Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tegyek ebben az esetben?

Mit tegyek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Talán először ott kezdeném, hogy ahol élek egy nyugodt Duna-menti város.

Már kis korom óta járok a Dunára, nagyon szeretek ott lenni, ha nyáron tehetem és az idő is engedi mindig a Dunai strandon vagyok. Dédnagyapám hajós volt, majd a dunaújvárosi (akkor Sztálinvárosi) kikötő parancsnoka is volt, papámnak van motorcsónakja, de egy generáció kihagyása után én "vettem át" ezt a hagyományt és tettem le elsőre sikeresen a vízi jogsit. Na de ennyit magamról, jöjjön a lényeg:


Van egy helyi alapítvány, ami a Dunával foglalkozik, a Duna-part rendezésével, a Dunai programok szervezésével. Például szinte hagyomány itt nálunk hogy az augusztus 20-adikai rendezvények a Dunán vannak, régebben ezt is az alapítvány szervezte össze. Viszont ez az alapítvány szinte kihalóban van, a néhai tagok már 60-70 évesek, nem sokat foglalkoznak az alapítvánnyal.

Viszont az az ötletem támadt, hogy én szívesen vinném tovább, akár egy pár hozzám hasonló fiatallal, és esetleg újra be lehetne vállalni a rendezvényszervezést.


Csak az a baj, hogy nagyon félek a közéleti szerepléstől, az esetleges negatív véleményektől. Pedig ezt szinte mindenki támogatná, de mégis félek. Ilyenkor mindig napjaink politikusaira gondolok akik rengeteg negatív kommentet és sok utálatot szereztek maguknak.


Szerintetek érdemes ebbe belevágni, vagy egyáltalán lehetséges leküzdeni a félelmemet? Volt már valaki közületek ilyen helyzetben?



2021. aug. 23. 00:19
A kérdező szavazást indított:
Ne félj, ezt valóban mindenki támogatná, érdemes lenne belevágni
Nem hiszem hogy az idő teltével sok mindenkit érdekelne de egy próbát meg ér
Sajnos úgy látszik ez halott ügy
Nem túl jó fényt vet az emberre bármiféle közéleti szereplés
Ez nagyon gáz lenne, bele se kezdj
19 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg szeretnél belevágni, akkor vágj bele. Mi rossz történhet?

A másik: Ha mégsem jön össze az elképzelésed, akkor sem kell elkeseredni. Legalább megpróbáltad, szerintem sokkal rosszabb az, ha mondjuk 70 évesen bánkódnál azon, hogy nem volt merszed belevágni.

2021. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha bírod a kritikát vágj bele, ha lelkedre veszed a sok hülye beszólásást, akkor inkább hanyagold. Sanos minden közéleti megnyilvánulás egyszerre fog hozni pozitív és negatív visszhangot is, még a legnemesebb cselekedet is. Az emberek jelentős része tapló, abban éli ki magát, ha beszólhat a másiknak. Ezt el kell viselni és tudni kell ignorálni. Ha képes vagy rá, akkor vágj bele.
2021. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!