Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldaliak! Miért ragaszkodto...

Baloldaliak! Miért ragaszkodtok Gyurcsányhoz és a sleppjéhez aki egyszer már majdnem csődbe vitte az országot?

Figyelt kérdés

2021. júl. 31. 12:26
1 2 3
 11/22 Fsms ***** válasza:
92%

Senki nem ragaszkodik hozzá. Látom a Fidesz központ kiadta a mai tematikus kérdést.

Egyébként gazdád és rablóbandája viszi csődbe az országot. GDP, infláció, államadósság, etc.

2021. júl. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

#10


"Ha valóban jóbban élnék akkor miért sírnám vissza a rosszabb időket?"

Mert te szarabbul élsz, de a többség nem.


"Sokkal több a foglalkoztatott, akik fizetése jóval kevesebbet ér, mert az árak elérték a nyugati szintet."

Mint írtam a reálbérek növekedtek, a nagyobb mértékben nőttek a fizetések, mint a bolti árak, úgyhogy ez nem igaz.


"Mert félmillióan leléptek, csak ezt valahogy mindig elfelejtitek megemlíteni."

És hogyan lett 700ezer emberrel több foglalkoztatott, ha közben félmillióan leléptek? Nem gondolod, hogy az alacsony munkanélküliségi rátához hozzájárul az 700ezerrel több munkahely is?


"Ez hazugság, hacsak nem a fidesz által számolt átlagjövedelemből indulsz ki."

Hozz egy nem Fidesz által számolt átlagjövedelmet. 93%-kal nőttek a mediánbérek, 48%-kal a bolti árak az elmúlt 11 évben.


"csakhogy egy dolgozó annak a töredékét viszi haza, persze ez titeket hidegen hagy."

Mondd el mennyi az a töredék. Tudod mit? Ne az átlagbérből induljunk ki. Vegyük a minimálbért alapul!


"GDP tekintetében már a románok mögött vagyunk a V4-ekhez képest itt nőtt a legkisebb mértékben a gazdaság teljesítménye."

Nem igaz, a Magyarország real GDP-je 12640 Euro/fő, Romániáé 8780 Euro/fő.


"mondj egy szektort ahol nem voltak tüntetések az elmúlt években az alacsony bérek miatt."

Mondj egy szektor ahol nem voltak tüntetések 2010 előtt az alcsony fizetések miatt. Mintha a tüntetések bármit igazolnának. Az USA lángba borult alig egy éve, de attól még nem lesz intézményesített rasszizmus.


"- Sokkal nagyobb mértékben fejlődtünk a V4-ekhez, Bulgáriához, Romániához képest, mint az MSZP érában.

- Ejj ejj...ezt írtam fentebb,te hazudozó."

Támaszd alá számokkal.

[link]

Ha nem megy hazudozózz tovább. :)

2021. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

#11

"GDP, infláció, államadósság."

A real GDP sokkal nagyobb mértékben nőtt az utóbbi 11 évben, mint azelőtt. Régiós szinten átlagos a real GDP növekedés. Szerinted egy régiós szinten átlagos növekedés államcsődbe visz?

Az infláció kanyarba nincs az MSZP éra alatti inflácihoz.

Az államadósság szintén. MSZP 55%-ról emelte 80%-ra. Orbán 80%-kal kapta meg, most sem sokkal magasabb.

2021. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudtam, hogy Gyurcsány okozta a pénzügyi világválságot. Mindig tanulok itt valamit.


Re #11 mondjuk a Manyup pénz meg elpárolgott közben

2021. júl. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 bbenjoe ***** válasza:
#13 arról nem beszélve, hogy a mostani államadósság java nem devizaalapú, így pedig sokkalta biztonságosabb.
2021. júl. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%
Aki csődbe vitte az országot az Orbán Viktor és a Fidesz-KDNP az álkeresztény gyűlöletkampányával és a haverjaik kitömésével, a magyarok kisemmizésével.
2021. júl. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%
12, 13 nem az MSZPhez hanem a fejlett európai országokhoz kellene hasonlítani a Fidesz teljesítményét mint pl Németország, Ausztria, Belgium es így tovább. Máris rosszabb lenne a mérleg.
2021. júl. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17

Jól értem? Egy olyan kérdés alatt, ami Gyurcsány és az MSZP siralmas kormányzásáról szól, olyan kommentekre reagálva, amik a Fidesz kormányzásáról állítják, hogy siralmas, nekem nem kellene az MSZP és a Fidesz kormányzását egymáshoz hasonlítgatni?


És nem, nem a fejlett európai országokhoz kellene hasonlítani, hanem a régiónkban lévő hozzánk hasonló fejlettségű országokhoz.

Nyugat-Európa gazdasági fejlettségével nem tudjuk felvenni a versenyt, vesztes világháborúk, 40 év szocializmus mellett 10 év kevés ahhoz, hogy 100 év gyarmattartással versenyezzünk.

Ha pedig a gazdasági fejlődés mértékét hasonlítjuk Nyugat-Európához, mi és a keleti blokk jobban teljesítettünk az utóbbi 20 évben. Még mindig hatalmas a különbség nyugattal szemben, de ez a különbség lassan, de csökken.


A hozzánk hasonló országokkal összevetve (V4 + Románia + Bulgária) a fejlődésünk mértéke a Fidesz alatt: átlagos. MSZP alatt: nagyon gyenge.

Nézd meg a #12-es kommentben küldött linkemet.

