Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik eddig nem oltatták be...

Akik eddig nem oltatták be magukat annak mi az oka?

Figyelt kérdés

2021. szept. 6. 19:17
1 2 3 4 5
 31/44 Koplárovics Béci ***** válasza:
22%

"Kedves Béci, tisztelem az eszed, és a kitartásod. Javaslom, fordítsd valami érterlmesebbre az idődet, mint az oltatlanok győzködése. Btw, gondolod, kár az oltatlanokért?"


Úgy lesz. Nem.

2021. szept. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
31%
a párom miatt ő kínai és a cicahusiban hisz az oltás helyett
2021. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
12) hát persze 12-es csak te vagy normális mindjárt gondoltuk.
2021. szept. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
41%
Nem szeretem ha oltanak mármint a szurit gyerekként beoltottak elégszer kötelezően :D
2021. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
36%

Én az 1. és 4. választ együtt választanám. Plusz nem bízok a propagandában, a felelősség alól felmentett gyógyszergyárakban, és nem tetszik, hogy a betegek hatékony meggyógyítása kevésbé fontos, mint az egészségesek immunizálása. Mintha direkt az lenne a cél, hogy minél többen haljanak bele ebbe a nyavalyába, ez is az oltáspropagandát segíti.

Az pedig felettébb gyanús, hogy az egészségügyi dolgozók nem szólalhatnak meg a médiában, és a médiát kitiltották az eü intézményekből.

2021. szept. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim válasza:
67%

Hogy miért? Mert nem érdekelt. Mondhatjuk, hogy felelőtlen, egy vírussal szemben ami 34 évesen is megQrhatja az embert. De ez van. :D

Másrészt szerintem már az elején túlestem rajta, mert tavaly, év elején volt egy keményebb, és az átlagnál furcsább lebetegedésem. Láz, takony, minden ami szem szájnak nem ingere. Még heteken át tartó köhögéssel utána, ami nagyon nem volt addig jellemző. Szóval, utána már csak azért sem éreztem szükségét.

Persze lehet, hogy tévedek, mert nem voltam vele dokinál, de szerintem az lehetett.

Harmadrészt ahogy más is írta az esetleges mellékhatások miatt. Bár, ha belegondolok, hogy gyerekkoromban, mikor aztán tényleg semmi ráhatásom nem volt, milyen szutykokat kaphattam, nah mindegy. :D

A lényeg, hogy a vakcina még mindig egy tesztfázisban van. Ennyi idő eltelte után, nem lehet mást mondani róla.

Viszont. Sajnos a munkámból kifolyólag ingáznom kell, és a határellenőrzések, a folytonos tesztekkel már tele van a hócipőm. Eddig hetente jártam rendszeresen az antigén tesztre. Ausztriában ingyenes. Nem volt tiszta, hogy az itthoni oltási igazolvánnyal kitörölhetem-e a hátsómat odakint, vagy sem. Így emiatt sem vitt rá az inger. Maradtak a kinti tesztek. Már rutinná vált, heti egyszer.

De most ráálltak a PCR-re. Tegnap voltam, és még mindig nem kaptam eredményt. Az antigént legalább 15 perc után kézhez kaptam. Meg lekorlátozták megint az érvényességüket. Meg már arról rebesgetnek, hogy kint is fizetős lesz...meg a folytonos kavarás... meg egyszer így, egyszer úgy... meg a tököm ki van már az egésszel.

Szóval, sajnos sikerül a nyomásgyakorlás az olyan emberekre is mint én, aki nem szándékozott oltásra menni.

Próbáltam kivárni amíg lehetett, de lassan eljön a pont, hogy kell az a 'Vakcina Útlevél', Zöld Igazolvány, vagy mi a herezacskó. Hogy legalább egy darabig, de hagyjanak már a francba békén! :D

2021. szept. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
32%

#35 "s nem tetszik, hogy a betegek hatékony meggyógyítása kevésbé fontos, mint az egészségesek immunizálása. Mintha direkt az lenne a cél, hogy minél többen haljanak bele ebbe a nyavalyába, ez is az oltáspropagandát segíti."

Ez egy VÍRUS!

