Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem sikerült elintézni,...

Miért nem sikerült elintézni, hogy doktor Szijjártó Péter által beszerzett és engedélyezett vakcinákkal szabadon utazhassunk?

Figyelt kérdés
Most szükség van negyedik oltásra. Úgy érzem átráztak. Orbán minden felelősséget vállal a felhatalmazási a veszélyhelyzeti rendeleti kormányzással. Elég drágán sikerült a vakcinákat beszerezni. Nem csoda, hogy jóval az EU átlag alatti az átoltottságunk.

2021. szept. 8. 08:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Erről az egészről az jut eszembe, hogy tudjátok, mi lesz a koviddal jövő tavasszal?


A választás miatt el lesz felejtve! Mindenki ütni-vágni fogja a másikat! A politikusok pedig szokás szerint röhögni fognak a markukba és kérnek egy kávét!

2021. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%

A 9-es válasza tűpontos. Annyival egészíteném ki, hogy Európa egy jelentős része velünk együtt nyitott, nem később. Ugyanúgy április-májusban, fokozatosan. Csak a kormány harsogta azt, hogy messze mi vagyunk az elsők, miközben világosan láthattuk a híradásokban, hogy Európa más országaiban is már "itt nyílnak ki a boltok, ott veszik le a maszkot"... Aki nem emlékszik, keressen rá, mikor voltak a nyitás lépései mondjuk Ausztriában, Szlovákiában, Csehországban vagy Belgiumban.


A nyitás időpontja egyébként politikai döntés kérdése volt, az országok egyénileg, maguk találták ki a feltételeit. Nálunk ad-hoc oltási számokhoz kötötték. Máshol fertőzésszámokhoz, ami a hatékonyabb járványkezelés miatt sok helyen kedvezőbb volt mint nálunk, hiába vezettünk átoltottságban.


Aki elhitte, hogy kínai és orosz oltással ugyanúgy lehet majd utazni (tehát fizetős pcr tesztek nélkül), "mert Orbán Viktor azt mondta", az örüljön, hogy csak most először szembesült egy arcátlan, pökhendi blöffjével, és most először esett miatta pofára. Nem tudom, hogy eddig hogy sikerült elkerülnie.

2021. szept. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
21%

#12!


Igeb, tűpontosan ferdítetek.

Az EB-n csak nálunk voltak tetházas meccsek. Ment a virnyákolás tőletek, hogy lesz ennek következménye, mert az orosz és a kínai vakcinák semmit sem érnek. Aztán nem lett. Az EB után is folyamatosan csökkentek a hazai esetszámok, tehát a keleti vakcinák igenis hatásosak és igenis nálunk volt hamarabb és nagyobb a nyitás.

Jelenleg pl. ausztriában sokkal szigorúbb intézkedések vannak most is, mint nálunk.

2021. szept. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
29%

12! Köszönöm!


13! Nahát, hol ferdítettem mesélj! Én szeptember nyolcadikán írtam azt a választ, te -mivel nyilván minden, ami benne van igaz- nem tudtál kifogást találni rajta és eloldalogtál, nem cáfoltál semmit, ez eddig így is volt, most valaki elolvasta a válaszom és egyetért vele, most visszajössz nyafogni egy kört. Van abban valami tévedés/hazugság, amit a 9-es válaszban írtam? (tudom, hogy nincs, mert külön megnéztem a vakcinálási illetve beszerzési adatokat a válasz megírása előtt, de azért próbálkozhatsz)

Amúgy meg ahogy írtuk is azért csak nálunk voltak teltházas meccsek mert nálunk engedték azt! Konkrétan július elejére, mire az EB véget ért több más rendező ország lehagyott minket átoltottságban!!! Ekkorra az Egyesült királyság, Dánia és Olaszország is lehagyott minket, Spanyolország, Németország, Portugália pedig közel járt, mégsem voltak teltházas meccsek, mert ot úgy döntöttek, nem azért mert itt annyival jobb lett volna az átoltottság, ezeknek az adatoknak is utánanéztem, de azért erőlködhetsz egy kört, ha akarod. Tehát már itt bukik, hogy nálunk a magas átoltottság" miatt lett volna telt házas meccs, és ennek még a két keleti vakcinához nincs is köze!

