Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális az, ha huszonéves...

Normális az, ha huszonéves fiatalként úgy érzem, sokkal jobb lett volna ha a Kádár-rendszerben éltem volna?

Figyelt kérdés

Lakhattam volna Kádár kockában, lehetett volna Wartburgom vagy esetleg egy Ladám is. Ehettem volna 3,60-as kenyeret, ehettem volna virslit, ihattam volna sört, minden nap megtömhettem volna a hasamat. Tulajdonképpen mindenem meglett volna, amire csak vágyom. Nyugodt és boldog életem lett volna. Valószínűleg soha nem is mentem volna egyetemre, hanem otthon maradtam volna a szülőfalumban, lett volna valami szakmám és végeztem volna valami fizikai munkát.


A mai világban viszont soha nem lesz semmim. Csak a hajtás és a rohanás megy. A saját lakás mégis egy elérhetetlen álom. Dögunalmas irodai aktatológató munkát végezhetek és fizethetem a százezreket bérleti díjra és lakhatásra. A vidéket tönkretették, régen a faluban is sok munkahely volt, ma már be kell járni a városba. Bezárták a bányákat és a kohászati üzemeket. Naplopó influencereknek és celebeknek áll a világ. Az emberek utazásra, új ruhákra és egyéb felesleges dolgokra szórják a pénzt, aztán csodálkoznak ha nem marad pénzük.

Egyszerűen jobban bejön az életstílus, az a világ, amit Kádár kínált volna.



2021. júl. 18. 12:29
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen normális. Az alultájékozottságod az oka.
2021. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Miért?

Írtam, hogy meglett volna mindenem, amire vágyok. Leéltem volna az egész életem a szülőfalumban, kádár kockában laktam volna, lett volna autóm és megtömtem volna a hasamat minden nap.


A mai világban miért éri meg fiatalnak lenni? Sokkal nehezebb minden. Sokkal nagyobbak az elvárások

2021. júl. 18. 12:33
 3/37 Rothadó Narancs ***** válasza:
100%
Nem mindegy melyik évtizedben.
2021. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
90%
Te, ezeket én mind megengedhettem magamnak huszonévesen a rendszerváltás után is, csak nem Wartburggal, hanem Opellel. Nem nézek influencereket, azt sem tudom, kik azok. És jobban örülök az irodai munkának, mintha bányában kéne güriznem.
2021. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
23%
Táncsics radikális balpárt
2021. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
84%
Fura, de talán igen.
2021. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
68%

Mindig van, akit frusztrál a túl sok választási lehetőség, és hogy neki kell eldöntenie mit kezdjen az életével.

Az ilyeneknek mindig ott a sereg.

2021. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként ez a Kádár-korszakban mindenki saját Kádár-kockát épített hitel nélkül nem tudom honnan jön ezen az oldalon.


20-30 éves hitelekkel épültek a Kádár-kockák és több generáció élt együtt bennük. Én a XVI. kerületben élek, itt gyermekkoromban, a Kádár-korszak végén, igen ritka volt, hogy a fiatalabb generációk nem a hatalmas Kádár-kockában laktak együtt a szülőkkel.


Aztán pedig a 90-es évek elején még be is ütött a krach amikor a kifutóban lévő addig fixkamatozású hiteleket, piacosították.

2021. júl. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 molnarmarcell21 ***** válasza:
70%

Normális, sok az álnosztalgia.

Tipikusan a "régen bezzeg..." típusú jelenség.

Régen bezzeg még jók voltak az emberek, meg a zene, meg a... stb.

2021. júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
92%
Akkor is hitelre építkeztek az emberek. Sőt a nagymamám még a bútorozást is OTP hitelből oldotta meg. A Wartburgra meg várhattál volna 3-5 évet mire megjön. Nem volt fenékig tejfel az élet akkor sem, csak mivel volt fix munkahely és a hitelek is kedvezőek voltak, így jobban bele mertek vágni az emberek. Másrészt nem volt ekkor árukínálat és szolgáltatásbőség amire elszórták volna a pénzt, utazni sem utazhattak. Befektetésük, több ingatlanjuk nem lehetett, szóval mindent a saját fogyasztásra költhettek csak.
2021. júl. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!