Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valaki sárkánynak érzi...

Ha valaki sárkánynak érzi magát azt is ugyanúgy el kell fogadni, mint ha férfiként nőnek?

Figyelt kérdés

Sárkányember:

https://www.youtube.com/watch?v=_d_nycoiLwo


Ma akkor, ha te pl. férfi testben nőnek érzed magad, bőven elég ezt kijelentened, és kész is a helyes diagnózis. Persze ha operáltatni akarsz, akkor orvosilag további vizsgálatokra szorulsz, de a társadalomnak addig is kötelessége téged nőként kezelni, mert különben rögtön jön a transzfóbozás, nácizás. Lásd ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=89BIZWM8OtA


Szóval ez az ember konkrétan levágatott magából részeket, mert sárkánynak képzeli magát. Erre persze már az LMBTQ-sok közül is sokan gondolom azt mondanák, hogy nem normális - de kérdem, milyen alapon? Miért lenne ez kevésbé normális a transzneműségnél, mikor bőven elég a helyes diagnózishoz a bemondás?

Hol húzódik a határ? Van egyáltalán határ? Mikortól kell mentális gyógykezelésre küldeni valakit, ha egyáltalán kell?



2021. aug. 17. 08:04
A kérdező szavazást indított:
A transzneműség és a sárkányként azonosulás teljesen normális folyamat, el kell fogadni és támogatni az illetőt ebben.
A transzneműség normális, mert pl. férfiként érezheti az ember magát nőnek, sárkánynak már azonban nem. Kommentben kifejtem, miért.
A kettő közül egyik sem normális folyamat, de hagyni kell őket békén, mert a társadalomnak ezzel nem ártanak.
A kettő közül egyik sem normális folyamat, és elfogadás helyett az illetőt mentális kezelésben kell részesíteni.
53 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%

"Ma akkor, ha te pl. férfi testben nőnek érzed magad, bőven elég ezt kijelentened, és kész is a helyes diagnózis."


A magyarországi, és európai országok pszichológiai testülete szeretne veled pár szót váltani, ugyanis őket erről nem tájékoztatták.


A transzneműség nem bemondás alapon megy a kontinensen, komoly és sokszor több éves terápia, tesztek vezetnek el oda, hogy diagnózist állítsanak ki, mindezt úgy, hogy kb egy maréknyi szakember hajlandó szóba állni csak veled. És kettő ilyen szakvélemény kell, a "bemondáshoz"


"Erre persze már az LMBTQ-sok közül is sokan gondolom azt mondanák, hogy nem normális - de kérdem, milyen alapon? Miért lenne ez kevésbé normális a transzneműségnél"


Olyan alapon, hogy a transznemű ember a társadalom által kreált társadalmi normák (és társadalmi nem) ellen szeretne tenni, a másik csoportba tartozni (vagy a férfias és nőies skálán valahol elhelyezkedni). A sárkány nem egy társadalmi nem, nem is egy sima nem, és nem egy társadalmi norma. A sárkány egy az ember fantáziájának a szüleménye, egy misztikus lény amit úgy jellemeznek, hogy repül, pikkelyes, tüzet okád. (Ezek pedig egyik sem emberi tulajdonság alapvetően)

2021. aug. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 molnarmarcell21 ***** válasza:
78%

biológiai nem =/= társadalmi nem =/= nemi identitás =/= szexuális identitás


Értem, hogy a jobbereknek már a társadalmi nem fogalma is túl magas, szóval valószínűleg hiába jelezném, hogy a sárkány nem tartozik egyik kategóriába sem.

2021. aug. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

1: leírtam, hogy orvisilag szükséges a további diagnózis, igen.

De akkor miért erőszakolják meg a társadalmat azzal, hogy fogadd el addig is a szoknáyban grasszáló férfit nőnek pusztán azért, mert ő ezt bemondta?


Az tökmindegy, hogy a sárkány mitikus lény, tudok mutatni neked olyat, aki őznek hiszi magát. AKkor az normális dolog, mert létező?

2021. aug. 17. 08:14
 4/32 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván ez az ember ebből él hogy így néz ki.


Ha ő ettől érzi jól magát, hát bánom is én, csinálja.

Nem hiszem hogy bárhol is ő lázongott volna amiatt, hogy nem veszik fel egy banki ügyintézőnek, vagy tudjam is én minek a kinézete miatt.



