Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted is beérett a fidesze...

Szerinted is beérett a fideszes trollgépezet?

Figyelt kérdés

Egy időben még nyilvánosan is kerestek "a kormány érdekeit, intézkedéseit védő" kommentelőket. Azóta exponenciálisan nő a számuk.

Olyan oldalak, ahol 2020-ig még ha hajszálnyival, de inkább ellenzéki vélemények voltak többségben, vagy egyensúly volt, most már egyértelmű a hangos fideszes többség.

Tele vannak velük a nem kormánypárti internetes felületek fórumai.


Itt is megfigyelhető, hogy most már egyértelműen a fideszes hangok vannak fölényben.

Ezt néhány kérdés alatt igyekeznek tagadni és még az ellenzékiekre próbálják rákenni, hogy az ellenzéki kommentelők vannak itt ezerféle reggel és hogy proliként viselkednek.

Pedig gyakrabban szoktam látni olvasni eseteket, amikor a fideszes fenyegetőzött, hogy megkeresi az illetőket a haverjaival, vagy, hogy maga a fideszes zavarodott bele, hogy mivel jelentkezett be az ezek szerint sok regje közül - biztos megügyeskedi valahogy az ip cím védelmet -, élőben lehetett látni, hogy ugyanakkor megjelent egy új felhasználóval és azzal is kezdte ugyanabban a stílusban - és már nem politikáról szólt az egész, hanem szitkozódásról. Ez gyakran lezajlott már.

Az ilyeneknél mindig direkt csak olvasok és nem szólok hozzá. Szerintem a többiek, az okosabbak sem akarnak már az ilyenekbe belekeveredni. Sokan biztos vagyok benne, hogy ezért nem szólnak hozzá olyan kérdésekhez, ahol egyértelmű, hogy fideszes tette fel a kérdést, és ha még normális is – ami egyre ritkább -, ott vannak ezek a fideszes trollok, mert úgyis csak szidalmazás lenne a vége. Ezért nem csak a fideszes trollok szaporodnak, hanem az ellenzékiek fogynak. Néhány év és az ellenzékiek saját zárt fórum buborékokba kerülnek, ahova szintén igyekeznek majd bejutni a fideszesek, hogy bomlasszanak, mint a vírus a sejtekbe, ezért ha így megy tovább, akkor évek múlva az ellenzékiek közül is csak a trollok – nem is biztos, hogy ellenzékiek - fognak párbeszédet folytatni a fideszes trollokkal. Meg fog szűnni az értelmes, konstruktív párbeszéd az országban. Mert a politikai párbeszéd egyértelműen az internetre tevődött át. Már a fogyatkozó ellenzéki újságok sem támadják, vagy kritizálják bátran a kormányt, többségük kapott egy ultimátumot, hogy egy határt ne lépjenek át, különben őket is elfoglalják. Az ellenzéki politikusok akciói is már csak baráti vállsimogatások. Nem látom a határozottságot bennük. Az utolsó igazi kritikusok már csak maguk az emberek és őket készülnek elhallgattatni. Minden országnak, attól függetlenül hogy milyen kormánya van, szüksége van a kritikus hangokra. Mert a hibáknál ők mondják meg, hogy mit és hogyan kellene csinálni.

Csak az elmúlt napokban, a kritikus hangok mondták meg, hogy oldják meg az építőanyag drágulásokat, a pályázati rendszer problémáit hogyan küszöböljék ki és az ők hatására hagyták jóvá, hogy kaphasson harmadik oltást, aki kéri. De még mindig van sok és nagy probléma, amit valahogy a kormány nem lát át, de mások igen. A kritikusok nélkül idővel még a leghűbb fideszeseknek is elkezdenének gondjaik lenni a rendszerükkel, már nem lenne senki, aki használható javaslatokat tesz és jelzi a hibákat. Akkor már teljesen egy önkényes rendszer épül majd ki és nem lesz érv, hogy mert Szingapúrban ez milyen jól működik - a szingapúri és a magyar gazdaság ég és föld -, vagy hogy a sátáninak mondott progresszívakat ellensúlyozni kell az erősen konzervatív oldalról - ami már átesik a ló túlsó oldalára és elnyomnak, elhallgattatnak mindenkit, aki ellenkező véleményen van. Minden csak a kritikusok miatt és a hibák javítása által lesz jobb. Te magad is, akinek az első kritikusai a szülei, utána a barátai, a tanárai. A politikai rendszereknek is létszükségletei a kritikusok és ahelyett, hogy küzdenének ellenük, meg kellene fogadni a szavukat és javítani. Mert mindig van mit.



