Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A főváros nem tudja megvétózni...

A főváros nem tudja megvétózni az atlétikai vb-t? 😂

Figyelt kérdés

Kerpel-Fronius: A főváros valószínűleg nem tudja megvétózni az atlétikai vb-t

( [link] )



2021. szept. 2. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Mondanám hogy karácsony Gergely alkalmas,de nem szoktam hazudni.
2021. szept. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Mit tud karácsony? Se nyelvvizsga, se jogsi
2021. szept. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
karácsony főpolgármester.Semmi beleszólása a kormánypolitikába. Túlságosan kis ember a nagy játékokhoz.
2021. szept. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Mivel nem ők pályáznak hanem Magyar Atlétikai Szövetség így csak ők mondhatnák vissza.
2021. szept. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

A véleményalkotáshoz ismeret is kellene. Sőt, a kérdéshez is.

Nem ebben a témában, hanem általánosságban: mindent meg lehet vétózni. Csak tudni kell megteremteni hozzá a körülményeket. Erre egyesek képesek, mások nem. Konkrétabban a bíróságok működésének áttekintését tudnám ajánlani. Látható, hogy bizonyos nagyon hasonló bűneseteknél elég eltérő ítéletek születnek. Miért vajon? A bíró nem játszik, neki meg van határozva, miben választhat. Mondjuk esetleg ítélhet 10 vagy 11 évre, de öt vagy húsz évre soha. Akkor min múlik? A vád és védelem ismeretein, képességein, egyéni beállítottságán. Például egy védelem nem tud cáfolni egy eléggé átlátszóan hamis vádat. Vagy ellenkezőleg, valódi vádat is kidumál.

Na a vétók is ilyesmiken múlnak. És nem egynapos játszmák.

2021. szept. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Tudja a fene... lehet, hogy a nemzetközi atlétikai VB bizottságnál, vagy mi a fene a neve a többség nem ilyen forrófejű, mint a magyar tagja.

Látják azt, hogy ez nemzetközi szinten is botrány lenne, és nem akarnák a hírnevüket tönkrevágni.

Szerintetek milyen cég merne kockáztatni, melyik cég támogatná egy ilyen nyilt elnyomórendszernél szervezett fudannal összenőtt atlétikai VB-t szponzorálni?! Ja, majd a kínai cégek támogatják? :D Biztos boldog lesz az Atlétikai VB. Botrány lesz itt, de nagy!


- És ezt arra a forgatókönyvre mondom, ha tényleg nem tudná megvétózni. Én még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy éppen a "Nemzetközi Atlétikai VB Bizottság" gyakorolna nyomást Orbánra, hogy döntsön, Fudan, vagy diákváros.


Azért az önkormányzat hidd el, keresztbe tud tenni, ha akar, nem véletlenül kértek elvi hozzájárulást, engedélyt.


És ott a következő kérdés: Ezek után milyen nemzetközi programot akarnak ide? Nem orbán, hanem nemzetközi szinten.

2021. szept. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

#6 "melyik cég támogatná egy ilyen nyilt elnyomórendszernél szervezett fudannal összenőtt atlétikai VB-t szponzorálni?!"

Ez nagyon tetszett.

Ennél nagyobb baromságot csak akkor olvastam, mikor valaki egy hasonló fórumon leírta, hogy Orbán szőlőbányái.

Mondd már meg nekem - mert nagyon vizuális típus vagyok és nem tudom még sem elképzelni - milyen a "fudannal összenőtt atlétikai VB"? Orvosi kutatási eredményeket fognak egymásnak adni váltófutáskor a stafétabot helyett? Kalapácsvetés helyett majd egy sztetoszkópot fognak pörgetni és eldobni? Távolugráskor majd ki kell számolniuk az ugrás szögét, netán a versenyzőknek saját fejlesztésű anyagból kell a rúdugráshoz elkészíteniük a rúdjukat?

"Én még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy éppen a "Nemzetközi Atlétikai VB Bizottság" gyakorolna nyomást Orbánra, hogy döntsön, Fudan, vagy diákváros."

Aha, persze.

Az ugye kicsit sem zavar hogy megmondták Fudan ÉS diákváros is lesz - egyik sem Budapest beruházásaként. Megkérdezted már Karácsonytól hogy ha annyira fontos neki a diákváros akkor miért is nem készítettek terveket rá akárhol Budapesten eddig? Hogy mi akadályozza meg abban, hogy a fővárosben a kormányzati szándéktól függetlenül keressen beruházásra alkalmas területet és nekiálljanak maguk? Nem, tuti nem kérdezted meg.

De írjál még, szórakoztat!

2021. szept. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Karácsony hazudott??!
2021. szept. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%

#7 Tudod, ha egy lapon emlegetnek valamit, és az egyik szar, a másik meg jó, és kényes a szarra, akkor azért az a bizonyos másik nem örül túlságosan, mert félti a jó hírnevét, és bizony ez olyan dolog.

És egy rakás potenciális szponzorcég sem örülne neki. Milyen lehetőség marad? Az, hogy a világhíres sportmárkák, üditők, stb. helyett majd szponzorálhatja a Szerencsejáték Rt, az ELMŰ és a MOL. Hurrá, ehhez kell a nemzetközi rendezvény. Szuper lesz, hogy az amúgy is veszteséges buli mégveszteségesebb lesz...



Meg azért az atlétikai VB sem örülne neki, ha egy tüntetéshullám elvinné a showt.

2021. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!