Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyben (főként Székelyföldö...

Erdélyben (főként Székelyföldön) lehet olyan életszínvonalon élni, annyit keresni, mint Budapesten?

Figyelt kérdés
Az ottani magyarok körében mik a divatszakmák? Miből lehet ott rendesen megélni?

2021. aug. 30. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Persze, hogy lehet.
2021. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

Igen.

uzsgyi!

2021. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Tanárként egy erdélyi iskolában több pénzt fogsz keresni, mint Budapesten egy elit gimnáziumban.

Igen, Romániában magasabb a tanárok fizetése, mint Magyarországon.

2021. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Fsms ***** válasza:
29%
Igen, sajnos.
2021. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Ugye csak valami vicc ez a kérdés, s nem hiszed azt, hogy itt jobb az élet?
2021. aug. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Ez úgy hülyeség ahogy van.

Nem fogsz tanárként főleg nem annyit keresni mint Pesten.


Amúgy Székelyföld egy elég zárt, rurális közösség, mégis mire számítasz kérdező? Mint ilyen nem is hasonlítható egy nagyvároshoz.


Most nyáron voltam, gyönyörű hely, én is élnék ott mert nyugodt, de nem jobb ott az életszínvonal.

2021. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Mégis nyugat-európa tele van román migránssal. Ilyen baromi jól megy ott!
2021. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is voltam nem rég a Székelyföldön, és pár város elég rendezettnek, nyugodtak tűnt. Pl Székelyudvarhely vagy Gyergyószentmiklós..na meg a táj is egyedi. Csak nem tudom, hogy ott milyenek a munkalehetőségek. Pl románul nyilván nem beszélek, azért magyarral, angollal, némettel el tudnék ott boldogulni? Vagy multik inkább a nagyobb városban vannak? Románra mindenképpen szükségem lenne? (Nyílván elméleti a kérdés)
2021. aug. 30. 21:53
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

"Pl románul nyilván nem beszélek, azért magyarral, angollal, némettel el tudnék ott boldogulni? Vagy multik inkább a nagyobb városban vannak? Románra mindenképpen szükségem lenne?"


Mivel betegesen üldözik a magyarokat így eleve nem, kénytelen volnál megtanulni románul, mert ott aztán tényleg lehet mondani, hogy túltolják a nacionalizmust.

2021. aug. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Székelyföldön kevésbé, de a nagyobb városokban (pl. Kolozsvár) lehet pesti színvonalon élni, ha keresett iparágban dolgozol (pl. IT).
2021. aug. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!