2021. júl. 17. 09:11
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

Válaszolok sorban, a kérdésemre válaszolóknak:


1: A DK-soknál még mindig többen vannak az ellenzékből a nem fideszes jobboldaliak. Ezt ti is tudjátok, mert a nem fideszes jobboldalt rendszeresen trollkodjátok. Ami az ellenkező hatást váltja ki, mert egy jobboldali harcos típus és ettől még inkább fideszellenes lesz.

Akkor jó a Jobbik, amikor megszavaz egy újabb fideszes módosítást, de akkor nem, amikor kritizál – még normálisnak mondható keretek között, felszólalásban és jogosan.


2: A normális fideszesek száma szerintem nem változott. Csak a troll típusból van jóval több. Te pont itt lehetsz már régóta és nem csöndben, de azért leírod, hogy eddig csöndben voltál.


3: Szintén, a 2-eshez hasonlóan.


4: Nem kell őket bemutatni. Nem szerették őket az emberek, fölényeskedtek, kioktatóak voltak. Hozzád hasonlóan nem szeretem ezt a típust. Azt az erőfölénnyel való visszaélést, kioktatást, lekezelést most a fideszesektől látom, amit a régi munkásőrök tanúsítottak.


5: Nem állítottam, hogy fizetik a trollokat. Valahol, azt hiszem az Index-nél volt egy cikk, hogy kitálalt egy ilyen fideszes troll. Panaszkodott, hogy nem fizetik. Pedig biztosan várta volna. Ettől persze még lehet, hogy vannak olyan trollok, akik kapnak pénzt, ha mások nem, hát az őket koordinálók biztosan kapnak fizetést.

Azt tudom, hogy Kubatov házaló győzködőemberei sem kaptak fizetést, ingyen aktivistaként csinálták - erről találtam videót.


6: Nem egyértelmű, hogy melyik oldalon állsz és az 5-öst kritizálod, vagy engem. A fizetésről már írtam az 5-ösnek írt válaszban.


7: Az a pestisrácok, az a média, de most fórumokról, az emberek hangjáról volt szó.


8: Ezt én is megfigyeltem. Ellenzékiként gyakran keveredek vitába más ellenzékiekkel. Ez teljesen normális. Mindig megvitatjuk. Sokszor nem értünk egyet egymással, vagy a pártokkal. Ez is normális.

De a fideszesek érdekes, hogy mindig nagyon egyetértenek, soha nincs kritikájuk a saját oldalukkal szemben.


9: Nem mondanám, hogy komcsik, inkább csak olyanok, mint a búzakalász, mindig úgy hajlanak, ahogy a szél fúj. Mert mindig az hoz több szavazatot.


10: Olyat, hogy retardált még nem olvastam. A legutóbbi krumplis eset egy csúnya ügy volt - az időközin - és valahol megértem, hogy zokon vette az ellenzék egy része azt, hogy igyekeztek rájuk kenni az egészet.


11: Az ellenzékieknek lassan már csak ennyi marad. Szerintem pontozni sem fognak, ha végleg elhagyják az oldalt. Az jobb lesz? Mindenki becsókol majd mindenki másnak és mindenki agyon lesz dicsérve.


12: Ez már ki lett fejtve a 10.-nek írt szövegemben.


13: Ez az 1.-re válasznál.


14: A válaszod alapján ellenzéki lehetsz. Tényleg voltak ilyenek, hogy más is ide akart amár hozni a kínaiakat. Ez a hibák másra kenése. Azért írtam hibának, mert már belátták, hogy nincs akkora támogatottsága ennek, mint hitték. Vagy amikor a korrupcióról van szó, hát mert másnál is korrupció van, akkor miért baj, hogy nálunk is.


15: Erről szól a politika, Orbán és Gyurcsány részéről is. Nem kell bemutatni a jómadarakat. De ugyanakkor arról is, hogy egy egész ország egész lakosságának az érdekeit kellene képviselni. Na, ezt most a Fidesz biztosan nem végzi jól.

Ha 2022-től az ellenzéki koalíció vinné tovább az ország ügyeit, biztos, hogy Gyurcsány nem tudna annyira érvényesülni, mint szeretne. Lennének viták. Nem lenne többé az, hogy valaki valamit eldönt és akkor az úgy lesz. A viták végén kompromisszumos, de legalább a legtöbb magyarnak megfelelő döntések születnének. A koalícióban a baloldalt visszafogná a jobb és fordítva.

De most semmilyen kontroll, ráhatás nincs.


16: Erre vannak szakemberek.


17: Egy fideszes több okból lehet az, ahogy az ellenzéki is. Itt az alapprobléma, hogy át fogunk esni a ló túloldalára és lassanként már nem lesznek különvélemények.


