Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarként a kettő közül...

Magyarként a kettő közül melyiket választanád?

Figyelt kérdés

2021. júl. 26. 23:54
A kérdező szavazást indított:
Terjeszteném a nyelvemet, akár erőszakkal is.
Megtanulnák egy idegen nyelvet.
39 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
A magyar a világnyelv.
2021. júl. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Ez múlik melyik nyelvről van szó. Portugált,spanyolt,lovárit latint, japánt,hébert szívesen tanulnám,ha arról van szó


De kínait, franciát,románt,szlovákot csehet semmilyen körülmények között!

2021. júl. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
A szomorú valóság hogy az angol bőven elég gyakorlatilag mindenhová. Ezzel együtt a fordítószoftverek fejlődésével el fogja veszíteni a jelentőségét a nyelvtudás, mert élő szót is folyékonyan és pontosan fognak fordítani nem csak szövegest (most még pocsék a google transalate és egyéb fordítóprogramok "tudása" de az informatika fejlődésével egyre többet fognak tudni).
2021. júl. 27. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
7: igen messze van ez még, nem olyan triviális probléma ez
2021. júl. 27. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nemá ! Milyen erőszek tesó?
2021. júl. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Érdekes, hogy a nagy magyarkodók itt a fórumon is általában azok, akiknek borzalmas a helyesírása, vagyis sejthető, hogy műveletlen, tanulatlan emberek.
2021. júl. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Ki írt rosszul?
2021. júl. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok olyan szerencsés helyzetben, hogy elég jól tudok angolul:komplex nyelvvizsga, emelt érettségi, külföldön is használtam már társalgásra többször is-egyszer kaptam érte egy üveg lekvárt😄-szóval a "megtanulnék egy idegennyelvet" nálam már kipipálva. Ugyanakkor többet is megtanulnék, pl oroszt tanultam 4 évig, de csak az alap mondatokig és kb 500 szóig, ha eljutottam vele, s ez kb az egész csoporttal így van, kevés kivétellel. Egyetemen majd németet/spanyolt szeretnék majd tanulni, mert szükségem lesz 2 nyelvvizsgára a diplomámhoz és nincs az az Isten, hogy én azt oroazból megcsináltam, hisz még 4 év után is néha jojózik a szemem a cirill betűktől😅

Ami az erőszakot illeti, én nem hiszek abban, hogy mindenkinek meg kéne tanulnia pont ugyanazt a nyelvet. Akkor tanulja az ember a nyelveket, ha szüksége van rá vagy épp kedve tartja. Elég irreálisnak tűnik elvárni másoktól, hogy pont egy 15 millió ember (ha a külföldön élőket is beleszámoljuk) által beszélt nyelvet tanuljanak meg, ami a környezetében elég elszigetelt (szláv nyelvek, nyugaton germán, keleten latin nyelv határol minket), csomó betűnk van (az angol abc-hez képest 18-cal több), rengeteg ragot használ a nyelvünk, szóval, ha nem lennék magyar, max fogadásból tanulnék be pár mondatot folyékony hangzással, hogy megvezessem a haverjaimat, vagy, ha valami rosszabb helyről költöznék ide, bár, migránsként lehet én is inkább-a többséghez hasonlóan-Nyugat-Európát céloznám meg.

2021. júl. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ki írt rosszul?"


MegtanulnÁk egy idegen nyelvet

2021. júl. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Erőszakkal terjeszteni egy olyan nyelvet, amit kb. 12 millió ember beszél csak? Vicces gondolat. :)
2021. júl. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!