Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A német egészségügyi rendszer...

A német egészségügyi rendszer sokkal jobb mint a magyar?

Figyelt kérdés

Nem olyan dolgokra gondolok, mint pl kórházak állapota, orvosi bérek, ... Olyan dolgokra gondolok, hogy van pl egy komplex, összetett súlyos betegséged, amit ki kell vizsgálni, és kezelni kell, hogy meggyógyuljon az illető. Nagyobb eséllyel gyógyul meg valaki Németország egy német kórházban, mint nálunk Magyarországon?


Azért tettem fel a kérdést, mert tapasztaltam több diagnosztikai vizsgálatnál Magyarországon, hogy nem állja a TB. Vagy egy új típusú kezelés nálunk nem is elérhető, ami a németeknél alap.


Korábban mindig azt hittem, hogy annyi a különbség Magyar és Német egészségügy között, hogy itt lepukkantak a kórházak, szar a kaja, bunkók az orvosok, ...


De sokmindent a Magyar TB nem áll ami Németországban elérhető. Tehát bármilyen betegséggel Németországban nagyobb eséllyel gyógyul meg az ember? Mit gondoltok?



2021. júl. 25. 11:47
1 2
 1/12 Fsms ***** válasza:
72%

Jobb, ami fontos, hogy a megelőzést részesítik előnyben. Nem véletlen miért a magyar lakosság átlag életkora az egyik legalacsonyabb az unióban.

Sajnos a Fidesz itt is “elvégezte” a munkáját.

2021. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

#2

A megelőzés az egészséges életmóddal kezdődik. Ebben kulcslépés az egészségtelen kaják, cigi, pia mellőzése. Hogyan tudná a Fidesz ösztözni a lakosságot ezek elhagyására. A cigi, pia ára már háromszorosára növekedett, de az ellenzék ezen is háborog. Kepzeld mi lenne, ha a hulladék kaják árát is megemelnék.

2021. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Németországban a várható élettartam 80,89, nálunk 76,07 év.


Ehhez mondjuk ha még hozzávesszük azt is, hogy valószínűleg a magyarnál nehéz lenne egészségtelenebbül élni (piálásban, cigizésben, mozgáshiányban a németek előtt járunk) akkor szerintem kijelenthető, hogy nincs nagyságrendbeli különbség az egészségügyi ellátás hatékonysága között.


Mert pl. tb által nem támogatott drága vizsgálatok lehet csak a lakosság nagyon kis százalékát érintik, aztán így az átlag várható életkorra/átlag emberre nincs ez hatással.

2021. júl. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

A németet nem ismerem, az osztrákhoz volt szerencsém síelés miatt.

A különbségek:

-nincs sor, sem tömeg

-a személyzet jókedvű

-a környezet kulturált, újszerű

-a vizsgálatokat egymás után gyorsan elvégezték


kb. ég és föld...

2021. júl. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2%
Általában ha valami német az már csak szar lehet.
2021. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
9%

"Általában ha valami német az már csak szar lehet."



Én inkább úgy fogalmaznék, hogy fos.

2021. júl. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Németországban dolgoztam amikor infarktust kaptam. Mentőre hogy mennyit kellett várnom nem emlékszem de talán pár perc volt. A kórházban azonnal műtőbe vittek , karomon feldugtak valami hosszú cuccot az ütőérbe és kiszedték a rögöt. Hagytak reggelig pihenni elmondták hogy a szívizom egy része súllyosan károsodott és pacemakert kell behelyezni, még aznap megműtöttek. Nálunk erre az utóbbi eljárásra fél évet is kell várnod
2021. júl. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, azt meg tudod esetleg mondani, hogy Németországban hol csinálták? Melyik városban?
2021. júl. 25. 13:40
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez egy fontos kerdes kerdezo, es vannak is ra tanulmanyok. Peldaul:

[link] 71 orszagban hasonlitja ossze a rakbetegek tulelesi eselyeit. Vegyuk a tudorakot, Nemetorszagban 5 eves tulelesi esely (2010-2014 idoszakban): 18.3%

Magyarorszag nicns benne a 71-ben, de itt van adat ( [link] (2011-2016 kozott), 5 eves tuleles: 17.9%

Szoval ez alapjan az egy szam alpajan talan nem olyan kulonbozo, de: (1) jo lenne pl. nem csak az 5-eves tulelest nezni, hanem az egy eveset is, (2) rengeteg mas betegseg is van / vagy akar masfajta rak, (3) nem lehetunk biztosak abban, hogy egy magyar es egy nemet tudorakbeteg "egyforma". Lehet, hogy a nemetet pl. korabban diagnosztizaljak, akkor a 18.3% mar nem tunik olyan "jonak".


De a nagy kulonbseget a varhato elettartamban szerintem nem a korhazi kezeles okozza, hanem inkabb az eletmodbeli kulonbsegek (elhizas, alkohol, dohanyzas!) -> magas vernyomas cukorbetegseg stb.

2021. júl. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az Egyesült Államok (aki még tudja fizetni a legjobb biztosítást) egyébként még Németországnál is előrébb járhat?


Valahol olvastam, hogy a legújabb innováció általában az Egyesült Államokban jelenik meg. Új, modern technikák, jobb eljárások. Két három évvel később jelennek meg ezek az innovációk Nyugat Európában. Majd újabb 7-8 év múlva jelennek meg ezek az új innovációk csak Kelet Európában. Szerintem ilyen téren igaz lehet a lemaradásunk Németországhoz. Rengeteg olyan technológia lehet, ami Németországban alap, nálunk pedig még a magán ellátásban sem elérhető.

2021. júl. 25. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!