Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzéki szavazók miért egy...

Ellenzéki szavazók miért egy kormányváltástól remélik hogy megjavul az életük ha saját magukért nem tesznek semmit?

Figyelt kérdés

Robotolnak a gyárban, mekiben, stb.. aztán a fideszt okolják, hogy nem 1 milliót keresnek havonta és azt remélik hogy majd ha jön Dobrev Klárika meg Karigeri akkor hirtelen kolbászból lesz nekik a kerítés?


Rá kellene jönni, hogy nem a kormánytól kell elvárni a saját életük fejlődését hanem maguktól, egyébként meg a Fidesznek hála minden rendelkezésre áll ehhez.


Majd mikor jönnek a megszorítások ellenzéki összefogás alatt akkor lehet hápogni


2021. szept. 3. 19:33
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Én nem a saját életem javulását várom egy kormányváltástól, hanem a hozzállás megváltozását. Azt várom el, hogy ne az legyen a norma, hogy ha valakinek más a véleménye akkor kifütyüljük, megdobáljuk, leköpjük, hanem tiszteletben tartjuk azt és képesek vagyunk vele ugyan úgy leülni és beszélgetni mint bárki mással. Azt várom, hogy a parlamentben ne egymást vádolják állandóan hülyeségekkel a pártok, hanem üljenek le és felnőtt ember módjára dolgozzanak össze az ország jobbá tételéért. Azt várom, hogy a politikát ne vigyék be az iskolákba, a vallást ne vigyék bele a politikába. Én csak annyit szeretnék a kormányváltástól, hogy végre egy normális, mindenki számára élhető közeget teremtsünk az oktatásban, a kultúrában, a politikában, ahol nem állandóan a másikat kell gyűlölni valamiért, hanem értelmesen tudunk vitatkozni, véleményt, gondolatokat, ötleteket cserélni hogy mindenki számára jobá tehessük ezt az országot. Persze erre nem garancia egy kormányváltás, de ha ezek a pártok nem válnak be, őket ugyan úgy le lehet váltani és meg lehet választani valaki mást, aki talán jobban csinálja. Végülis ez lenne a lényege ennek a választás dolognak.

A saját életemet pedig majd én terelgetem magamnak, nem a fidesztől várom a segítséget.

2021. szept. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

#21


Amit leírtál azt pont az ellenzék generálja de sebaj.

2021. szept. 3. 22:07
 23/34 anonim ***** válasza:
#22 Részleteznéd egy kicsit, hogy pontosan mire gondolsz?
2021. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

#23


"

hogy ha valakinek más a véleménye akkor kifütyüljük, megdobáljuk, leköpjük, hanem tiszteletben tartjuk azt és képesek vagyunk vele ugyan úgy leülni és beszélgetni mint bárki mással. Azt várom, hogy a parlamentben ne egymást vádolják állandóan hülyeségekkel a pártok, hanem üljenek le és felnőtt ember módjára dolgozzanak össze az ország jobbá tételéért.

"



Ez ellenzéki viselkedés

2021. szept. 3. 22:13
 25/34 anonim ***** válasza:
#24 Ez aztán a nagy részletezés. Szerintem pedig mindkét fél így viselkedik, a kormány és az ellenzék is. De a politikai közeg alakításában a kormánynak van sokkal több lehetősége és sokkal nagyobb felelőssége van, hiszen a kormány a vezető erő. Nekik van lehetősége alakítani és változtatni ezeken a dolgokon, mégsem teszik, sőt, előidézik. Valóban az ellenzék is ezen a szinten van, ezzel nem vitatkozok. Te miért gondolod úgy, hogy ebben kizárólag az ellenzék a hibás?
2021. szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

#25


Ha a kormány azt mondja esik a hó, akkor az ellenzék azt, hogy nem is mert süt a nap és nyár van.


