Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mi ez az...

Magyarországon mi ez az állandó siránkozás az ingatlanárak miatt?

Figyelt kérdés

Nevetségesnek tartom ezt a siránkozást.

Azt meg főleg,hogy sokan a politikát okolják érte, ami csak részben felelős (csok) az áremelkedésért méghozzá csak az ingatlanok töredékéért.

Régebben, a volt szoci országok közül Magyarországon voltak a legolcsóbbak az ingatlanok,Budapest olcsóbb volt, mint Krakkó,Pozsony.Most viszont behozta a "lemaradását"

Magyarországon 15-20 éve irreálisan olcsón lehetett ingatlanhoz jutni.

Mellesleg, az egész egy nyugati trend.



Az árak robbanása elsősorban csak a "menőbb" helyeken figyelhető meg, mint Budapest és környéke, észak-nyugati vidéki városok (Győr,Sopron,Mosonmagyaróvár).De, például a gyengébb vidéki városokban,falvakban,kisvárosokban kevésbé, mivel ott nincs rájuk akkora kereslet.



Nem csak ingatlanok ára nőtt,hanem a magyaroknak több a pénze is.

Én 31 évesen sokkal jobban élek, mint a szüleim ennyi idősen.Sokkal több mindent megengedhetek és van saját budapesti ingatlanom is.

Csupán, racionálisan kell diplomát/szakmát választani, nem érzelmi,szentimentális alapon.

Meg, tudni kell karriert építeni, nem szabad hűséget fogadni egy cégnek sem.


2021. aug. 15. 17:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%

8) ne erőlködj,konkrét szektorok vannak ahol nem fizetnek többet.Szóval vagy ez,vagy a költözés marad valahova máshova.

Nem lehet mindenki ügyeskedő, informatikus,ügyvéd,középvezető, pénzügyi területen tevékenykedő stb.

2021. aug. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Ebben az egészben sajnos mindenki benne van, hogy az árak olyanok, amilyenek: az egyszerű embertől kezdve a nagyhatalmú politikusokig.
2021. aug. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
67%
Biztos, hogy mindent jól látsz és hallasz? Az észrevételeid alapján ez kizárt.
2021. aug. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
17%
Pedig sokkal jobb most az ország, mint amilyen Gyurcsány alatt volt. Mégis megy a sírás-rívás.
2021. aug. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
73%

Persze, 2 év alatt összeszedtél 50 milliót csak mert mérnöki végzettséged van és jól helyezkedsz :)

Szerencsére én mérnökire járok, és tudom, hogy ha most elkezdeném kapni a kezdőfizetésemet, akkor 10 év alatt gyűlne össze ennyi, de csak úgy, ha kenyéren és vízen élek.

2021. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
72%

Kicsit tájékozatlan vagy, de a szád az jár.

Igen, a Fidesz miatt emelkednek a csillagos égbe az árak.

Én ahol élek 20 éve 20 milla volt egy ház. Most 70 milla. A fizetésem kb. a kétszerese a húsz évvel előttinek. Anyámék meg felvettek hitelt, vettek egy lakást, és 5 év alatt visszafizették. Én ha 20 éve vettem volna fel hitelt, akkor 20 évig kettőnk közül az egyikőnk egy havi fizetése a törlesztőre ment volna, és akkor ne menjek el szülni, meg 20 évig egyikőnk se legyen egy napig sem munkanélküli. De akkor legalább volt esély.

A mai fiatalok? Amikor az átlagkereset 200.000 FT, akkor szerinted mennyi idő alatt fognak összehozni egy lakást? Igen, erre mondod, hogy te több milliót keresel, nem hiszem, mert ahhoz nincs elég eszed. De ha így is van, nem a felső 10.000-ből kell kiindulni, hanem az átlagemberből. Nekik is kell lakni valahol. Tudom, Mucsajröcsögén 6 millióért is lehet lepukkant vályogházat kapni, csak hát ott nincs munkahely sem, meg nem biztos, hogy normális dolgozó emberek putriban akarnak lakni.

Hogy miért mennek fel most ennyire az ingatlanárak, Matolcsy megmondta. Az állami beszerzések, amelyek Orbán családjának mennek a normál ár 10-szeresénél drágábban felnyomták az árakat. És ezt nem én találtam ki, keress rá!

Asztalos ismerősöm mondta, hogy napi árszabás van, annyira megy fel a fa ára! Ne mondd már nekem, hogy ez normális dolog. A Kormánynak ez ellen igenis fel kéne lépni. de itt pont, hogy ők generálják.

A CSOK is hiba volt, mert azonnal beépítették az árakba, tehát senki nem járt jobban, csak az építkezési vállalkozó. A sokgyerekes család is kifizeti, amit előtte fizetett volna, csak kaptak egy illúziót, hogy segített nekik az Állam. Akinek meg nincs sok gyereke, annak meg zsebből kell ugyanezt kifizetni.

2021. aug. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
24%

#16 Bődületes marhaságokat írtál le.

"A fizetésem kb. a kétszerese a húsz évvel előttinek."

Ezt kötve hiszem. Az átlagbér 20 évvel ezelőtt ugyanis a bruttó 103500Ft volt, tavaly meg 403000Ft. Még a minimálbér is 20 év alatt 40 ezerről lett a négyszerese, 167 ezer. Ha te most csak a dupláját keresed a 20 évvel ezelőtti fizetésednek, akkor veled van a gond.

"Anyámék meg felvettek hitelt, vettek egy lakást, és 5 év alatt visszafizették."

Álmodban. Lakáshitelt 20-30-40 évre szoktak felvenni az emberek, régebben ráadásul sokkal magasabb volt a kamata.

Mi az első lakásunkat 23 évvel ezelőtt akartuk megvenni, akkor a kamat 36,5% volt és még erre jöttek rá a különböző költségek. Az én anyámék még a '70-es évek elején vettek lakást, panelt és olyan hitel kellett hozzá, amit a rendszerváltáskor még alig félig fizettek ki.

"Amikor az átlagkereset 200.000 FT,"

Nem annyi az átlagkereset. A nettó átlagbér is 2017 óta magasabb.

Szerintem figyelj oda arra amit Matolcsy mondott mert ilyet nem mondott amit te leírtál! Hiába hablatyolsz hülyeségeket, attól még hülyeségek maradnak.

[link]

[link]

[link]

2021. aug. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
40%

#16 a mintapéldája annak, amikor a tudatlan hülyét felpontozzák.


"Igen, a Fidesz miatt emelkednek a csillagos égbe az árak."


Mint egy rohadt birka béégeted ezt mindenütt, de akkor írd már le miért a faxomért növekednek ugyanígy a szomszédoknál is az árak??!? Ugyanezen a szinten van ott is. Debrecenben és Brassóban ugyanolyanok a lakásárak.

2021. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
18%

[link]


Tessék, itt van egy lista, hol milyen a helyzet lakásárak szempontjából. Bár tippre senkit nem érdekelnek a tények, egy barom leírja, hogy az O1G emeli az árakat, aztán tapsikál hozzá mindenki.

2021. aug. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
66%
17) többen leírták már hogy a bruttó 400-nak semmi köze a valósághoz.ebbe a nagy jövedelműeket beleszámítják de a kiskeresetűeket nem.
2021. aug. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!