Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Unió miért nem liberális,...

Az Unió miért nem liberális, miért nem engedi az eltérő elképzelések elfogadását, gondolok itt a menekültek vagy a gyermeknevelés kérdésére?

Figyelt kérdés
A liberalizmusba nem tartozik bele a más vélemények befogadása.

2021. szept. 16. 14:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
8%
Németek már egyszer egy eszmét ráerőszakoltak az egész kontinensre, most is ugyanezt teszik, s aki nem úgy gondolja, mint ők, azt ellehetetlenítik.
2021. szept. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

#15

"Az mióta gáz, hogy kerítést épít, hogy jogtalanul ne hatolhasson be bárki?"

Nem, enm erről volt szó, mondjuk az emberek éheztetéséről, amiről bíróság is kimondta, hogy a fidesz jogtalanul tette.

Mellesleg ezt hívják álkereszténynek.


"Nem voltak sehol rasszista üzenetek.

Linkelj már egyet."

[link]

2021. szept. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

22#


Egyrészt a muzulmán migránsok nem felebarátaink.

Másrészt, ha megnézed, minél rosszabbul tartod a migránsokat, annál kevésbé akarnak migrálni.


Nyugaton elkövették azt a hibát,hogy kinyalják a feneküket.Önkormányzat ad neki bérlakást, meg nagy segélyeket, mindent ingyen, komoly feltételek nélkül.Persze, hogy oda akarnak menni.

Éppen olyanok, mint a cigányok.

2021. szept. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
57%

#23

"Egyrészt a muzulmán migránsok nem felebarátaink."

De, pontosabban minden ember KIVÉTEL NÉLKÜL az.


"Másrészt, ha megnézed, minél rosszabbul tartod a migránsokat, annál kevésbé akarnak migrálni."

Értem, szóval ha te pl. kimész külföldre, akkor egyetértenél azzal, hoyg téged megkínozzanak.

Sőt, a határontúli magyarok kínzásával is egyetértesz, mert mi az, hogy magyarok?


Innen lehet látni, hogy mennyire nem vagy te se keresztény. :)


"Önkormányzat ad neki bérlakást, meg nagy segélyeket, mindent ingyen, komoly feltételek nélkül."

IGazából nem, ilyen sehol nincs.

Minden országban feltételek vannak.

Attól függ, hogy melyik szakaszban tartanak, van amikor csak nyelvórára kell járni, de van amikor dolgozniuk kell.


"Éppen olyanok, mint a cigányok."

Áh, szóval mint te.

2021. szept. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

24#

"De, pontosabban minden ember KIVÉTEL NÉLKÜL az."


Nem.

Az igazi keresztények még mindig azon, akik visszafoglalták Ibériát és vérükkel áztatták Európa földjeit az iszlám ellen.Ők voltak Isten emberei.


"Értem, szóval ha te pl. kimész külföldre, akkor egyetértenél azzal, hoyg téged megkínozzanak."


Ki kérte,hogy jöjjenek?

Én csak is érvényes munkavállalási, letelepedési engedéllyel tevékenykednél külföldön.


Ezeknek a bevándorlóknak majdnem az egésze aranyásó, élősködő.Miért pont oda "menekülnek", ahol 1000 eurós segélyek vannak?

Persze, az EU-s jogrendszer is meglehetősen naivan szerkesztett.Rég nem szabadna semmiféle státusz adni nekik, az illegálison kívül.


"IGazából nem, ilyen sehol nincs.


Minden országban feltételek vannak.


Attól függ, hogy melyik szakaszban tartanak, van amikor csak nyelvórára kell járni, de van amikor dolgozniuk kell."


A feltételek lazák.A kitoloncolások hatékonysága pedig nagyon alacsony.Plusz , sok a jogi kiskapu.


A személyeskedésedre pedig nem reagálok.

2021. szept. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

#25

"Az igazi keresztények még mindig azon, akik visszafoglalták Ibériát és vérükkel áztatták Európa földjeit az iszlám ellen.Ők voltak Isten emberei."

Tévedés. A kereszténység nem úgy van meghatározva, hogy egy adott korban, adott időpontban és senki más nem számít kereszténynek.

Ez kb. olyan szintű kijelentés, mintha azt mondanád, hogy csak az a magyar, aki 2000 előtt született, ostobaság.


"Ki kérte,hogy jöjjenek?"

Ez visszafelé is igaz. Kikérte, hogy a hódító nyugat hódítsa meg a félvilágot?