A mostani ellenzék nem konstruktív, egyszerűen ellenez mindent amit a kormány csinál vagy mond még ha jó is, ez átivódott a szavazókba is, ide nem kell már semmi csak az, hogy mocskolják , szidják a Fideszt és mindennel ellenállásban legyenek

2021. szept. 3. 22:21
 27/34 anonim ***** válasza:

#26


Éppen ezért van az igazság valahol a kettő állítás között. Ha az egyik oldal mond valamit, a másik ellenkezőjét mondja. Drága a Balaton, a Fidesz azt mondja, olcsó. Szóval valahol a kettő között kell megtalálni az igazságot. Drága a Balaton, de nem annyira, drága az üzemanyag, de nem annyira, hullott a hó, de csak egy darabig, stb. Ez a bölcs hozzáállás, neked is így kellene tenned.

2021. szept. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Nekem az az érzésem, hogy a kérdés téves. Az aránylag jól kereső értelmiségiek akarják leváltani a Fideszt legjobban, szerintem főleg a családonként 700 ezer - 2 milliós bevételi régióban. (Nagyvárosi értelmiségi réteg).


A problémájuk, hogy nagyon sok rejtett költség lett az utóbbi években és a jogrendszer teljesen bedőlt.


A gyerekek iskoláztatása (nem állami/vallási iskolák támogatásának 100%-os megvonása miatt), hirtelen megnőtt pl. az ahova én jártam, annak az ára havi 35 ezer forintról 100 ezer köré nőtt, mikor elvettél az állami támogatásokat (minden suli kapott régen fejkvótát, most ezt nem kapják meg a fizetős sulik).


Az egészségügyet mindenki ismeri, és ki tudja számolni, hogy mennyivel kerül többe.


Nyugdíja senkinek nem biztos, hogy lesz (és ez a most milliót kereső, mindig állami alkalmazottnak, aki amúgy 500 ezret vihetett volna haza havonta elég fájdalmas).


Elvették az állami magánnyugdíjakat, sokkal rosszabb időszakban váltották vissza a részvényeiket, mint most. (Pl. olyan, mintha vásároltál volna nyugdíjbefektetésnek egy lakást és 10 éve azt mondják, hogy jelenlegi áron beszámítjuk majd a végén, most nagyon vernéd a fejed a falba).


Az értelmiség szeret perelni. Szerintem mindenki legalább egy, de inkább 2 pert letud élete során, úgyhogy nekik általában nagyon nem mindegy, hogy mi van a jogszabályban, általában valamilyen szinten nyomon is követik, és legkésőbb az építkezésnél, ahol az ismeretségi körükben nincs építési vállalkozó, nagyon fel is szívják magukat egy-két törvényen.


A Fidesz nagy mértékben támogatja az alacsonyabb végzettségűeket, míg nagyon sok a jó képességű értelmiségieknek fenntartott ösztöndíjat a NER gyerekek kapnak meg, sokkal rosszabb képességekkel. Ezért rengeteg értelmiségi gyereknek beszűkültek a lehetőségei (így is sok van, de a visszalépést nehezebben éled meg).


Szóval ilyenek miatt szerintem pont az általad nevezett réteg a kapott támogatások ellenére, kis mértékben szavaz a fideszre (pedig amúgy több százezerrel kapnak többet, mint a több kulcsos adórendszernél).

2021. szept. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

#28


Értelmes választ ne várj.

2021. szept. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

20 éve hallgatom, hogy nem lesz majd nyugdíj, eközben a Fidesz nyugdíjprémiumot és 13ik havi nyugdíjt osztogat.


Az általad említett "értelmiség" nagy része Fidesz szavazó, nyílván van kivétel aki a balos brigáddal jobban járna a mutyik miattt, illetve a sima elvetemült Orbán fóbiás , mindenesetre aki simán csak dacból szavaz Orbán ellen annak ellenérek, hogy hála neki jól keres és jól él annak biztos tetszik majd mikor a balos csürhe még egy 20%-ot lekarcol a fizetéséből adóként, de hát lelke rajta

2021. szept. 3. 23:09
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!