Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMBTQ tagjai miért azzal...

Az LMBTQ tagjai miért azzal intéznek el minden vitát, hogy homofóboznak vagy látens melegnek bélyegeznek meg mindenkit, aki normálisan kritizálja a tevékenységüket?

Figyelt kérdés
Az ilyen gyermeteg és sértődött-hisztériás magatartás miért vert gyökeret a kommunikációjukban? Aki nem a kérdés lényegére válaszol, esetleg terel, lepontozom.

2021. aug. 17. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Ma is egy LGBTQ kérdés? Te írod ki az összeset, vagy többen vagytok? Gyere, pontozz le.
2021. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Egyszerű. Egy olyan dolgot reklámoznak, ami nem vezet sehová, csak zűrzavarhoz. Emiatt totál idegbetegek lesznek, ha ez ellen valaki felemeli a szavát. Ezért nyúlnak a kommunikáció legprimitívebb módszeréhez, a személyeskedéshez, jobbik esetben a téma eltereléséhez, mint az előttem író agytröszt.

Egy primitív kommunikációjú "közösség", ennyi.

2021. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Az LMBTQ emberek nem azzal intéznek el minden vitát, hogy homofóboznak, vagy látens melegnek bélyegeznek meg mindenkit, aki normálisan kritizálja a tevékenységüket. (Bár kérlek fejtsd ki, hogy mi az a "tevékenységük" mert ez elég zavaros számomra)


Én LMBTQ ember vagyok akaratom ellenére, és SOHA nem homofóboztam, látens melegeztem sőt még nácinak sem hívtam senkit, azt sem aki nem értett velem egyet. Szerintem egy teljesen jó vitapartner vagyok, aki sokakkal ellentétben nyitott a másság befogadására (legyen az ellenkező politikai ideológia), és a személyeskedés színvonalra legrosszabb napjaimon is annyiban süllyedek le egy provokátorral és (direkt-)értetlennel szemben, hogy "butusnak" nevezem a viselkedését.


Akik homofóboznak, látens melegeznek, esetleg náciznak azok nem LMBTQ emberek (legalábbis a többség biztosan nem, ez inkább amerikai szokás, nem pedig európai), szimplán ellenkező politikai ideológiát fanatikusan követő emberek (aki teljesen mindegy most, hogy balos vagy jobbos) akik úgy gondolják minden áron meg kell védeni a saját gondolataikat, a legjobb védekezés pedig a támadás, mint tudjuk (és látható a mai politikai világban).


(A nácizást azért említettem meg, mert számomra teljes mértékben érdekfeszítő, hogy kb 50% esélye van a válaszomnak a "tehát náci vagyok, mindenki aki nem ért egyet az náci ugye?" reakció kiváltására. Ismétlem, soha nem hívtam senkit nácinak ellenben vitapartnerem sokszor azzal "érvel" hogy akkor szerintem Ő egy náci, és ő az aki sokszor megsértődik.)


Ezen felül szerintem az iskolában nagyon ritkán megtalálható vita-és-érveléstechnikákról nem tanítanak szinte sehol, így az átlagos ember nem képes arra hogy érzelemmentesen (vagy minimális érzelmekkel) logikus érvekkel vitázzon.


Remélem kielégítő választ tudtam adni a kérdésedre :)

2021. aug. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Köszönjük a mai LMBTQ-s kérdést, már annyira hiányzott.
2021. aug. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, mi a helyzet a Pegasus üggyel?

Vagy a Fundannal?

2021. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
"Aki nem a kérdés lényegére válaszol, esetleg terel, lepontozom." Már össze is kakkantottam magam!!!!!
2021. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12%

3

Te lehet, hogy nem, de tegnap egy este alatt vagy 4x biztos megkaptam az efféle jelzőket az ilyen kérdéseknél. Volt aki már azt pedzegette, hogy aki ilyen kérdést dob fel, vagy csak választ ír, az látens vagy homofób. Szóval annyiban igazat adok a kérdezőnek, hogy az észrevétele a kommunikációjuk kapcsán teljesen aktuális, mint téma.