"Mikortól kell mentális gyógykezelésre küldeni valakit, ha egyáltalán kell?"


Ugyan akkortól amikortól bármilyen embert. Ha kezelhetetlenül ön és közveszélyes. Ebben a történetben szerintem ez abszolút nem áll fent.

2021. aug. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

4: persze, csakhogy 10 éve is még ha ilyet állítottál magadról, hogy te sárkány vagy (vagy akár transznemű), simán azt mondták, hogy nem vagy normális, teszem hozzá jogosan.

Ma ezt már el kell fogadni, jóval azelőtt, hogy diagnózis születne rá, mert különben náci vagy meg "transzfób"(ez is egy új szó).

2021. aug. 17. 08:18
 6/32 anonim ***** válasza:
87%

100 éve meg az számított provokációnak hogy nők utcára vonultak hosszú nadrágban szivarozva.



Egyébként még egyszer elmondom, a sárkányember ebből él hogy így néz ki, valószínűleg nem balhézik sehol hogy nem veszik fel óvónőnek vagy szállodai recepciósnak, mert tökéletesen tisztában van vele hogy ez a vállalása mivel jár a társadalomban. Akkor meg mire fel van a hiszti?

2021. aug. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%

" bőven elég ezt kijelentened, és kész is a helyes diagnózis. Persze ha operáltatni akarsz, akkor orvosilag további vizsgálatokra szorulsz"


"Miért lenne ez kevésbé normális a transzneműségnél, mikor bőven elég a helyes diagnózishoz a bemondás?"


" leírtam, hogy orvisilag szükséges a további diagnózis, igen."


A különbség, hogy a papírhoz szükségesek az orvosi vizsgálatok, tesztek és terápiák, ami azt mondja transznemű vagy. Amíg ezek a papírok nincsenek addig nem vagy hivatalosan transznemű csak egy ember aki házilag diagnosztizálja magát. Továbbra sem bemondás alapon működik a dolog.


Ezt pedig azért fontos tisztázni, és átlátni, mert ha a transznemű orvosi papírral igazolja azt amit mond, akkor csak úgy lehet egy kalap alá venni a sárkányembereket a transzneműekkel, ha számukra is szükséges (pl tetoválásnál) eme szakvélemény bemutatása. De nem szükséges, innentől kezdve nincs köze a transzneműségnek, sem az LMBTQhoz (ha már kulcsszóként megjelölted) alapvetően.


Amúgy, hogy molnarmarcell21-t idézzem kicsit átírva (tekintve, hogy más megközelítéssel de ugyanazt mondjuk)


"biológiai nem =/= társadalmi nem =/= nemi identitás =/= szexuális identitás"



"...jelezném, hogy az ŐZ nem tartozik egyik kategóriába sem."

2021. aug. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Fero89 ***** válasza:
90%

Pár sárkányos kérdéssel korábban, merthogy újabban minden konzervatív a sárkányok eljövetelétől retteg, mellékeltek egy cikket is melyben ha jól emlékszem azt írták, hogy egészen normális életet élt majd valamilyen halálos betegséggel diagnosztizálták. Erre az ő reakciója az volt, hogy 'f@szom bele, mindig sárkány akartam lenni, ha már úgyis mindegy, akkor én sárkány leszek'.

És tudod mit, jó neki. A hátralévő életét úgy éli le ahogy ő szeretné. Kinek árt ezzel? Mitől tartsunk vele kapcsolatban, továbra sem tud tüzet okádni ránk.

Jobban aggasztanak engem a Bezos féle sárkányok, akik más emberek nyomorúságából harácsolnak össze százmilliárdos vagyonokat, aztán kotlanak a kincsükön ahogy egy sárkányhoz illik.

2021. aug. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
89%

Itt egy cikk a leopárdemberről, aki 30 éve szerepelt a Friderikusz Show-ban:

[link]

[link]

Komolyan nem értem. Neked nem árt, semmi valódi újdonság nincs benne, de ti itt veritek a nyálatok.

10 éve? Miért hiszi azt bárki is, hogy akár a transzneműséget, akár az állattal azonosulást tegnap találták fel.

2021. aug. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%
Na igen ebből is látszik a fideszpropaganda áldásos hatása. 30 éve már bemutatták a tv-be itthon a leopárd embert, mindenki szart rá, most meg itt hörög mindenki tőlünk több ezer kilóméterre lévő dolgokon... Magyarország jobban teljesít.
2021. aug. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!