Nem egy általános betegség, nem egy gomba, nem egy baktérium amire lenne gyógyszer. A vírusok ellenében nagyon ritkán vannak gyógyszerek, a vírus ellen a szervezet lép fel és az immunrendszeredet a védőoltással tudod rá felkészíteni.

Vannak vírus ellenes szerek, vannak a vírusokra gyógyszerek, de ezek jó része a vírus szaporodását gátolja vagy csökkenti a szedése alatt és nem gyógyítja a betegséget. Ráadásul a covid-nál akkor alkalmazhatóak a szerek sikeresen, amikor még a kezdeti fázisban van az illető - vagyis nem súlyosan beteg. Egy súlyos betegnek már hiába adják ezeket a szereket, az lehet hogy csak tovább rontaná az állapotát.

A HIV-nél is sok évig tartott míg olyan vírus ellenes szereket találtak amik megfelelően alkalmazhatóak, azonban ezek egyike sem gyógyítja a fertőzöttet, csak késlelteti a fertőzés miatt a betegségek kialakulását. Pedig az AIDS hatalmas probléma világszerte és nagy üzlet lenne egy gyógyszer amivel a HIV fertőzést gyógyítani lehetne, mint az antibiotikummal a torokgyulladást.

Nem azért oltanak be minden csecsemőt gyermekbénulás ellen, mert lusták kifejleszteni egy gyógyszert, hanem mert ha elkapta valaki a gyermekbénulást és megjelentek a tünetei, akkor már nem tudják a fertőzést gyógyítani, csak kezelni.

"Mintha direkt az lenne a cél, hogy minél többen haljanak bele ebbe a nyavalyába, ez is az oltáspropagandát segíti."

Nem. Azért van oltáspropaganda, hogy minél többen oltassák be magukat, mert AKKOR csökken az esélye annak, hogy a fertőzésbe bele is haljon.

Minimum annak el kellett volna már gondolkodtatnia téged, hogy amióta vannak védőoltások és tömegesen be lettek oltva az emberek, azóta egyre kevesebben kerülnek kórházba és szerencsére egyre kevesebben halnak bele.

2021. szept. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

"amióta vannak védőoltások és tömegesen be lettek oltva az emberek, azóta egyre kevesebben kerülnek kórházba és szerencsére egyre kevesebben halnak bele"

Persze, mint pl. Indiában. A második hullám csúcsán 5x annyi volt a napi halálozás, mint az első hullám csúcsán. Mikor is kezdték az oltásokat? Ja, a kettő között?

Magyarország is hasonló, csak itt másfélszeres volt a szorzó. De majd meglátjuk novemberben, és jövő márciusban. Remélem, neked lesz igazad, és kevesebb lesz a halott.

2021. szept. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

szept.06. 19:23 válaszoló!

Hogy a vharba jön ide az általad megnevezett személy? Mit tett veled a viki? Hagytad magad beoltani? Vagy látens karácsony-szerelmes vagy?

2021. szept. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 Koplárovics Béci ***** válasza:
22%

"nem tetszik, hogy a betegek hatékony meggyógyítása kevésbé fontos, mint az egészségesek immunizálása."


Minden betegség esetén a leghatékonyabb "gyógymód" a megelőzés. Akár egészséges életmóddal, akár más módon történő immunizálással. Ha már elkaptad, akkor legfeljebb gyengíteni tudod, elsősorban a szövődményeket.


"Persze, mint pl. Indiában. A második hullám csúcsán 5x annyi volt a napi halálozás, mint az első hullám csúcsán. Mikor is kezdték az oltásokat? Ja, a kettő között?"


Egyrészt kicsit el vagy tévedve a hullámok között, másrészt India átoltottsága jelenleg is 12%. Az egy adagot kapottak száma magasabb, de az sincs 50% sem. Ez kb a semmi kategória.


"oltáspropagandát"


Az a baj, hogy sokan politikát csinálnak a saját egészségükből. Én teljesen megértem, hogy gyűlölöd Orbánt, egyet is értek veled ebben. De ha az orrodnál és a narancs ködnél messzebbre nézel, mondjuk úgy, hogy kinézel a világra, akkor jobb és baloldali vezetők és politikusok, Kínától az USA-ig mindenféle berendezkedésű országokban egyetértenek az oltások fontosságában. Még az az idióta Trump is belátta, hogy hülyeségeket beszélt az elején.

2021. szept. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!