Nézd meg ezt a kérdést is: téged leszámítva, aki nem terel, az kötekedik. Vajon mi lehet ennek az oka? Már ha van oka.

2021. aug. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Általánosítasz, kérdező. Nem intéznek el azzal minden vitát, a kérdésben is valótlant állítasz. A helyes kérdés inkább az lenne, hogy "Egyes tagjai az LMBTQ közösségnek...".
2021. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

7)


Én pedig folyton megkapom, hogy egy másodrendű senkiházi selejt vagyok aki örüljön hogy élhet és nem égetnek el élve. (Vagy a fentebb említett példa). Ilyen a mai világ. Ilyen a politika szekció. Ezeket nem szabad magadra venni, és el kell ismerni, hogy a társadalom többségétől ennyi telik.


Szerintem az oka az fentebb említett vita mint tudomány hiánya az iskolában, a tanult példák (legyen az politika, vagy család, barátok [nagyon jó példa szerintem, hogy szüleimnél minden vita úgy kezdődött, hogy "te mocskos ku.va/rohadt senkiházi" és soha nem arról szólt, hogy a másikat meggyőzzük az érveinkkel, hanem inkább a másik lealázása arra a szintre amikor inkább elismeri már bármiről is van szó, csak hogy megszűnjön a konfliktus]), és az önön ego védelmezése. Gondolok itt arra, hogy ha be kell látnod, hogy tévedtél akkor sokan úgy hiszik, hogy azzal egyből elbuktak MINDENT. Ami olyan szempontból igaz is, hogy akkor abba bele fognak kötni, és lehetetlen visszaterelni a társalgást az eredeti témára/kérdésre, megbéllyegzed magadat mások elött. Ezek összessége szerintem az ami hozzájárul egy fanatikus ideológia képviseletéhez és jönnek a tipikus parizeles meg krumplizós kommentek. De csak szigorúan akkor ha 2 sorba belefér, ugyanis ritka, hogy valami össszetett gondolatot osszon meg, kommunikációs hiba, hogy sokszor minél rövidebben és erőszakosan akarunk fogalmazni (erről emlékszem volt egy jó óra anno egyetemen ami az sms-t és a modern kommunikációt taglalta, de talán azt majd másik napra hagyom, így is többet írtam, mint kellene :) )

2021. aug. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

Gondoltam, hogy írok most egy hosszú magyarázatot, mert ráérek, de úgy tűnik, hogy már megelőztek.

Szinte teljesen egyetértek a 3-as hozzászólóval. Annyiban egészíteném ki, hogy velem előfordul rosszabb napokon, hogy kiakadok valakire, aki ugyanazokat a kamu érveket ismételgeti. Előfordúl. Kivel nem?

Én általában inkább azt tapasztalom, hogy a minket ellenzők tudják le annyival az egézset, hogy a „melegek válasza nem mérvadó”, „elvakított téged az lmbtqxghyt... propaganda”. Egy idő után elég unalmasak az ilyen hozzászólások. Persze, nem akarok általánosítani. Szerencsére nem ritkák azok sem, akikkel értelmesen lehet vitázni. (Ha valakit érdekel egy-két dolog, vagy magyarázatot akar valamire, melegként szívesen válaszolok.)

Nácizni eddig szerintem soha nem náciztam. Viszont megértem azt, ha egyesek teszik. Kaptam már olyat ezen az oldalon is, hogy: „Reménytelen vagy, inkább akaszd fel magad.”, „Bárcsak megdöglenél.”, „Takarodj ki a bu*i, se*gnyaló nyugatra, itt egy senki vagy.” és hasonlókat. Szerencsére nem vagyok az a tipus, akit ezek nagyon megérintenének. Viszont van, amelyik nekem is fáj, hisz a szavaknak nagy ereje van.

2021. aug. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!