18: Hasonlóra már válaszoltam, a fideszt nem lehet úgy jellemezni, hogy komcsi, vagy nem komcsi. Mindig az, amire úgy látja, hogy a fix táborának szüksége van. Sok elem keveredik, a fideszes politika egy mix, egy kutyulék.


19: Hárommal fentebb, a 16.-nak írt válaszomban írt véleményem itt is igaz, a szakemberek dolga ezt eldönteni.

De nem legelőkről kellene vitatkozni, hanem az alapproblémáról, hogy kell a kontroll, szükség van rendszerkritikusokra és nem eltaposni kellene őket, hanem meghallgatni és megfontolni a javaslataikat.


20: Mármint fideszesek, vagy ellenzéki szavazók? Bármelyik is, honnan vannak ilyen biztos információid a jövőre nézve?

2021. júl. 17. 10:41
 22/48 anonim ***** válasza:
27%
"18: Hasonlóra már válaszoltam, a fideszt nem lehet úgy jellemezni, hogy komcsi, vagy nem komcsi. Mindig az, amire úgy látja, hogy a fix táborának szüksége van. Sok elem keveredik, a fideszes politika egy mix, egy kutyulék." Az ellenzék is moslék....................
2021. júl. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
22: Köszönöm, hogy igazolod a kérdésemet.
2021. júl. 17. 10:53
 24/48 anonim ***** válasza:
25%

#21


Valóban, rendszeresen látom a DK híveket vitatkozni egymással a DK döntéseivel kapcsolatosan. Ha azt mondanák nekik, hogy monstantól Gréczy rejszführer kezét kell nyaldosni minden matyi után akkor azzal is egyetértenének.

2021. júl. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
26%
Elpocsékolt idő volt végigolvasni a kérdést. Egy megszerkesztett hazugság az egész. Ezen az oldalon lassan nincs olyan ellenzéki kérdés, ami ne hazugságra lenne alapozva. És ti még vitába is szálltok a kérdezővel...gondolkodjatok már.
2021. júl. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

24: Hogy kifejezetten a DK hívek egymás között vitatkoznak-e - már ha biztosan lehet tudni, hogy melyik DK szavazó -, azt nem tudom.

De hogy a különböző, ellenzékben lévő pártok szavazói egymással szoktak vitatkozni, sokszor még az általuk szimpatizált párttal kapcsolatban is kritikusak, az biztos.

Nem csak a központi véleményt hangoztatják és nem látják tökéletesnek a preferált pártjaikat, direkt nem látva azok hibáit, mert mindez másoknál szokás.

2021. júl. 17. 11:49
 27/48 A kérdező kommentje:
25: Miért is hazugság? Valamilyen érv esetleg? Hasonlókat én is írhatok: Már a kérdés kiírását követő percekben ráugrott a kérdésre több készenlétben álló fideszes troll, érvek nélkül, csak sértetten csapkodva.
2021. júl. 17. 11:53
 28/48 anonim ***** válasza:
41%
Én folyamatosan keresem, de csak nem találom ezeket a DK-s válaszolókat. A sok agyhalott fideszes troll persze mindenkire rámondja (a kedvencem egy látható usernevű, értelmes, egyértelműen jobbos válaszoló, akit folyton DK-soznak, mert nem nyomja az agyhalott sorosozó propagandát 🤣), meg a trollocskák mindig Dobrevre szavaznak, hogy őt akarják miniszterelnök-jelöltnek, de rajtuk kívül sokkal inkább jobbikosok meg momentumosok vannak a válaszolók között.
2021. júl. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
28: Vannak még mások is. MKKP-sek, MHM-esek, stb.. A legmegbotránkoztatóbbaknak azokat tartják, akik semelyik mellé nem állnak oda egyértelműen - hiszen ez elképzelhetetlen egy fideszesnek, vagy talán egy említett DK-snak, hogy valaki nem lesz elkötelezett, szemellenzős híve valaminek, valakinek (annak személyi kultuszának) -, akiket szidnak és elvtelenséggel vádolnak, ugyanakkor meg akarnak nyerni fórumokban győzködéssel, hirdető kampányokkal. Így nehéz lesz.
2021. júl. 17. 12:04
 30/48 anonim ***** válasza:
31%
Ez a kérdés egy hülyeség, provokációval keverve. Az agymosás talán ott kezdődik, amikor mindenki agymosottnak van titulálva aki nem ellenzéki. Nem lennék meglepve ha ez valami alucsákós elmebeteg kényszeres hazudozása lenne.
2021. júl. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!