Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Segítene a magyarok pénzügyi...

Segítene a magyarok pénzügyi helyzetén, ha átvennék a skandináv, puritán életstílust? Szerinetetek is túlságosan elszaladt a ló a magyarokkal a költekezésben?

Figyelt kérdés

Ismerőseim körében azt vettem észre itthon, hogy még a minimálbért, vagy majdnem minimálbért kereső családok is kb. zsákszámra szórják ki a pénzt az ablakon, aztán sírnak, hogy semmire nincs pénzük. A gyereknek alap, hogy megveszik a márkás, licenszelt, drága Disney-s és Marveles játékokat, ruhákat, egyéb cuccokat, állandóan pizzákat rendelnek, Mekibe járnak, ha van egy hosszú hétvége, egyből befizetnek valami wellnessre családostúl, ahol a méregdrága büféből eszik a burgereket, isszák a koktélokat.



A nővérem Norvégiában él, és évente 1-2 hetet nála szoktam tölteni. Norvégiáról tudni kell, hogy ott a világon a legmagasabbak a fizetések és az árak is, mellette nagyon jó a szociális ellátás. Mindenki létbiztonságban él, hajléktalanok akik vannak, azok csak a nagyon lecsúszott alkoholista és drogos réteg, akik nem is akarnak normális életet, illetve a Wizz Air-rel odarepült román koldusok. Magyarul Norvégiában minden normális életet élő ember teljes létbiztonságban van.


Ennek ellenére egy norvég ember így él:


-Sosem eszik étteremben, még gyorsétteremben is csak akkor, ha pl. nagyon hosszú autóútra megy és tényleg nem volt ideje otthon szendvicseket készíteni, vagy ételhordóban ételt vinni magával. Még keresztelőn, szülinapon, érettségi bulin sincs catering-ezés, hanem otthon csinál a család a vendégeknek svédasztalos hidegkonyhai szendvicseket, krumplisalátát és hasonló kajákat


-Az átlag norvég reggeli és ebéd egy szendvics. Csak vacsorára eszik a család este együtt egy melegételt, általában egy leves másodikkal. Mindenki magával visz az iskolába/munkahelyre otthon elkészített szendvicset. Még előre gyártott szendvicset vásárolni se szokás.


-A házban egyszerű IKEA bútorok vannak, tényleg csak az ami kell. Nem állnak minden polcon csecsebecsék, egy kanapé, egy TV, egy asztal, egy polc, egy szekrény, és kész is van a norvég nappali.


-Amikor norvég fiatalok koncentre, diszkóba mennek nem veszik a méregdrága koktélokat, feleseket a bulihelyen, hanem otthon már egy kicsit berúgnak vodkával, akvavittel, hogy a bulin már csak koccintsanak rá 1-2 felessel a legolcsóbb vodkából



Engem nagyon sok mindenben a 80-as évek Magyarországára emlékeztet Norvégia ebben a tekintetben.



Szerintetek is inkább így kéne élnie a magyaroknak, és akkor nem lenne mindenki ilyen rossz pénzügyi helyzetben?



2021. júl. 29. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
A magyarok más mentualitásuak mint a skandinávok.
2021. júl. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Ezt én is meg tudom erősíteni. Egy barátom a nyugati határnál él. Évekig nem kapott munkát vagy csak nagyon alacsony fizetés mellett. AZtán hirtelen kapott egyet ausztriában. Óriási több, mint 10x-esét kapta, mint itthon. Mondtam neki, hogy na, akkor most kell félretenni lakásra stb. Pályakezdő fiatal


Erre azt mondja, hogy mit beszélek? Nem takarít meg semmit. Minden nyalánkságot megvesz, amit eddig nem. Már instant kakaoport sem használ, hanem simán így készen megveszi a Nesquick kakaósitalt. Mindent kszen vesz és rendel, de jó drága helyről, mert ott jobbat adnak



Mi magyarok ilyne mantalitásúak vagyunk

2021. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Az a röhely, hogy tanárként látom, hogy akik az ellenzék idején nyomorogtak és saját otthon kimért parízerem szendvicset hozták, azok most a többszörösen emelt pedagógus fizetések után rendelik a kaját és mellette szidják a kormányt, mint a rosszpénzt.


Én is sokkal többet költök sajnos.

