Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma már miért nem lehet olyan...

Ma már miért nem lehet olyan könnyen házat építeni, ahogy a Kádár-rendszerben lehetett? Akkoriban bárki felhúzhatott magának egy házat, ma meg már a saját lakás is a gazdagok kiváltsága

Figyelt kérdés

2021. szept. 25. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Спасибо Orb@n-atyuska!
2021. szept. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Kádár alatt épült házak,lakások igénytelenek voltak és nélkülöztek minden kreativitást.

Kész tervek voltak, amik közül válogathattál.

2021. szept. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2

Na és? Legalább volt!!

Még mindig jobb, mint albérletben rohadni.

Nekem meg kifejezetten tetszenek a kádárkockák.

2021. szept. 25. 13:01
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

3#

Nyugaton, egy életet leélnek az emberek albérletekben.

Magyarországon is lehetne ezt,csak nincs megfelelő jogi szabályozás.

2021. szept. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az őseink akkoriban is 20 éves kölcsönöket vettek fel egy ház építéséhez,hat napos munkahetek voltak és saját kezükkel 'kalákában',munka után és vasárnaponként rakták össze ezeket az épületeket.
2021. szept. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
ma 12:57 Azért eléggé félre vagy informálódva. Igen, voltak típus tervek. Tanácsnál volt a mérnök, tőle vettem, ő ellenőrizte az egész építkezést. Végül is a tervből annyi valósult meg, hogy alapterület majd duplája lett az engedélyen szereplőnek. Még annyi, az utca felé legyen már legalább két ablak. A többi teljesen más lett, mint a terven volt. Annyira igénytelen lenne, mint ahogy mondod, kisvárosban ingatlanos nem kínálna érte 50 millát.
2021. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont úgy lehet ma is házat építeni, mint akkor. Akkor sem a hangyák hordták össze és nem generál kivitelező húzta fel a házat. Hanem a tulaj, a családja és a barátai hétvégente és hétköznap meló után. Alapozástól a kábelcsatornák vésésén át a festésig amit csak tudtak maguk csináltak meg, nem fizetett szakember.

Ezt ma is meg lehet tenni. Akkor is és most is azzal jár, hogy pár évig nincs életed, és rengeteg házasság bele is rokkan. De ez régen is így volt. Akkor is kellett hozzá egy valag hitel vagy örökség, vagy a szülők anyagi segítsége a legtöbbeknek.

Ez egy nagyon kiszínezett hamis emlék, hogy akkor mindenkinek csak úgy lett háza.

2021. szept. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Anyád húzott fel csak úgy egy kisházat.

Hihetetlen hogy ennyire elterjedt ez a baromság.

2021. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

Én éltem a Kádár rendszerben.

A lószart tudtam építeni, nem házat.

10000 volt 1 Négyzetméter készen, nekem meg 2800-as fizetésem.

2021. szept. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!