Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves magyar zsidók, hogy...

Kedves magyar zsidók, hogy gondolkodtok a világról, hogy élitek meg a politikai helyzetet, mit gondoltok, miben vagytok esetleg mások, mint az átlag?

Figyelt kérdés

Milyen az identitásotok? Miben gondolkodtok máshogy szerintetek? Jobban, rosszabban. Pl. esetleg sokkal céltudatosabbak vagytok? Vagy bátrabbak? Az összetartásról nem beszélve. És ezért vagytok sokkal sikeresebbek? Magasabb a szociális vagy verbális IQ-tok? Milyennek láttok másokat? Más népeket.

Különlegesnek érzitek magatokat mint bibliai kiválasztott nép? Mit gondoltok Izraelről, annak megalakulásáról, tetteiről? Mit gondoltok pl. a Tanácsköztársaságról vagy a palesztinok üldözéséről? Igazságos, igazságtalan, nem érint titeket?

Úgy érzitek, igazságtalanul üldöztek titeket sokszor a történelemben, és az antiszemitizmus igazságtalan? Kirekesztő, előítéletes sok ember, vagy valami valós oka is volt ezeknek?



2021. szept. 13. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nincsenek magyar zsidók, az összeset kiirtották az gonosz antiszemita nemzethyyy kipcsákok magyarok.
2021. szept. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

1-es, ne próbálj beszélni a zsidók nevében, hisz semmi közöd hozzánk.


Mindenesetre az 1-es hozzászóló már mutatott valamit abból, amivel nekünk együtt kell élnünk.

2021. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem is a zsidók nevében próbáltam "beszélni". Csak azt írtam ide, amit az igazmondó 444, hvg, BBC, DW, Mazsihisz és egyéb szervezetek állítanak.
2021. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Semmi?:(
2021. szept. 13. 19:02
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Lásd az 1-es válaszom. A kettes is csak egy álzsidó hátrahagyott sábeszgoj. Zsidóktól nem fogsz választ kapni, mert a nácik kipcsák magyarok mindenkit kiirtottak. Hitler is magyar volt. Legbűnösebb nép. Horthy!
2021. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Olyan h magyar zsidó nincs. Sose fognak magyarsághoz húzni Izrael ellenében.
2021. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Aktuális még a kérdés?
2021. okt. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen! Ne kímélj.
2021. okt. 9. 12:22
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

"Milyen az identitásotok?"


Frölich Róbert írta a blogján, hogy a magyar zsidók nagyrésze egyszerre magyar és zsidó, és szerintem ez egy helyes megállapítás.Sokunk magyarnak tartja magát, és zsidónak is.A magyar zsidóság történetében a zsidók nem egyszer helyezték a magyarságukat előbbre (ha az érdek úgy kívánta) a zsidóságukkal szemben.


Én személy szerint Magyarországot tekintem a hazámnak, magyar az anyanyelvem, magyar a barátaim legtöbbje (nem zsidók is javarészt, ateisták, keresztények, agnosztikusok) és ha megkérdezik, hogy honnan jövök, akkor azt fogom mondani, hogy Magyarországról.Ha a hitemről kérdeznek, akkor azt fogom mondani, hogy zsidó vallású vagyok.

Izraelre ettől függetlenül úgy tekintek, mint egy második hazára, viszont nekem az a sivatagos, folyamatosan meleg környezet nem az ideálom, ettől függetlenül én szeretem, és kiállok Izrael mellett.


"Miben gondolkodtok máshogy szerintetek?"

Egy mondás úgy tartja, hogy zsidó ember a szívével gondolkodik, és nem csak az eszével.Nem szeretnék tényleg senkit sem megbántani, nem azon célból írom, ugyanakkor a keresztény tanítás erősen tükrözi (és tükrözte is a múltban, főleg a középkorban, Jézus nevében Jézus tanításait és Jézust megcsúfolván ezzel) ezt a "nyáj szerű vallást".A középkorban pl amig csak a papok tudtak írni és olvasni, addig az arab világ az aranykorát élte, és iskolák emelkedtek ki, a zsidóság köreiben pedig a rabbik tanították a gyerekeket írni és olvasni.Ezt abban az időszakban, amikor eleve az írni és olvasni tudás is már elég nagy dolognak számított.


"Milyennek láttok másokat? Más népeket."

Milyennek kéne?Ezt nem értem, ugyanúgy tekintek minden népre.


"Különlegesnek érzitek magatokat mint bibliai kiválasztott nép?"

Kiválasztottságról sosem volt szó.Egyszerű választottságról van szó, amely azt tartalmazza, hogy a zsidóságot bízta meg a kedves Jóisten azzal, hogy továbbvigye az isteni törvényeket.A választottság (és tehát nem kiválasztottság) nem előny, nem többletjog, hanem betartani való feladat.


"Mit gondoltok Izraelről, annak megalakulásáról, tetteiről?"

Támogatom Izraelt, főleg a megalakulása érdekes szál.Sok ország példát vehetne a fejlődéséről amit véghez vitt egy háborús övezet kellős közepén.

A tettek alatt gondolom most a palesztin kérdés és a katonai cselekmények vannak napirenden.Elítélem mindkét fél túlkapásait természetesen, ettől függetlenül zsidóként Izrael mellett állok ki.


"Mit gondoltok pl. a Tanácsköztársaságról vagy a palesztinok üldözéséről? Igazságos, igazságtalan, nem érint titeket?"

A vörösterrorban is ültek zsidók vezetői székekben (sajnos) akik megtagadták a zsidóságukat és a zsidó vallásba vetett hitüket, és a vörös terrornak zsidó áldozatai is voltak.

A palesztinokat nem üldözi senki.


"Úgy érzitek, igazságtalanul üldöztek titeket sokszor a történelemben, és az antiszemitizmus igazságtalan? Kirekesztő, előítéletes sok ember, vagy valami valós oka is volt ezeknek?"

A zsidó közösségek mindig is nagy hangsúlyt fektettek az együttlétbe, a közös tanulásba, és a közös fejlődésbe, a közösségbe magába (ne feledjük: egy majdnem 20 milliós nemzetvallásról beszélünk szemben a nagyobb vallások százmilliós, esetleg milliárdos számaival ellentétben).

Igazságtalan üldözések voltak, igen.Ahogy a mai keresztényüldözések is igazságtalanok és elfogadhatatlanok, úgy a régi zsidóüldözések is azok voltak.

Az ok javarészt az volt, hogy a zsidóságban látták a "Jézust keresztre feszítő" népet, ez pedig a középkori világban (de előtte és utána is jóval) bőven elég indok volt a gettókba záráshoz.


Ma egyébként probléma nélkül járkálok kipában Szegeden, Debrecenben, Győrben, Kecskeméten, 1 év alatt szerintem talán 2 ember fordulhatott utánam megnézni, nagyjából ennyi.Ha valamire kíváncsi vagy akkor hát írj akár itt, akár privátot.

Kellemes szombatot.

2021. okt. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Igazságtalanul üldöztek titeket?


Szerintem ennek nézz utána, miért is.

2021. okt. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!