2021. júl. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Ezek a puritán vikingek...állítólag már vásárolják fel a magyar használt autó kereskedésekben ragadt Dacia Loganeket, Fiat Albeákat és Suzuki Swifteket az önmegtartóztatás és takarékosság jegyében. A fjordok mélyén levő vikkendházaikat is zártkerti szőlősre meg gyümölcslugasokra cserélik és igen...a norvég király is feladta az ősi Rolex-gyűjtési és yachtozási szokásait, hogy Áder Jánoshoz hasonlóan a pecázásnak hódoljon.
2021. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez összefügg a kulturális különbségekkel, főként a vallás miatt. Itt a római katolikus vallás és annak tanai honosodtak meg, ivódtak a társadalomba, míg ott a puritán protestáns vallásé. Én itt látom a lényegi különbséget, mert más a felfogásuk. A magyar templomok, márványozva, aranyozva, fényűzően vannak megépítve egy norvég temploméhoz képest. Plusz itt nagyon ki vannak az emberek éhezve a jólétre és ezért megengedik maguknak, már azt is amit nem engedhetnének meg.

Kicsit túlzónak látom a norvégokról, amit írtál, mert ha állításod szerint senki nem járna étterembe/gyorsétterembe, akkor azok már régen tönkrementek volna. A lényeg inkább az, hogy ésszel költekeznek és spórolósabbak, a puritán életstílust követik. Pont ezért gazdagok egyébként.

Mit csinál a magyar, ha jól megy a szekere? (Ez igaz a többi közép-európai nemzetre is.) Elkezdi szórni a pénzt, a holnapra nem gondol. A másik ezzel szemben befektet, a jövőjét alapozza. Kicsit, mint a tücsök és a hangya.

2021. júl. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Magyarországon sokat dolgoznak az emberek kevés fizetésért, valamivel kell oldani a stresszt, élni is kell.

Magyarországon nem érdemes félretenni, mert hacsak nem brutál magas a fizetésed, évtizedekig tart kigyűjteni egy autót vagy egy lakást/házat, még akkor is, ha fényt eszel. Minden másra meg van biztosítás, részletre fizetés stb. De még ott a hitel lehetősége is.

A sok munkából következik, hogy nincs idő főzésre.

A "csecsebecsék" meg általában ilyen családi "ereklyék", akinek meg van pénze, az miért ne költsön?

Röviden: ha így élnénk, akkor még az a kis élvezet is eltűnne az életünkből, ami van, de előrébb nem jutnánk.

2021. júl. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Rádöbbentem, hogy majdnem úgy élek, mint egy norvég...

Pénzügyi tudatosságnak hívom. Lehetne tanítani iskolában.

2021. júl. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
7-es szerintem is lehetne, sőt kellene. Szerencsére egyre többen vagyunk ezzel a gondolkodással. Vannak magyar képviselői is, mint a Kiszámoló blog.
2021. júl. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam azon, hogy beköltözök valami kalyibába. Csak az a baj, hogy még nem elég fejlett ahhoz a technológia, hogy így kényelmesen el lehessen csövezni télen-nyáron. Vagy csak én nem tudnám megoldani a víz és fűtés problémáját?

Egyáltalán hogyan vinnék én lányokat a kalyibámba, ha megtetszene valaki?

Én nem csöves tanyára, putrira gondolok, hanem olcsó mobillakásokra.

De a lányok kinevetnének. :(


Majd ha önmagát felépítő mobilházak lesznek elérhetőek még a maga alá hugyozó, munkakerülő csöveseknek is, akkor lesz itt paradicsom. :D

Mondjuk ha idehoznánk egy barlanglakó ősembert, hogy legyen itt hajléktalan a modern korban, akkor sírna és zokoghat örömében. Egy utópia lenne neki a hajléktalan világ.


Mi Magyarok is haladunk a "végtelen paradicsom" felé és szerintem 30 éven belül már az önkéntesen hajléktalanságba vonuló munkakerülők is kényelmes, puritán életmódot élhetnek a fűtött kalyibájukban, ami önmagát építi fel. Leszünk olyanok, sőt jobbak mint a Norvégok. "A szabadságunkat nem adjuk föl!" még ha puritán életmódot kell élni, akkor sem.

Addigra már remélhetőleg a pénzre sem úgy fogunk gondolni, mint manapság.

Erre nem akarok kitérni. Így is nehezen emészthetőek szerintem a nézeteim.

2021. aug. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lakóautót is vehetnék ennyi erővel.( 9-es voltam )
2021. aug. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!