2021. júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

3 kör fidesz után én nem értem, hogy lehet az kérdés hogy itt az ellenzék fél valamitől. Én 3x szavaztam a fideszre, szép volt jó volt, de most már olyan kezdett el kiépülni ami nagyon nem tetszik.


Te miért félsz másra szavazni? Fura ha valaki ennyi idő után sem mer mást kipróbálni. Vagy nem voltál ott órákon mert drogoztál, ezért fingod nincs hogy mi történik itt? Vagy betanított munkás vagy és félsz hogy elveszted a munkád komolyabb szakma nélkül? Látod ugyan úgy visszalehet vágni neked a saját hülyeségeddel.


Az ilyen gondolkodásmódúak miatt tart ott egy Fehéroroszország hogy 30 év Lukashenko. Ha ellene szólsz te vagy a hülye meg nem tanultál, hát mégis mi lenne vele a gond? Az hogy egy lelketlen szarrá változott az egész rendszer. És ebbe az irányba megyünk mi is.

2021. júl. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Te, aki ugyan titokban az LMP-re szavaztál, de önkormányzati dolgozóként az is nyílt titok volt, hogy állami alkalmazottként, álnéven kellett a munkatársaiddal telefonálgatnod a FIDESZ nevében a választások előtti hetekben, sőt a választás napján is hamis propagandával aktivizálva a lakosságot, ugyanúgy hibás vagy. Mert Te, meg mindenki, aki az önkormányzatoknál, állami intézményekben ezt csinálta, mondhatott volna nemet erre. Mert ez így csalás volt. Okés, tudom, féltek. Szóval most vettetek magatoknak még négy év félelmet. Gratula.

Aztán ott vagy Te is, öreg barátom, aki a rendszerváltásnál 1 forintért vettél egy gyárat, aztán 10 évre rá előadtad a menő vállalkozót, köpködted az oroszokat, akiket annak idején csókolgattál, most meg 10-szeresen túlárazott EU-s projektekből tejelsz vissza a Putyin-imádó FIDESZ-es havernak. Nincs elég pénzed? Vettél megint 4 év csalást, meg tudom érteni.

Aztán ott vagy Te is, háromgyerekes barátom, aki azért szavaztál a FIDESZ-re, mert azt mondták, másképp nem lesz ingyen az óvoda és nem lesz ilyen bőkezű a családtámogatás - amit egyébként biztosan nem te fizetsz be a kasszába, mert amúgy büszke vagy rá, hogy “okosba” vagy bejelentve minimálbéren a családi vállalkozásba, mióta csak az eszedet tudod. Te is nyertél 4 évet. Fontos a család, megértem, csak mire iskolába kerülnének a gyerekeid, valószínűleg laposföldet és szíriuszi magyar történelmet fognak neki tanítani, egy szétlopott EU-s pénzekből épített, évek alatt összeroskadó, turulmadár alakú, Putyinról elnevezett iskolában.

Aztán ott vagy Te is, drága nyugdíjas ismerősöm, aki 10 kiló krumpliért és a húsvéti nagybevásárlást sem fedező utalványcsomagért képes vagy eladni az unokáid jövőjét. Mert azt hiszed, neki az kell, ami neked. Nem, neki modern, világszínvonalú oktatásban szerzett versenyképes szakma és tudás kellene, de jóvoltodból ezt csak azok rokonai kapják meg, akiket hatalomban tartasz egy kiadós húsleves-töltöttkáposzta kombó áráért cserébe.

Te is ott vagy, fiatal barátom, aki az életében nem jutottál Bécsnél messzebb, de most a szellemi zsákfaluból rettegsz a migránsoktól, holott ha képen vagy videón látod, akkor sem tudod megkülönböztetni őket egy európai embertől, csak ha a miniszter úr azt mondja, hogy rettegj! Te azt hiszed, most 4 évig újra szilárd bástyaként magasodunk a mordori horda egyetlen megállítójaként.

Te is ott vagy barátom, aki most duzzogva nem szavaztál, mert a Jobbik is csak addig tetszett, amíg nyíltan antiszemita és rasszista volt, de most, hogy nincs már senki a magyar politikai palettán, aki egy jóízűt kilincsorrúzna, így Te már nem szavazol senkire.

Te is ott vagy, kedves belvárosi, értelmiségi, kozmopolita cimbora. Tudom, azt hiszed, egy jó kávé és a Macbook mellől meg tudod váltani a világot, ha megosztasz két indexes és 444-es cikket, de Te sem érted igazán, mi történik a Kis-Pongrác lakótelepen, vagy hogy mit élt meg egy határon túli magyar az elmúlt harminc évben. Nem tudunk már egymás fejével gondolkodni.

Mert itt vagyok én is, aki a rendszerváltás óta ugyan hatszor kaptam lehetőséget az akaratom érvényesítésére, de a generációmmal együtt még mindig nem tanultam meg, hogy a politika és a szavazás mekkora felelősség - és ezért nem takarítottuk el negyed évszázad alatt sem annak a rendszernek a maradékát, ami itt lapul a fejekben, lelkekben, és ilyen-olyan ideológiával populista módon házaló, hamis percembereknek árulja ki a jövőnket hol így, hol úgy. Illetve már nem is a mi jövőnkről van szó, és ez ebben a legszomorúbb.

Ez a mi országunk. Ez a választás

- meg az összes előtte - nem csalás miatt lett olyan, amilyen. Az egységsugarú magyar agyvelőn csúszott ez félre. És erre egyikünk se lehet büszke."


(Polcz Péter)

2021. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!