Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzéki előválasztáson...

Az ellenzéki előválasztáson csak az állandó lakhelyem szerint szavazhatok, vagy esetleg máshol is (pl. egy közeli nagyvárosban)?

Figyelt kérdés
2021. szept. 15. 00:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Én egy Győr környéki faluban lakom, és csornai címet ír ki nekem a program, bármelyik időszakot választom is. Nem is azon a vonalon lakom....nekem Csornára eljutni körülményes, Győrben tudnék szavazni....csak nem tudom, hogy azt lehet-e...és ha igen, akkor hol?
2021. szept. 15. 00:45
 2/17 anonim ***** válasza:
bocsi az OFFért, de milyen program ez? hol lehet megnézni, hol kell szavazni?
2021. szept. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Szavazhatsz otthonról is online.
2021. szept. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
De konkrétan hogyan szavazhatok otthonról online...?
2021. szept. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2021. szept. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, megpróbálkozom az internetes szavazással - hacsak az nem derülne ki (kérem, aki tudja a választ, az ne tartsa vissza)...hogy esetleg Győrben is szavazhatok...mert ott járok (ott dolgozom)...Csorna nekem egynapi program (nincs autóm).
2021. szept. 15. 10:53
 7/17 A kérdező kommentje:
Persze, jobb híján elmegyek Csornára is, mert fontos dologról van szó
2021. szept. 15. 11:03
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha érvényes magyarországi lakóhelycímmel rendelkező magyar állampolgár vagy, aki 2004. április 1. előtt született, akkor az ellenzéki előválasztáson, személyesen,

• miniszterelnökjelölt jelöltre bármelyik kitelepülési helyen (szavazóponton) szavazhatsz az országban;

• egyéni országgyűlési képviselőjelölt jelöltre olyan kitelepülési helyen (szavazóponton) tudsz szavazni, amelyik azonos országgyűlési egyéni választókerületben (OEVK) van, mint ahol a lakóhelycímed.

2021. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a csornai választókerületben laksz, akkor egyéni jelöltre nem szavazhatsz Győrben. *

Nyilván nem tudom, hogy melyik településen élsz, de a csornai választókerületben nem csak Csornán lehet egyéni jelöltre is szavaznod, hanem Beled, Kapuvár, Kóny, Rábapatona és Tét településeken is; lehet, hogy van amelyiknek kedvezőbb az elérhetősége számodra. Annyi, hogy míg Csornán a teljes időszakban (szeptember 18.-26.) minden nap lehet szavazni 8⁰⁰-18⁰⁰ között; addig Kapuváron 4 nappal rövidebb ideig lesz rá lehetőség, a többi településen pedig csak egy-egy napon, mindenütt szintén 8⁰⁰-18⁰⁰ között.


(Így jár, aki nem elég aktív, és nem jelentkezik aktivistának; másokra vár, akik szintén másokra várnak.

Nálunk, egy 1000 lakosú faluban, 5 órán át lesz szavazósátor a falu központjában; a szomszéd falu 280 lakosú, de ott is lesz 4 órán át. Vannak, akik vállalták a „sátorlakó” szerepet.

Ilyen, amikor az igény és a kínálat nem találkozik. Te töröd magad a szavazásért, de nincs könnyű dolgod; én nem veszek részt rajta, mégis itt várnak majd rám öt hosszú órán át, olyan 350 méterre tőlem.)


────────────────────────────────────────────────────────────

* Győrben a következő települések lakói szavazhatnak egyéni jelöltre:

Bakonygyirót, Bakonypéterd, Bakonyszentlászló, Bőny, Écs, Felpéc, Fenyőfő, Gönyű, Gyömöre, Győr, Győrasszonyfa, Győrság, Győrújbarát, Kajárpéc, Kisbajcs, Lázi, Mezőörs, Nagybajcs, Nagyszentjános, Nyalka, Nyúl, Pannonhalma, Pázmándfalu, Pér, Ravazd, Rétalap, Románd, Sikátor, Sokorópátka, Szerecseny, Táp, Tápszentmiklós, Tarjánpuszta, Tényő, Töltéstava, Vének, Veszprémvarsány.

────────────────────────────────────────────────────────────

2021. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Győrszemerén lakom - nekem a Tét az jó lehetőség (majdnem olyan jó, mint Győr lenne). És, honnan tudhatom meg, hogy melyik az az 1 nap, amikor Téten (is) szavazhatok?
2021. szept. 15. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!