Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hazudja azt a kormány,...

Miért hazudja azt a kormány, hogy Magyarország a legátoltottabb orsszág, miközben a legtöbb EU-s országban jóval több embert oltottak be nyugati vakcinával?

Figyelt kérdés
Emellett mit gondoltok a harmadik vakcináról? Valóban fontos vagy egy újabb politikai fogás?

2021. aug. 4. 00:48
A kérdező szavazást indított:
Ezzel akarják biztosítani, hogy a hatástalan Sinopharm helyett most nyugati 3. vakcinát lehessen kapni
Politikai fogás
Fontos a harmadik vakcina felvétele a Delta-vaiáns miatt.
Újabb business
69 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%
A kormány igazat mondott, te hazudsz. Amúgy nyilván jönnek fel idővel a nyugati országok is, de nagyon el voltak maradva 1-2 hónapja az elcseszett vakcinabeszerzésük miatt. Egyébként egyelőre a Szputnyik tűnik a legerősebb vakcinának a delta ellen is, a nyugati vakcinákkal oltott országok kénytelenek szigorítani.
2021. aug. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%
Szokásos Sinopharm trollkérdés is megvolt ma...
2021. aug. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Ezek valamiféle "pozitív életszemlélet" tanfolyamon mentek keresztül, és ez a lényege ennek, hogy "hidd azt, hogy neked ez jó",
2021. aug. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Sokra megy az ember egy Szputnyikkal is, ha az EU egyik orszaga sem fogadja el...
2021. aug. 4. 07:12
 5/20 anonim ***** válasza:
19%
Lakosságarányilag Magyarország a legtöbbet beoltott országok között van.
2021. aug. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
En tegnap neztem az aranyokat. Nemetorszag, Spanyolorszag is lehagyott mar minket. És itt nyugati vakcikkal oltottak csak.
2021. aug. 4. 07:27
 7/20 anonim ***** válasza:
27%
Nyugati vakcinával, de későn. És mivel későn kezdtek oltakozni, ezért több ember van aki elkapta a vírust, meg aki bele is halt. Ha hamar kezdtek volna el oltani akkor ezt meg lehetett volna előzni.
2021. aug. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Erdemes akkor megnezni Anglia esetet. Ők joval elorebb jartak az oltasinkampanyukban mint Magyarorszag. Most pedig a halalozasi számok ugyanakkorak mint msrciusban.
2021. aug. 4. 07:43
 9/20 anonim ***** válasza:
22%
Angliának sokkal könnyebb vakcinát keresnie mint Magyarországnak. Hisz ők gyátják az Astrazenecat. De Anglia már rég nem itt lenne, ha oltott volna a keletiekkel. Nem lenne a fertőzöttek 7 napos átlaga 22,774, és nem lenne a halálozások heti átlaga 123.
2021. aug. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

"Miért hazudja azt a kormány, hogy Magyarország a legátoltottabb orsszág, (...)"

- Pfff... én nagy kritikusa vagyok a kormány járványkezelésének, de hogy miért hazudik... Miért hazudik minden politikai erő? Hogy jobb színben tűnjön fel, értelemszerűen.


A kormány tényleg jót futott a vakcinációban, és jó darabig tényleg vezettük az európai "oltási versenyt" (az Unióból már kilépett briteket nem számítva, akik végig előttünk voltak). Most már jó néhány ország megelőzött minket, nyilván a kormány egy darabig még fog vele melldöngetni, hogy milyen gyorsan oltottunk (ami igaz), európai összehasonlításban milyen jól állunk az oltásokkal (ami már nem igaz), de ez szerintem az elnézhető csúsztatás. A nagyobb baj az, hogy alig vannak új oltottak. El kellene érni egy kb. 80%-os átoltottságot, és picivel 55% felett megrekedtünk, még a 60% sem világos. Mivel a koronavírus újabb variánsainak alap reprodukciós rátája jócskán 3 felett van, ez azt jelenti, hogy minden újabb hullám oda fog csapni valamennyire (azért szerencsére már messze nem annyira, mint a katasztrofális harmadik hullám, ahhoz már elég az 55%, hogy azt bőven megússzuk).


"(...) miközben a legtöbb EU-s országban jóval több embert oltottak be nyugati vakcinával?"

- A kormány nemcsak a nyugati vakcinával beoltott embereket számolja, hanem a beoltott embereket.


"Emellett mit gondoltok a harmadik vakcináról? Valóban fontos vagy egy újabb politikai fogás?"

- Minden bizonnyal növeli a harmadik oltás a védettséget. Még az mRNS vakcináknál is. Ha meg első kettőre Sinopharmot kaptál, akkor szerintem kifejezetten ajánlott (hacsak nem voltál antitest-teszten, és az kimutatott egy jó magas értéket). A harmadik oltás típusáról Karikó azt javasolta, hogy aki Szputnyikot vagy AstraZenecát kapott, az harmadjára mást kérjen (a vektorvírusos vakcinák hatásmechanizmusának részletei miatt, amit ő nyilván ért, mi meg nyilván nem), gondolom, ugyanez a Janssenre is értendő (ami szintén vektorvírusos). Itt tehát eltérnék a kormány által javasolttól, ami megengedi a triplázást a vektorvírusos vakcinákból. Én első kettőre Sinopharmot kaptam, amint letelik a négy hónap, fogok regisztrálni, de ezúttal valamelyik mRNS alapúra (már első kettőre is azt akartam, de a bármilyen oltottság fontosabb volt, mint a legjobb vakcinákkal való oltottság, most viszont már olyan alacsony az oltási hajlandóság, hogy kb. minden elérhető).


[ma 07:12]: "Sokra megy az ember egy Szputnyikkal is, ha az EU egyik orszaga sem fogadja el..."

- A védőoltás célja elsősorban az egyén és a társadalom fertőzéstől való védelme, egy természettudományos dolog. Én azt gondolom, hogy igenis "sokra megy az ember", ha életben marad, esetleg minimális tünetekkel lesz covidos, és a családtagjait, munkatársait is tizedakkora valószínűséggel fertőzi meg, mint oltatlanul.


Nyilván utazni is jó lenne, de ez csak egy másodlagos szempont. Az is jó lenne, ha az EU tagállamai csipkednék magukat a keleti vakcinák elfogadásával. A Szputnyik teszteredményei jók, majdnem annyira, mint a Pfizeré vagy a Modernáé, és jobbak, mint a nyugaton teljesen elfogadott AstraZenecáé. Csak idő kérdése, és minden ország rá fog erre bólintani. A Sinopharm már problémásabb, ott rosszabbak a teszteredmények, és különösen az idősebb korosztályban láthatóan sok ember maradt védtelenül, vagy szerzett gyenge védettséget. Mellesleg most is lehet utazni a keleti vakcinákkal, bár esetleg tesztre fognak kötelezni (még ez se biztos, én pár hete voltam Szlovákiában néhány napot, korábban Sinopharmot kaptam, és semmi gond nem volt a határon, csak azt kérdezték, hogy van-e védettségi kártyám, az oltás típusa nem érdekelte őket).

2021. aug. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!