhát adnak rád. Ezért most egy anyanyelvvel rendelkező fiatalember, vagy fiatal nő vagy és nem egy semleges valami, ami némán áll a tömegben, mint hal a szatyorban és azt sem tudja, hogy merre van arccal. Aztán persze az, hogy ezután te pl. megtanulsz e más nyelveken is beszélni, vagy hogy mondjuk normális nő, vagy férfi leszel, vagy történetesen gendersemleges csillámpóniként akarod e élni az életed, miután felnőttél, az a te döntésed. Nyilván ebben a szellemben, mivel jónak látták a szüleid az általuk normálisnak tartott identitást kölcsönözni neked és nevelni téged, ennek szerves része lehet egy hitrendszer is, amiben ők értéket látnak és ami értéket szerettek volna veled is megosztani. Az a baj, hogy a magadfajta ember bekajálja azt az abszurd liberális maszlagot, aminek alaoján ezt a kérdést is megfogalmaztad. De a semmi az nem választás. Valójában akkor tudsz szabad lenni a választásra, amikor van opciód valami és másvalami között választani. Te azt kéred számon a szüleiden, hogy nem a semmivel és a semmi alapján neveltek téged, hanem egyfajta választás alapján adtak neked legalább valamifajta kiindulási alapot. Ha nem így lett volna, akkor most megnézhetnéd magad igazán. És igen, s felnőttkor sajátja az, hogy ezeket a választásokat, döntéseket már nem a szüleid hozzák meg helyetted. Egyébként ebből a fajta kereszténységellenes sablon kérdésből nagyjából ez 728ezredik. Azt "várom már nagyon", hogy mikor fog az ellen lázadni például valaki, hogy a természet, az Isten, vagy az evolúció nagyon aljas módon eldöntötte helyette, hogy levegőt kell vennie és ráadásul az orrán ahhoz, hogy éljen. Miért nem akartok állandóan ilyen dolgok ellen lázadozni, hiszen én legalábbis úgy érzem, hogy sérülhet a szabad akarat ilyen kérdések tekintetében is. Azt furcsa mód elfogadod, hogy nem a nagylábujjad körme hegyével táplálkozol.
2021. júl. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Dehogynem, ahogy azzal is, hogy nem ehet csokit egész nap, nem szakíthatja el az új ruháját vagy nem qrvázhatja le a tanító nénit.
2021. júl. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!