Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzéki előválasztáson...

Az ellenzéki előválasztáson csak az állandó lakhelyem szerint szavazhatok, vagy esetleg máshol is (pl. egy közeli nagyvárosban)?

Figyelt kérdés
2021. szept. 15. 00:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt az 'érdekes' szavazókörzetet is a fidess alakította 'aljas szándékból'....merthogy a felpéciek és a kajáriak mehetnek Győrbe (oda tartoznak....addig én Szemeréről (ami közelebb van Győrhöz, mint az említett másik 2 település...a Téti -Csornai körzethez kerültem.
2021. szept. 15. 16:31
 12/17 A kérdező kommentje:
#2 - én úgy emlékszem, válaszoltam a kérdésedre, de nem látom a válaszok között. Akkor még egyszer: Én a Karácsony Gergő levelére válaszoltam, és ő küldött egy ilyen út-vonal tervező programfélét....be kellett írnom, hogy melyik napra tervezem a szavazást, és, kiadta, hogy hova kellene mennem. De, bármelyik napot is írtam be...mindig ugyanazt a csornai címet írta ki (persze, nem próbálkoztam az összes dátummal, de 4-5 -öt biztosan beírtam
2021. szept. 15. 16:37
 13/17 A kérdező kommentje:
#9...: Beírom egymás után az összes (kb 10) napot ebbe a bizonyos 'út-tervező' valamibe, aztán talán az egyik napra a Tét-et fogja kiadni....így megtudhatom, melyik az a nap, amikor Téten is 'le tudhatom' a dolgot.
2021. szept. 15. 16:44
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem küldött „Karácsony Gergő” (?) semmit; nem vagyunk ilyen becézgetős pajtások, sőt, semmilyenek. Nem is érdekel, de hónapok óta folyton a szemem elé kerül az ellenzéki előválasztás. Kíváncsiságból beírtam a keresőbe, hogy ellenzéki előválasztás és mit talált nekem a Google ezredmásodpercek alatt? Ezt: [link] . És ott van olyan, hogy „Az előválasztásról”, abból nyílik olyan, hogy „Hol lehet szavazni?” és ott pirosbetűs linkre kattintással érhető el a szavazópontok listája. Kiválasztottam Győr-Moson-Sopron megyét és elém tárult az általad áhított helyszín és időpont lista: [link] /szavazopontok-gyor-moson-sopron/


Most, komolyan? Én, aki 1990. óta minden választáson a gyönyörű, kedves boltos Mártira szavaztam (ráírtam a szavazólapra az asszonynevét, és mellé rajzoltam egy bekeretezett X-et), és eszem ágában sincs másra szavazni jövő tavasszal sem; könnyen megtalálom az ellenzéki előválasztás tudnivalóit, ti meg (kérdező, 2-es és 4-es „válaszolók”) itt kuncsorogtok, mikor elszánás van bennetek ezen az előválasztáson való részvételre?

2021. szept. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

✎ Szerintem ezt az 'érdekes' szavazókörzetet is a fidess alakította 'aljas szándékból'....merthogy a felpéciek és a kajáriak mehetnek Győrbe (oda tartoznak....addig én Szemeréről (ami közelebb van Győrhöz, mint az említett másik 2 település...a Téti -Csornai körzethez kerültem.

ma (2021. szeptember 15.) 16:31


Juj!


Az országgyűlési képviselőválasztáson, az önkormányzati választáson és az EU parlamenti választáson is helyben, Győrszemerén szavazhatsz, a pontos lakcímedtől függően

• Fő utca 18. (Közösségi Szintér), vagy

• Fő utca 20. (Kis tanácsterem), vagy

• Felpéci út 119. (Egészségház)

helyszínek valamelyikén.

És neked teljesen mindegy, hogy országgyűlési képviselő választáson mi a választókerület határa, hogy melyik választókerületbe tartozol: ott, helyben szavazhatsz. Sőt, alapvetően csak ott; ha másutt akarsz, ahhoz át kell jelentkezned. Ha neked úgy lesz jobb 2022. tavaszán, akkor átjelentkezhetsz Győrbe szavazni(ahol jársz és ahol a munkahelyed van); ott is ugyanazokra az egyéni jelöltekre szavazhatsz, mintha otthon szavaznál. Az országos pártlisták meg mindenütt ugyanazok lesznek.

Ezt biztosítja számodra az általad furcsán írt FIDESZ.


Az, hogy az ellenzéki előválasztáson az ország 3155 településéből csak 765 településen lesz lehetőség szavazni, ahhoz mi köze van a FIDESZ-nek, az OEVK határoknak, településbesorolásnak?

Ilyen a szervezettségük, ennyi aktivistájuk van.

Az, hogy csak egyedül te lelkeskedsz a lakótelepüléseden, vagy ha többen vagytok, akkor a „fogjuk meg és vigyétek” elve szerint cselekedtek (pontosabban: nem cselekedtek), és amiatt nincsenek, akik ott felállított sátor működési feltételeit biztosítsák, arról tényleg a FIDESZ tehet?

Az országban 370, azaz háromszázhetven olyan település van, amelynek kisebb a lakosságszáma, mint Győrszemerének, és lesz előválasztási szavazósátor. Olyan településen is, amelynek a lakosságszáma 207 fő, a te településed lakosságszámának a 16-od része. Csak ott tesznek is valamit. És pont a te megyédben van: Vének: [link]

K. Gergő levelezőtársad nem fog sátrat vinni a házad elé, és vörös szőnyeget leterítve várni, hogy odafáradj szavazni.

2021. szept. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Kaptam egy (már korábban is említett)....kis (valami) programocskát, ahova, ha beírtam az időpontot, hogy mikor mennék szavazni, minden egyes időpontnál Csorna, Mártírok tere 1. jött ki. Semmi TÉT, és semmi Szemere....
2021. szept. 15. 22:01
 17/17 A kérdező kommentje:
DE, köszi, rákattintok arra a linkre, amit küldtél
2021. szept. 15. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!