Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ennyi kérdés mostaná...

Miért van ennyi kérdés mostanában az LMBTQ-ról?

Figyelt kérdés
Minden nap már lassan 5 kérdés kikerül ide ebben a témában. Nem értem minek ennyit foglalkozni velük, ha a multik elzárják náluk a pénzcsapot mert másképp fordul a politika úgyis eltűnnek a beteg ideológiájukkal meg a gyerekkori nemváltás stb. ötletével együtt.

2021. aug. 25. 12:06
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
66%

"Mindenféle kép szerepelnie kéne a születési nemnek az iratokon."


Ezt meg tudod indokolni, hogy miért szükséges?


Amúgy én 250% biztosra mondhatom, hogy a magyar transznemű közösség (ami kb 90% magyar transzneműeket tartalmazza minimum) SEMMIT nem akar, sem a gyerekektől, sem a felnőttektől, senkitől. Elfogadást szeretnének. Hogy ne legyenek kiközösítve, és ne legyenek egybemosva a drag queen-ekkel. Beolvadni az azonosult nem társadalmi életébe és békében, csendben láthatatlanul élni a saját életüket. Az, hogy ez más országokban másképp van arról mi rohadtul nem tehetünk, és kifejezetten megalázó, hogy más emberek miatt MINKET büntetnek, és minket helyeznek a céltábla közepére (LMBTQ címszó alatt. Bár "szerencsére" a melegek jobban megszívták mert nagy általánosságban az LMBTQ az homoszexuális férfit jelent a köztudatban. A transznemű pedig a férfiból lett nőt)

2021. aug. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
75%

"Mindenféle kép szerepelnie kéne a születési nemnek az iratokon."


Attól finomabb lesz az ebéded, ha szerepel a születése vagy nemi kromoszóma szerinti neme a személyes okmányaiban? És mi van akinek XXY nemi kromoszómája van? XYY? Ő neki mit találsz ki?


Egyébként tényleg arra vágynának a transzemberek, meg az interszexek, hogy ne kelljen magyarázkodniuk egy hülye BKV ellenőr előtt...

2021. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
66%

#11 példa, eltérő anatómia van a két nem között.

Egy baleset során az azonnali ellátásban akár gondot is jelenthet ha az eredeti nem nincs feltűntetve.

Példa 2 egy tömegbalesetnél a test azonosításában is segítene.


Nyilván nem megalázás érdekében mondom, hogy szükség van rá, de nyílván ne is ettől fogják jobban agy rosszabbúl érezni magukat a transzneműek, főleg, hogy ez nem jelenti azt, hogy a születési nem mellett ne szerepeljen a társadalmi nem.


Bár itt is vannak nehézségek, hisz a társadalmi nem, nem két kategóriára bonthajtó, hanem egy folyton bővülő, folyton megkérdőlyelezett koncepció.

Valaki 4-et, valaki 2-őt, valaki meg 50 akárhányat külömböztet meg.

Nincs meg az egységessége ahhoz hogy rendszerként működjön, így nehézkes az iratokba való interpetálása.

2021. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
24%
Nem érted a társadalmi nemet: A társadalmi nem az az amit te eltanulsz a társadalomtól, apa pénzt keres, anya otthon ül és várja apát finom ebéddel tiszta házzal...
2021. aug. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
80%

14

Egyszer nem hangzott el ilyen, senki szövegéből, hogy ez lenne a társadalmi nem.


Miért adsz olyan szavakat más ember szájába amik nem hangzottak el, majd ezekre hivatkozva miért jelented ki hogy a másik fél nem érti?

2021. aug. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván nem megalázás érdekében mondom, hogy szükség van rá, de nyílván ne is ettől fogják jobban agy rosszabbúl érezni magukat a transzneműek, főleg, hogy ez nem jelenti azt, hogy a születési nem mellett ne szerepeljen a társadalmi nem.
2021. aug. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
0%
"Nyilván nem megalázás érdekében mondom, hogy szükség van rá, de nyílván ne is ettől fogják jobban agy rosszabbúl érezni magukat a transzneműek, főleg, hogy ez nem jelenti azt, hogy a születési nem mellett ne szerepeljen a társadalmi nem."
2021. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
85%
Ezt most mire fel idézted?
2021. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
46%

13)


Erre amúgy lenne egy rettentően egyszerű megoldás. A személyi igazolványhoz tartozó egyedi azonosítójel legyen összekötve az online egészségügyi adatbázissal (vagy a tajkártya?)... így a transznemű embert sem éri megaláztatás postán, buszon, rendőri igazoltatáskor stb, és az egészségéért aggódó emberek is megnyugodhatnak, hogy a holtestet könnyű azonosítani, hogy orvosi ellátásnál a neki megfelelő nemű gyógyszert kapja (jó itt egy kicsit ironizáltam de gondolom érted...)


Ezzel szerintem nem lenne egy transznemű embernek sem problémája még azt is rá lehet húzni hogy tényleg jó szándék vezérelte a döntéshozókat, nehogy szegényeket félrediagnosztizálják vagy félrekezeljék. De nem ez történt... és nem is fogadták el ezt a fajta javaslatot (bár arról nem tudok pontos adatot, hogy ez a javaslat meddig jutott el egyáltalán)


Társadalmi nemből én kettőt tartok számon (mert elég konzervatív vagyok), bár azt elismerem, hogy ez nem teljesen fedi a valóságot és nyitott vagyok a három iránt is (mert azért nyitott vagyok és végül is senkinek nem esik bántódása). Férfi, nő (mint a skála két véglete), és a nem bináris (legyen az gender fluid, aquagender, 70% férfi 30% nő aki amit akar. A nem bináris amúgy is egy ilyen gyűjtőfogalom, bár ismételve jegyzem meg, hogy ez számomra még új és tapasztalatlan vagyok benne)

2021. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

"Miért adsz olyan szavakat más ember szájába amik nem hangzottak el, majd ezekre hivatkozva miért jelented ki hogy a másik fél nem érti?"


Nem adott, és teljesen igaza van.

"Bár itt is vannak nehézségek, hisz a társadalmi nem, nem két kategóriára bonthajtó, hanem egy folyton bővülő, folyton megkérdőlyelezett koncepció.


Valaki 4-et, valaki 2-őt, valaki meg 50 akárhányat külömböztet meg."


Ezt írta a 13-as válaszoló. És valóban, amiről ő ír, az nem a társadalmi nem. A társadalmi nem azt jelenti, hogy adott biológiai nemmel rendelkező embertől a társadalom milyen viselkedést vár el. Ennek tipikus példája, hogy pl a szülésznő a mai napig ezzel a megnevezéssel fut.

2021. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!