Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hoznak olyan törvényeket...

Miért hoznak olyan törvényeket, rendeleteket, amiket nem is tudnak betartatni?

Figyelt kérdés
Az egyik a dohányzás kérdése. A másik nagyon szembetűnő a gyorshajtás az utakon. Annyira kisszerűvé és nevetségessé válnak miatta egyes szervezetek, hogy csökken a társadalmi reputációjuk.
2021. szept. 12. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

A gyilkosság is tiltva van,mégis megesik néha.


Most akkor ne legyen rendőrség?

2021. szept. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
propaganda
2021. szept. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 : Ezzel kicsit mellényúltál, ugyanis nemrég olvastam ezt az elemzést: [link] Ez pont egy olyan dolog, ami nagyon gyorsan csökkenik, tekintve hogy elég komolyan szankcionálják.
2021. szept. 12. 11:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező, vagy nincs. Döntsd el te.
2021. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 : Elképzelhető, hogy ez is egy jó megoldás, de igazából ez az oldal azért jött létre, hogy egy témában más véleménye is kiderülhessen.
2021. szept. 12. 12:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Doháynzással kapcsolatban milyen törvény az, amiről írod, hogy nem tudják betartani? Illetve a gyorshajtásról?


Gyorshajtással arra célzol, hogy tilos, mégis sokan csinálják, ezért a törvénynek semmi értelme? Most őszintén, pl. autópályán mikor nincs trafipax, se rendőr bejelölve, előfordul, hogy pl. hídon 100 helyett 115-el megyek, vállalom, hogy amennyiben elkapnak, kifizetem a bírságot, viszont ha mindenki gyorshajt, mégis biztonságosabbnak érzem menni a tömeggel, mint hogy engem kerülgessenek és sorozatosan balesetveszélyes szituációkat okozzak a szabály betartásával.


Dohányzásnál meg ha kifizetem a sok adót, miért ne szívhatnám? Egészségtelen? Tisztában vagyok vele, mégis pl. havi 1x sör mellé barátokkal jól esik (cigi vagy ennek alternatívái, vizipipa, e-cigi stb...).


Szerintem a magass adóval büntetett szokások, meg a pénzbírsággal járó szabályok nem betartása olyan dolgok, amiket ha valaki megszeg, nem kell megkövezni, hánynék egy olyan világtól, ahol a szabályokat mindenki úgy követi, mint a robotok. Mérlegeljen mindenki és vállalja a felelőséget érte.


De Pl. ittasan, drogosan vezetni bűncselekmény, az már teljesen más kategória, nem erről beszéltem.

2021. szept. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Álszent szemfényvesztés az egész! Jól mutat, jól hangzik, azt sugallja, hogy "mennyi mindent megteszünk nap mint nap értetek", - pedig nem. A sebességtúllépésre is többféle alternatíva van, hogy meg lehessen szüntetni, - illetve arányait tekintve ezrelékeire lehessen leszorítani a jelenlegi esetszámokat, - de valódi változást nem akarnak azok, akik tehetnének ellene, elhemperegnek a különböző, zsírosan fizető beosztásaikban. Szabályozható, hogy milyen teljesítményű gépjármű helyezhető forgalomba egy országban, - bár ahogy a magyart ismerem, képes lenne ezt is egy "piros vonallal" leszabályozni - a fokozatos bevezetés helyett. -Tehát a rendeletet követő x év y hónapjától nem forgalmazhatnának olyan gépjárműveket az országban, amelyik nagyobb sebesség teljesítésére képes 130 km/h-nál. A régiek javítását pedig kiszerveznék - alkatrészhiánytól kezdődően sok egyéb részlet mentén... De ott van a folyamatosan mért átlagsebesség és a mért átlagsebességek kielemzése is. L szakaszon M a megtett távolság. Ha túlléped bárhol is, bármilyen mértékben a megengedett sebességet, kiszámolható - és megtörténhet a felelősségre vonás. Említhetném a szankcionálás intézményét is! -Abszurdnak tartom, hogy aki jómódú, az a hatóságot szemközt röhögve elküldheti - akár naponta is - a rá kiszabott bírság többszörösét is a hatóságnak cinikus vigyorral a pofáján. Ám nem biztos, hogy megmaradna ugyanez a vigyor az arcán, ha egy életre eltiltanák a vezetésre jogosultságtól - és ezt örökletesen, tehát ha nevet változtat, akkor is viszi magával a balhét az illető. Ehhez kapcsolódik az is, hogy a közúti gépjármű forgalomban sofőri minőségben részvételre pszichésen alkalmatlan embereket egyszerűen "legyalulnám" - hatósági jogkörömnél fogva - az utakról - és a jogsi megujjításával párhuzamban vizsgálnák újra a sofőröket. Kevesebb lenne a szlalomozó, erőszakos, analfabéta barom! Aki megteheti, fogadjon sofőrt magának, ha gyenge pszichésen a sofőri feladatokra! Aki nem teheti meg, az meg járjon tömegközlekedéssel, illetve gyalog, - esetleg ápoljon olyan emberi kapcsolatokat, amelyek hatására talál valakit, aki szívesen hozza-viszi.

Biztonsági öv? Ugyan már!

2021. szept. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!