Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki találta ki azt a hülyeséget...

Ki találta ki azt a hülyeséget, hogy a hajléktalanok kapjanak ingyen lakást Pesten?

Figyelt kérdés
2021. aug. 29. 11:58
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
62%

18! Sokuknak volt lakása, vagy háza, senki sem születik hajléktalannak, csak szólok.


Továbbá amikor tízmillát kiszórnak bemondásra, hogy csinálnak három gyereket -és nem, nem a nevelésükre- az miben más? Érdekes módon se te se senki más nem járja a parlament környékét, hogy fideszes politikusokat gyújtson fel öngyújtókat csattogtatva. Pedig tízmilla vidéken egy kisvárosi ház vagy lakás ára, és kapják bemondása a lóvét.

2021. aug. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
43%
Nem azzal van a problémám, hogy lakáshoz jussanak emberek, hanem azzal, hogy úgy jussanak lakáshoz, hogy semmit ne kelljen érte tenniük! Arról nem tehetek, hogy ezt az álláspontot képtelen fogni a te értelmi szinted! Amikor befizetetlen számlákat dózerolnak maguk előtt a hitelesek és ennek ellenére folyamatosan szegik meg a bankok a szerződéseket - az részletek egyoldalú, feljebb és feljebb tornászásával, futamidő tovább nyújtásával, és senkit (!) nem érdekel, hogy ezekkel az emberekkel mi lesz, addig igen is igazságtalan, hogy a semmiért élvezhessenek előnyöket emberek, akik többségének esze ágában sincs tennie bármit is a saját problémájuk megoldásának érdekében!
2021. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
36%
22#+: És még mielőtt kioktatnál: A KÉT ÉS FÉLSZERESÉT (!) fizettette velem vissza a bankom egy egymilliós személyi hitelre úgy, hogy egyszerre mind a kettőt meghúzta velem. 10 éve voltam az ügyfele a banknak, - de az ügyfél megtartó gesztusok sorozatának hála, a hitel leketyegését követően azonnal ott hagytam ezt a pénzintézetet. -Nem is kérdezte az ügyintéző, hogy miért döntöttem így, valamilyen okból meg sem próbált lebeszélni!
2021. aug. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
42%

Én vagyok megint, aki hajléktalanszállón önkénteskedik. Ismertem olyat, aki fiatalon lett hajléktalan, talán egy éve.


Tanár volt, de ott a kezdőfizetés amúgy is alig elég az albérletre. (140 körül keresett tavaly.) És tetejébe kórházba került 2 hónapra, táppénzből nem tudta fedezni a bérleti díjat, kirakta a főbérlő (sajnos szerződése sem volt). A szállóra járt be néha aludni meg enni, aztán egy jó fél éve teljesen eltűnt a srác, hiába kérdeztem olyanokat, akik ismerhetik, ők sem tudják.


Jó lenne tudni, mi lett vele, csak néhány évvel idősebb a fiamnál, úgyhogy nagyon szíven ütött a sorsa. Főleg mivel ő tényleg nem önhibájából került az utcára.

2021. aug. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
35%
Ettől még nem mentesül a társadalom azon - jogos - igénye alól, hogy tegyen ő is valamit a sorsának jobbra fordulása érdekében - és ne csak flegmán elfogadja azt, amiért mások gyakran a fél életüket ledolgozzák.
2021. aug. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
7%

22-23! Na foglaljuk össze rövidebben: Irigy vagy mert te felvettél egy rakás hitelt, és sokba került kifizetni így a "dögöljön meg a szomszéd tehene" elv alapján (mondjuk vicces dolog hajléktalanok esetén szomszédról beszélni, de mindegy) nehogy már valaki ingyen kapjon bármit is.

Egy egyszerű kérdés, miért fizetted ki a hitelt? Mehettél volna te is utcára, nem és most te is "kapnád az ingyen lakást", nem? ja, hogy nem lett volna jó? Értjük, akkor mások önként mentek oda? -ez a kérdés a te értelmi szintednek (ha már személyeskedésig mégy) elég alacsony, és végig gondolod, amit mondok, vagy mondjam el még egyszerűbben?

2021. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
55%
Az nem irigység, hogy mások elért eredményeit lenullázzák, - gyakorlatilag beletojnak a nehezen elért eredményeikbe. Még mindig a lényeg nem jut el az agyadig: nem az a problémám, hogy valaki boldogul, - mondjuk lakáshoz jut, - hanem az, hogy egy ilyen intézkedéssel képen fossák azokat, akik vették a fáradtságot arra, hogy javítsanak a saját sorsukon és megszenvedtek tisztességesen azért, amiért másoknak a kisujját sem kell mozdítania! Nem tudom, mit olyan nehéz a kettő közötti különbségen értelmezni!
2021. aug. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
60%

Egyébként pár éve volt egy riport egy olyan édesanyáról aki többedik rákkal vívott csatáján van túl és dolgozik a kórházi kezelések mellett mint árúfeltöltő az egyik szupermarketben, 20 éve küzd a rákkal, kb mióta az anyja meghalt, a férje rokkantnyugdíjas, és 2 gyereket nevelnek és erre fel kilakoltatták őket az önkormányzati tulajdoni lakásukból arra hivatkozva, hogy nem fizették időben a lakbért.


Na jah, ha rák miatt rendszeres kezelésekre szorulnék, én se tudnék miből élni, ráadásul a fiatalabbik gyereke pár napra állami gondozásba került. Végül valaki segített a családon és legalább újra együtt vannak azóta is.


Rákkal vívott csata hihetetlen költségeket emészt fel.

2021. aug. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Utolsó ez egy a tízezerből.
2021. aug. 29. 18:06
 30/36 anonim ***** válasza:
31%
Kérdezném, hogy milyen megoldást adjunk akkor a problémára? Szerintem le is lőhetjük őket amúgy. Úgyis csak összeszarnak mindent. Miért várjuk meg, hogy megfagyjanak valamelyik télen?
2021. aug. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!