Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Édesapámnak fáj a prosztatája,...

Édesapámnak fáj a prosztatája, de két hónap múlva kapott időpontot urológiára, én a komolyabb betegségemmel november végére, Fideszesek nincs nagy baj az egészségüggyel?

Figyelt kérdés

Mikor ellenzékiek ezt a nagy várólistát a kormány szemére vetik, vagy azt mondják, hogy kitaláció vagy azt hogy mennyit fejlődött az egészségügy.


Hogy lehet november végére kapni időpontot mikor még nyár van?



2021. aug. 2. 21:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
A fideszesek itt erre azt szokták válaszolni, hogy akkorát emelkedtek a bérek a fidesz alatt, hogy már senkinek sem gond magánorvoshoz menni.
2021. aug. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 árokpart ***** válasza:
85%
Sajnos őket nem érdekli, persze egészen addog amíg valamelyik intézményrendszerünkkel nem lesz dolguk. Ha majd lesz akkor meg majd sírnak egyet itt az oldalon.
2021. aug. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Már a magánorvosoknál is áll a sor.
2021. aug. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 árokpart ***** válasza:
80%
2-es Tedd hozzá, hogy a nyugaton megkeresett pénzükből amit annyira szidnak.
2021. aug. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
14%
Nincs, Magyarországon rövidebbek a várólisták, mint az OECD átlag, és sokat rövidültek az elmúlt 10 évben. Ismerősömet pikk-pakk megműtöttek most júliusban. Nyugat-Európából is hazajár sok magyar, mert itt hamarabb sorra kerül. Főleg, hogy azt se tudjuk, mi a "komolyabb betegség." aki meg öreg, annak előbb-utóbb mindig fáj valahol, ez van.
2021. aug. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Első! Ez mekkora bunkó válaszol volt, hogy jön ez ide? Ha az lmbtq és migrációban igaza van a fidesznek, másik MILLIÓ dologban meg nincs igaza, migráció, soros lmbtq ennyi elég egy választónak?


Egészségügyről volt szó.

2021. aug. 2. 21:58
 7/16 A kérdező kommentje:
Hatos: Nem öreg, de ez van? Ez van? Ő nem ember? Milyen egészségügy ha valakinek fáj a prosztatája és őszre kap két hónap múlva időpontot? És ezek után sem látni hogy ez nincs rendben? Tizenegy év kormányzás után ilyen durva várólistát? A kisemberrel kibabrálnak, tojnak rájuk, akinek van pénze az meg megy magánba.
2021. aug. 2. 22:00
 8/16 A kérdező kommentje:
És ez nem az első eset, hogy hónapokat kell várni, majd mikor emberek erről beszélnek mit mond egy fideszes? Nincs baj az egészségüggyel, vagy jó, és eltagadják ezeket, vagy nem tulajdonítanak neki jelentőséget, hogy lehet ennyire elvakultan PÁRTPOLITIKAI NÉZETBŐL NÉZNI HA EGY HONFITÁRS NEM JUT HOZZÁ AZ ELLÁTÁSHOZ IDŐBEN?
2021. aug. 2. 22:03
 9/16 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező

2010-re a vizsgálatokra 3-4-szer ennyit kellett várni, mert előtte folyamatosan a balliberális kormány csökkentette a kórházak és rendelők forrásait. teljesítmény volumen korláttal úgy állították be az elvégezhető vizsgálatokat, hogy hiába volt orvos, hiába lett volna kapacitás a vizsgálatra, ha egy megadott darabszámnál többt végeztek el, azt nem fedezte a TB.

Akkor nem volt egységes várólista rendszer még intézményenként sem. Minden egyes vizsgálatra, rendelésre külön kellett időpontot kérni, ezért nem lehetett egy-két kattintással látni, hogy mennyi a várakozó. Viszont a háziorvosok már tiltakoztak amiatt, hogy hosszú hónapokig kell a betegeiket táppénzen tartani amiatt, hogy nem jutnak be a szükséges vizsgálatokra, majd mikor meg van az eredmény, már sokkal rosszabb a beteg állapota az eltelt idő miatt. Sajnos nagyon sok rákos betegnek, egyéb súlyos betegségben szenvedőnek ez az életébe is került.

2010 után lett egységesítve a rendszer és hatalmas anyagi ráfordítással próbálták csökkenteni a várólistákat. A mostani kb. fele-harmada annak, ami a korábbi várakozási idő volt.

Ez még mindig hosszú idő és jó lenne hamarabb. Lehet kormányon utasítást adni arra hogy a bőrgyógyászaton mindenkit lássanak el 2 héten belül, de ha egyszer a 4 szomszéd városban és a miénkben összesen egy bőrgyógyász van, akinek mindenhol heti 1 nap jut rendelésre, akkor hiába.

A háziorvosnak kell sürgős megjelöléssel elkészítenie a beutalót és akkor előbb elvégzik, vagy kórházba kell küldeni a beteget ugyanígy és már 1-2 napon belül megcsinálják a vizsgálatot. Én is voltam így, hogy egy súlyosnak gondolt problémával mentem orvoshoz és be akart küldeni a kórházba, hogy azonnal megvizsgáljanak. Mivel én ebbe nem mentem bele, csak másnap tudtam volna kórházba menni, már nem lehetett sürgősként a vizsgálatot kérni. Várnom kellett 2 hónapot. Szerencsére nem volt semmi komoly.

Attól, hogy tudom mennyit fejlődött az egészségügy az elmúlt évtizedben vagy hogy nem felejtettem el mi volt 10 évvel ezelőtt, még nem mondom azt hogy most már minden rendben van, sem azt hogy ne lenne hosszú most a várólista. De egyenlőre eddig sikerült jutni. És hidd el, megtapasztaltuk azt a 8 évet az egészségügyben amikor a mostani ellenzék politikusi gárdája volt a felelős, a kezdeti állapothoz képest amivel átvették nem javulás, hanem romlás volt az ő idejükben. Kórházakat zártak be, elbocsátottak egészségügyi dolgozókat, megszüntettek több ezer ágyat és privatizálták az egyes laborokat.

A GDP arányos egészségügyi ráfordítással szoktak a ballibek mindig jönni, csak azt nem veszik figyelembe, hogy az ő idejük alatt nem nőtt a GDP, most meg igen.

[link]

[link]

2021. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Köszönöm, korrekt kedves válaszod. Igen, Gyurcsány alatt is kellett várni, és teli is volt a hócipő, de én azt tapasztalom, lehet rossz helyen vagyok Bp mellett, hogy most többet kell várni. Tiz évvel ezelőtt kértem urológiára időpontot hamarább adtak mint most édesapámnak, ha volt valami gond vagy kellett vérvétel sokkal hamarább meglett, most nagyon sokat kell várni, én mást tapasztalok, ennyi idő után illett volna rendbe tenni, és ha logikusan belegondolok, hogy a szocik ha rosszak voltak, és nagy bajok voltak, akkor ennyi fidesz kormányzás után még mindig hónapokat kell várnunk egy orvosra? Akkor hogy sikerült a lemaradás behozása? Gyurcsányt én nem szerettem, de ennyit nem kellett várni.

2021. aug. 2. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!