Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzéki Összefogás esetén...

Ellenzéki Összefogás esetén ha megvalósítják a szakmánkénti minimálbért, mire számíthatnak az "elnyomott" szakmások?

Figyelt kérdés

Pl. ismerősöm 5 év pedagógus szakon végzett és pár év múlva megemelték a fizetését... nettó 145 ezer forintra. Az igen. A Fidesz bérpolitikája egy nagy kalap szar, statisztika manipulálásra alapuló hazug szar.

Németországban pl. egy 5 év egyetemet végzett pedagógus minimálbére nettó 2100 Euro. A minimál! Tehát egy utolsó földrajz egyszakos tanár bére. Nyilván egy matek szakosé több. Hadd nem mondjam ez mennyi forintban...

Az ellenzék ugye EU-s bér felzárkóztatást akar. És szakmai minimálbérek bevezetését mint Nyugaton.

Mennyire számíthat pl. egy pedagógus, jogász, orvos minimálbérként?



2021. aug. 14. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Ha nyernének, olyan nyomorra, munkanélküliségre számíthatnak, amit ma még el sem tudsz képzelni.

Ne akarjátok, hogy ezek visszatérjenek, mert az arcotokba vigyorogva

fognak kifosztani.

Nincs eu-s bér! Az gazdasági abszurdum. De a sötét Dobrevnek ezt világosan meg is mondták. Ha lehetne is, alacsonyabb lenne, mint most nálunk

a minimálbér.

Durvára átvernek benneteket, és megeszitek. Első dolguk lenne,

hogy megnyitnák a határokat. Iszonyú adókat vetnének ki,

megszüntetnének minden szociális, család, oktatási, vállalkozási támogatást. Kórházprivatizáció, fizetős egészségügy, fizetős felsőoktatás.

És még csak nem is titkolják.

2021. aug. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Eddig nagy ígéretet tettek a bérek terén, viszont a megvalósításáról nem volt szó(nem, a vagyon elkobzás nem az). Viszont így hiába szimpatikus a bér ígéret félő, hogy ennél nagyobb infláció várható. Szóval egyenlőre azt mondom, hogy nem változnának a bérek, vagy ha igen a fizető értéke nem lenne magasabb a mostaninál
2021. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést úgy teszed fel, hogy biztosra veszed, hogy ezt olyan emberek ígérték, akik

- a nép érdekeit képviselik,

- be akarják tartani (azaz becsületesek), és

- be tudják tartani.

Ezeket biztosra veszed, és már csak a részletek érdekelnek, hogy mennyi lenne.


Azt, hogy be lehetne-e tartani, nem tudom, vagy nem tudom, milyen áron lehetne betartani (honnan hiányozna ez a pénz), de abban biztos vagyok, hogy az első két pontot kétségbe szeretném vonni. Nem hiszem, hogy a mi érdekünket képviselik, és nem hiszem, hogy becsületesek.

A becsület sajnos olyan érték, ami a politikából pártoktól függetlenül hiányzik. És amire a legnagyobb szükség lenne. Egyszerű dolgok: például ígérek valamit, és azt komolyan gondolom. Nem pedig ígérek bármit, csak válasszatok meg. Ez ugyanis engem szolgál, nem a népet.

2021. aug. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Én komolyan nem értem, hogy ki az Isten megy el pedagúgusnak? Hírhedten szar a fizetésük. Egy értelmes indokot nem tudnék mondani, amiért megéri pedagógisnak menni. Szerintem az ilyeneknek valami baj van agyával, akik tanárnak mennek, ki kellene vizsgálni az összeset.
2021. aug. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

még mindig nem érti meg senki, hogy a fizetéseket a dolgozók és a szakszervezetek harcolják ki, összefogással, munkabeszüntetéssel, sztrájkkal, amihez a nagyobb nyomaték érdekében kapcsolódnak rokon szakmák...legalábbis nyugaton.

nem pedig az állam állapítja meg.

érthetetlen, hogy mo n miért a kormánytól várja ezt mindenkim nikor sehol sincsen így?

kb a sült galamb várással egyenértékű álom a kormányra várni ezügyben, főleg hogy a fidesz konkrétan ellenségeinek tekinti a szakszervezeteket.


és valljuk be, hogy az ellenzéki összefogás is mélyen kussol erről.

pár közgazdász szokta csak felhozni ezt az alapvető tényt.


ami elképzelhető esetleg, hogy az új kormány nem fogja tűzzel vassal irtani a dolgozói érdekvédelmet mint a fidesz és így talán erősödhetnek a szakszervezetek, ami egyenlő a magasabb fizetésekkel.

2021. aug. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha magasabb minimálbért vezetnek be, akkor arra lehet számítani, hogy mindennek felmegy az ára, mint pl. a CSOK után a lakásoknak. Így a magasabb minimálbérből ugyanígy tud megélni.
2021. aug. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!