Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem emel a kormány a...

Miért nem emel a kormány a tanárok fizetésén, ha fontos nekik a gyerekek jövője?

Figyelt kérdés

6 éves a tanárképzés az egyetemen, azután 145 ezer nettó jár nekik. Szerintem aki ennyiért odamegy dolgozni, az egy sem normális, hiszen pl. a takarítóként dolgozó édesanyám is jobban keres ennél.


Így viszont a legbutább, inkompetens emberek mennek tanárnak, akik semmi másra nem alkalmasak. Amíg nem lesz jelentős változás a bérükben, addig a tehetségesebbek keresnek egy olyan állást helyette, amiből mondjuk legalább az albérletre futja.


Hogy lehet ezt gyerekbarát kormányzásnak nevezni, mikor semmit nem tesznek annak érdekében, hogy jó kezekbe kerüljenek a gyerekek az iskolábam?



2021. aug. 14. 11:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Mert nem fontos nekik senki jövője. Csak a sajátjuk.
2021. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Mert minél butább a társadalom, annál könnyebb írányítani őket. Szándékos népbutítás folyik.
2021. aug. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Mert nekik nem fontos!
2021. aug. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
5%
Mert még mindig nem sikerül egy rohadt dolgozatot 2 hónapon belül kijavítani, és még mindig abból áll az oktatás, hogy "olvassátok el a könyvet és töltsétek ki a munkafüzetet", amíg ők a tanár bácsival dugnak a szertárban. Csökkenteni kell a fizetésüket, nem növelni. Ezt 4 általánossal is meg lehet csinálni.
2021. aug. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
5%
A 145 netto csak a kezdö ber az altalabos iskolss tanaroknsk.20 ev munkaviszony utab mar maskeppen nez ki
2021. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
#5 146?
2021. aug. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
5. Az írásból feltételezem nem vagy tanár. Akkor mégis honnan szedsz ilyen hülyeségeket?
2021. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Én sem vagyok megelégedve a fizetésükkel, pedig diák vagyok. Volt egy nagyon kedves pályakezdő tanárom aki ebből a bérből igyekezett eltartani az egyetemista feleségét és a kisgyereküket is, plusz másodállásokból amik mindig változtak. Szegényt mindig nagyon sajnáltam, hisz értelmes ember volt, csak sajnos ezt a szakmát választotta (pedig alapvetően nem ez volt a végzettsége). Mondtam neki, hogy ha bármiben tudok segíteni szóljon, de nem fogadta el. Egyszer később találkotam vele egy nagyobb piacon, mindketten nézelődtünk csak. Beszélgettem vele kicsit és észrevettem, hogy ki van cipzározva a hátizsákja, ezért megkérdeztem, hogy behúzhatom e neki. Megengedte,és én közben beledobtam a nálam lévő összes papírpénzt (nem volt egy hű de nagy összeg, de több mint a semmi) összefogva azzal a hajcsattal amit mindig felajánlottam neki (hosszabb haja volt és mindig a szemébe lógott).

Másnap reggel kaptam is tőle egy köszönő levelet, addigra találta meg. Mondta, hogy visszaadja, de elutasítottam, hisz nekik nagyobb szükségük van rá, vegye veszélyességi pótléknak, hogy anno minket kellett tanìtania.


Tehát vannak még rendes tanárok, de ők nem tudnak megélni abból amit csinálnak, -mint a példából is látszik- ezért gyakran szakmát is váltanak...

2021. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

A tanároknak és minden közszférában dolgozónak maguknak kell kiharcolni a magasabb fizetéseket.Sztrájkokkal elsősorban.


Nekik az állam a munkáltatójuk, ugyanúgy gondolkodik, mint bármelyik munkáltató.Ameddig nincs gáz, addig nem emeli a fizetéseket, nem javítja a körülményeket.


A versenyszféra munkavállalói tudnak alkudni, felmondanak és elmennek több fizetésért.Ehhez pedig alkalmazkodtak a munkáltatók, ezért jobb sokkal nekik dolgozni, mint az államnak.

2021. aug. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A nővérem most pályakezdő tanár (1 éve tanít) egy gimiben. 26 évesen még velünk lakik anyáéknál, mert ebből albérletet sem tudna fizetni.


Ő a lelkiismeretes fajta tanár, aki hajnali 2-ig is a feladatokat meg óraterveket csinálja másnapra, a diákjai is szeretik. De egyre többet mondogatja, hogy ott kéne hagynia, különben 40 évesen is anyáék nyakán fog élni...

2021. aug. 14. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!