Afrika lényegesen más helyzetben lenne, ha pl. a nyugat nem lopja el a természeti kincseik nagy részét.


"Én csak is érvényes munkavállalási, letelepedési engedéllyel tevékenykednél külföldön."

Ez csak simán logikai hiba.

A személyek, akiket éheztettek a magyar jog szerint JOGOSAN tartózkodtak a tranzitzónában. Viszont a magyar jog szerint kötelező ellátást is biztosítani, szóval aki itt jogszabályt szegett, az a magyar kormány.


"Ezeknek a bevándorlóknak majdnem az egésze aranyásó, élősködő.Miért pont oda "menekülnek", ahol 1000 eurós segélyek vannak?"

Ellenkezőleg, a nagyrészük pont menekült.

Pár éve láttam felmérést a francia menekült állapotokról. Mindössze - a felmérés idejében - 7%-nak nem volt munkája (pontosabban nem volt munkája vagy nem vett részt valamilyen képzésben).


"Persze, az EU-s jogrendszer is meglehetősen naivan szerkesztett.Rég nem szabadna semmiféle státusz adni nekik, az illegálison kívül."

Igen, szerintem is az EU joggal van gond. A magyar jog, ami pl. lehetővé tette a letelepedési kötvényt, amin a magyar állam csak bukott, illetve bizonyítottan bűnözőket engedtek be, az rendben van. :DD


"A feltételek lazák.A kitoloncolások hatékonysága pedig nagyon alacsony.Plusz , sok a jogi kiskapu."

Nem, ezt úgy kellett volna kezdened, hogy "bocs, hazudtam, mégis vannak szabályok".

Nem ezt tetted.


"A személyeskedésedre pedig nem reagálok."

Nem személyeskedtem.

Elég gyakori és pszichológusok által is bizonyított, hogy akik legjobban hergelnek ilyen helyzetekben (rasszisták, homofóbok stb.), azok rendszerint ők is azok, csak nem tudnak vele szembesülni.


Ha nem lennél rasszista, akkor nem mondtam volna semmit.

2021. szept. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"Ez visszafelé is igaz. Kikérte, hogy a hódító nyugat hódítsa meg a félvilágot?


Afrika lényegesen más helyzetben lenne, ha pl. a nyugat nem lopja el a természeti kincseik nagy részét."


Például,Svédország,Norvégia,Ausztria mit lopott Afrikából, amiért vezekelniük kell migránsok befogadásával?

Másrészt, a gyarmatosítók már rég halottak.

Ilyen esetben feleljenek apáik,anyáik bűneikért az ivadékok, más esetben meg ne?


Ez csak simán logikai hiba.


"A személyek, akiket éheztettek a magyar jog szerint JOGOSAN tartózkodtak a tranzitzónában. Viszont a magyar jog szerint kötelező ellátást is biztosítani, szóval aki itt jogszabályt szegett, az a magyar kormány."


Éhen halt valamelyik vagy nem?

Mellesleg, az egész tranzitzóna az ökör EU miatt kellett, mert megtiltották,hogy hivatalosan legyenek zárt rendszerű táborok.


"Ellenkezőleg, a nagyrészük pont menekült."

Mitől menekült és nem aranyásó élősködő az, aki Afganisztánból, Szíriából kerül mondjuk Ausztriába?

Nézz rá a térképre, van pár ország, köztük, ahol nincs bombázás,háború.


Olyan naiv, és hiszékeny vagy, mint aki elhiszi,hogy a 25 éves topmodell nem a pénzéért megy hozzá egy milliárdos, de 75 éves papihoz,hanem mert szereti.



"Igen, szerintem is az EU joggal van gond. A magyar jog, ami pl. lehetővé tette a letelepedési kötvényt, amin a magyar állam csak bukott, illetve bizonyítottan bűnözőket engedtek be, az rendben van. :DD"

A letelepedési kötvény egy teljesen más téma.Az EU és EU-s országok jogrendszerével van a baj.


"Nem személyeskedtem.


Elég gyakori és pszichológusok által is bizonyított, hogy akik legjobban hergelnek ilyen helyzetekben (rasszisták, homofóbok stb.), azok rendszerint ők is azok, csak nem tudnak vele szembesülni.


Ha nem lennél rasszista, akkor nem mondtam volna semmit."


Nem véletlenül van a Magyar Pszichológiai Társaságnak lmbt szekciója.

Valamivel meg kell sározni az ellenségeiket, ha érvelni nem tudnak rendesen.

2021. szept. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!