Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki akkoriban már felnőtt...

Aki akkoriban már felnőtt volt és dolgozott, leírná nekem milyen volt az élet ténylegesen a Gyurcsány miniszterelnöksége (2004-2009) idején ?

Figyelt kérdés
Ugye mostanában keményen megy a Gyurcsányozás. Főleg kormány oldalról szidják őt hogy mennyire borzalmas volt ő alatta. Én még kisgyerek voltam akkoriban és az érdekelne hogy elfogultság nélkül leírja valaki hogy ténylegesen milyen volt az élet MO-n a Gyurcsány kormány alatt.

2021. júl. 31. 15:50
1 2 3 4
 1/38 Molyember ***** válasza:
28%
Szar. De hozzá kell tenni, hogy gazdasági világválság volt.
2021. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
31%
#1 Meddig akarod még ezt nyomatni? Nem volt gazdasági világválság gyurcsány alatt. A válság 2008 őszén érte el az országot, gyurcsány meg 2004 őszétől volt miniszterelnök 2009 tavaszáig. Mindösszesen pár hónapig volt ő a miniszterelnök a világválság alatt, miközben 4,5 éven keresztül volt miniszterelnök úgy, hogy éppen beléptünk az EU-ba, megnyíltak a pályázati lehetőségekkel a pénzcsapok és a világgazdaság erőteljes növekedésben volt.
2021. júl. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
36%
Pont uo szarul eltem mint most a fidesz alatt.
2021. júl. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
46%

Szar.

Anyám állami cégnél dolgozik és még ott is elég komoly leépítések voltak.

Minden állami területe befagyasztották a béreket, nem csak a közszférában.

Meg, ha megnézem,hogy hogyan élt akkor a családom és,hogyan él most elég nagy a különbség.Manapság sokkal jobban élnek.



De, ha félretesszük a gazdasági és megnézzük a szociálpolitikai vonatkozásokat, ott is hatalmas károkat okozott az akkori MSZP-SZDSZ kormány.

2021. júl. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
60%
2021. júl. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
80%

#1#

Hozzá kell tenni, hogy nálunk már a világgazdasági válság kitörése előtt válság volt

A világválság 2008-ban tört ki, Gyurcsány 2009 áprilisáig volt miniszterelnök, a világválság kezelése az utódaira maradt.

Amerikai elemzések szerint gazdaságilag a legrosszabbak közé sorolják (ők talán nevezhetők nem elfogultnak), itthon a kiszivárogtatott öszödi beszéd (2006) után belpolitikai válság tört ki, annak még köze nem volt a későbbi világválsághoz.

2021. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
56%
Sz@r. De már jóval a 2008-as válság előtt is. A közszférában és az állami cégeknél óriási leépítések voltak, a vállalkozások meg sorban egymás után mentek csődbe. Aki nem ment csődbe, az is éppen csak vegetált, körbetartozások, munkanélküliség. A mi városunkban még rosszabb volt a helyzet, mint a 90-es évek elején, pedig az sem volt egy sétagalopp.
2021. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
69%

Emlékszem, hogy akkoriban alig volt olyan munkahely(kivéve a multikat), ahol bejelentéssel dolgozhattam volna. Mondjuk munkahelyekből sem volt nagy választék, azoknak lett stabil munkahelye, akinek volt valahol ismerőse. Nagy divat volt akkoriban, hogy 3 hónapot lehúzattak veled feketén, ami próbaidőt jelentett, utána elküldtek, hogy ne kelljen bért emelni, és egyébként is volt a helyedre 100 jelentkező.

Na most ebben a helyzetben robbant be a devizahiteles válság világválsággal megspékelve.

Mi csak úgy tudtunk megélni, hogy egy háztartásban 3-an kerestünk egyszerre (abból is ketten feketén dolgoztak), és hálistennek nem volt hitel a nyakunkon.

2021. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
24%
Világválságig jó volt , Gyurcsány Ferenc igazi EMBER együtt utaztunk buszon, volt egyszer, hogy nem volt jegye egy embernek és megvette neki. Én akkor kerestem 560 ezer forintot, 1 évente vettem új!! Nem használtat! Új autót! Most ugyan az a munkahelyem , ugyan úgy csak 170 ezret keresek.. aki mást mond az hazudik és fideszbérenc.
2021. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
60%

2006-ban a jelöltek vitáján Orbán Viktor mondta, hogy Gyurcsány be akarja vezetni a vizitdíjat.


Lehazugozta Orbánt, azt mondta, hogy "nem igaz beszéd nem igaz országhoz vezet".


A hülyék megszavazták.


És mit csinált?!


Bevezette a vizitdíjat, kórházi napi ágydíjat, mentődíjat és receptdíjat.


Még nem történt velem semmi, de már kifizettem a családorvosnál, a két szakorvosnál, a labornál, a CT, MRI és UH vizsgálatoknál a 300-300.-okat.


Aztán visszafelé isk, amikor vittem a leleleteket. Volt, hogy kifizettem 3000,-Ft vizitdíjat. Aztán jöttek a gyógyszerek. Volt 5 féle gyógyszerem receptre. Csak a receptdíj volt így 1.500.-Ft, plusz fizettem a szabadárassá tett gyógyszerek árát.



Aztán eladták az egész országot, MALÉV-estül, a teljes aranykészletet kisíbolták, állami vállalatokat, a gázszolgáltatást, a vízszolgáltatást, a elektromos szolgáltatást, és kitaposták a magyarok belét is.


Vagy ettél, vagy rezsit fizettél, de orvosra, gyógyszerre már nem futotta.


Vagy rezsit fizettél, gyógyszert vettél, de nem ettél.



Sokan megfagytak, éhen haltak, nyomorogtak. Dúlt az ingatlanmaffia és az öregezés. Utóbbira azt mondta Kuncze, hogy "megélhetési bűnözés".



Ne akarjátok, mert akkor olyan kutya idők jönnek, hogy jó ha túléljük, és abból már nem lesz visszaút, mert megnyitják a határokat. Nyugatról viszont le fogják zárni, és ide telepítik az összes feleslegüket.


Az egész ország egy no go zóna lesz.



Nézzétek meg, hogy már lerothasztották, szétlopták a megszerzett önkormányzatokat!


És ezek akarnak kormányozni!

2021. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!