Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazságos lenne-e a vagyoni...

Igazságos lenne-e a vagyoni adóztatás bevezetése idehaza,a sokak számára nagyon kedvező alacsony egykulcsos SZJA ellentételezéseként?

Figyelt kérdés

Az államháztartási hiány miatt egyre több észrevételezést hallani az adózás

megújítására.



#államháztartás és az adók
2021. szept. 3. 07:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Ha vásárolsz házat 180 millióért, mennyi áfát fizetsz érte?
2021. szept. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Annyiért nagyon kevesen tudnak csak házat venni.Az ÁFa nálunk Európa bajnok,

igaz egykulcsos szja se nagyon van sehol.

Európa fejlettebb részein a vagyon adóztatása is fontos szempont,és a társadalom "elitebb" részét érinti,ez csak szabályzás kérdése.El lehet gondolkodni azon,hogy ez igazságos-e vagy nem az.

2021. szept. 3. 08:05
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha a bevallott éves jövedelmed 25 millió forint, mennyi a SZJA összege?

És mennyi, ha a bevallott éves jövedelmed 2 millió 760 ezer forint?

2021. szept. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
40%

2-es

Körülnéztél már Siófok üdülőterületén, hogy van-e üresen álló eladó ház v. üdülőlakás? Ahol 1 négyzetméter köze 1 millió forintba kerül?

2021. szept. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem ez a lényeg. Számolni sokan tudnak,én is.A társadalmi szolidarítás mértéke,az ehhez való hozzájárulás itt a mérvadó.Nem véletlenül nem nagyon alkalmazzák a világban,mert nem járható sokáig,és ez az út nálunk is a végéhez közeledik.Nem véletlenül beszélnek egyre többen az adóztatásunk átalakításáról,mert a hiány a költségvetésben évről évre nő.
2021. szept. 3. 08:15
 6/20 A kérdező kommentje:
4.Ugyanazok veszik,ugyanaz a kör,nem a társadalom széles tömege nyaralgat ott folyamatosan,mi 10 millióan vagyunk,nem 800 ezren.
2021. szept. 3. 08:17
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
@3 Adóztam már évi 25 millió forintból és akkor is tök nonszensznek tartottam, hogy nekem olyan 6.5 milliót kellett befizetnem, amire egészen konkrétan nem volt szükségem, más meg százalékosan még többet is (én ki tudtam venni osztalékként), olyan pénzből, amiből a gyerekeit tudta volna ruháztatni. Az egykulcsos adó társadalmi szociopátia.
2021. szept. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%

5/

Személyi adózásban nincs szolidaritás, és nem is lehet. Mindenki annyi után fizet adót, amennyit a munkájával megbírt keresni. Sajnálatos, hogy sokak tehetsége csak kevés adóbefizetésre futja, de nekem miért is kellene még több adó befizetésével ezt szolidárisan segíteni?

2021. szept. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Hiába vagy egy vagyont éré ingatlanod, amiben élsz, ha nincs elég bevételed, nem tudod fizetni az adót, szóval ez nem olyan egyszerű.
2021. szept. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
@8 Tehetségnek és bevételnek semmi köze egymáshoz, amíg sokkal magasabb képzettséget igénylő munkát végezve tanárkodtam, kerestem havi 130-at, mióta folyamatfejlesztéssel foglalkozom, amit egy idomított csimpánz is meg tud csinálni minimál józan paraszti ésszel millió felett van az átlag nettóm. Ez csak ilyen másokat lesajnáló hülyeség, egy rosszul kereső nővér ezerszer hasznosabb munkát végez, mint én vagy te.
2021. szept. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!