A Szputnyik V mostanra bebizonyosodott, hogy egy jó és működő vakcina, ezt több ország igazolta, visszajelezte, ami miatt nem fogadják el az, amit írtam is főleg bürokráciai, meg az, hogy Oroszország nem tud és nem is akar szállítani. Na a kínai az más tészta, az egy gyönge valamit alig érő cucc, antitest termelést alig-alig vált ki. Az tényleg szinte semmit nem ér.

Az EB alatt azért is csökkentek az esetszámok, mert a harmadik hullám amúgy is akkora gyakorlatilag kifutott.

Jelenleg Ausztriában valóban sokkal szigorúbb intézkedések vannak, csak nem azért, mert mi kaptunk "csodálatos keleti vakcinákat" hanem mert ott elővigyázatosabbak.

2021. szept. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14 Akkor tessék egy kis emlékeztető a te tűpontos memóriádnak!

"Ausztria július elsejétől megszünteti a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozások túlnyomó többségét - jelentette be Sebastian Kurz kancellár szerdán Bécsben. ... A kancellár kiemelte, hogy mindenképp érvényben marad az a szabály, miszerint az éttermeket, színházakat, mozikat, uszodákat, illetve a strandokat, valamint a kulturális és sportrendezvényeket továbbra is csak azok látogathatják, akiket már beoltottak, átestek a betegségen, vagy negatív koronavírusteszttel rendelkeznek. ... A legfontosabb enyhítés, hogy július elsejétől nem korlátozzák többé a zárórát a vendéglátásban, így minden olyan éjszakai szórakozóhely - klub, lokál, diszkó -, amely 2020 márciusa óta zárva volt, kinyithatja kapuit. "

[link]

"Május 22-én elértük az ötmillió beoltottat, így Magyarországon előbb indulhatott újra az élet és a gazdaság, mint az európai uniós országok többségében.

... Franciaországban este 9 órától reggel 6-ig tart a kijárási tilalom, ez alól a munkavégzés, egészségügyi és családi szükséghelyzet adhat felmentést, illetve szabad a háziállatok sétáltatása is a lakóhely közelében. A tervek szerint június 9-től este 11 órára módosul a kijárási korlátozás kezdete, teljes eltörlését pedig június 30-tól tervezik.

Olaszországban, ha jól alakulnak a számok, a kormány csak június 21-én tervezi megszüntetni az éjszakai kijárási tilalmat a járványügyi szempontból alacsony kockázatú területeken. Legutóbb május 18-án enyhítettek a szabályozáson, ennek értelmében csak a szükséges feladatot ellátók és a munkába menők tartózkodhatnak kint este 10 és reggel 6 óra között.

Görögországban éjjel fél 1 és reggel 5 óra között van érvényben kijárási korlátozás, a szabályozáson legutóbb május 14-én lazítottak.

Németországban legkésőbb június 30-ig érvényben van az országos korona-vészfékrendszer, ami alapján a fertőzöttségi ráta 100-as értéke felett kijárási korlátozás van érvényben az adott körzetben, este 10 órától reggel 5-ig."

[link]

2021. szept. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
63%

15! Te figyelj, ennek mi köze ahhoz, amiket itt írtunk? Megmondtuk TÖBBEN, TÖBBSZÖR is, hogy a nyitás alapvetően politikai döntés, vannak országok, ahol alacsonyabb átoltottságnál lazábbak a szabályok van ahol magasabb átoltottságnál szigorúbbak. Az, hogy most Orbánék önkényesen azt mondták, hogy ez és ez lesz négy meg ötmillió beoltottnál, az az ő döntésük volt, de semmiképp nem volt racionális alapokon meghozva, csak mondjuk az "ötmillió beoltott" jobban hangzik mint az ötmilliókáétszázhuszonháromezer beoltott, nem?



Mellesleg most vettem észre egy újabb tévedést -ezt én nem vettem észre elnézést- a 10. válaszoló tagadta tényt hogy lemaradtunk volna az EU átlagtól átoltottságban. Az Eu átlag augusztus végén 75% volt Magyarország ezt lefelé húzza 67%-al.

2021. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#16 Te most komolyan azt kérdezed mi köze ahhoz hogy "Van abban valami tévedés/hazugság, amit a 9-es válaszban írtam?" annak, hogy tévedés és hazugság amiket leírtál?
2021. szept. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!