Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Márki-Zay és Karácsony mennyir...

Márki-Zay és Karácsony mennyire veszik komolyan az ellenzéki összefogást, ha nem tartják tiszteletben az előválasztás eredményét?

Figyelt kérdés
Szerintem nem volt ilyesmiről szó, hogy összeállnak Dobrev vagy bárki jelöltsége ellen. Az okot értem és egyetértek azzal, hogy Claire-el nem lehet leváltani Orbánt, mert akkor 22-őt nyerte a Fidesz. De akkor mégis mire számítottak, hogy nem a DK nyeri az előválasztást, amikor nekik van a legnagyobb támogatottságuk?

2021. okt. 2. 05:16
1 2
 11/14 anonim válasza:
88%

Lehet, hogy a 8-as értette legjobban, hogy miről beszélsz, de nem érti a magyar viszonyokat.

Dobrev mögött ott van a férje Gyurcsány, aki sok embernek egy nagy nem, ha csak meg is említődik. Igen a legtámogatottabb jelölt kell a fidesz ellen, de egy kormányváltáshoz nem elég csak az ellenzékiek szavazata, kell hozzá az a sok millió bizonytalan és az se baj, ha a kiábrándult fideszesek is leszavaznak egy konszenzusos jelöltre. Na a Dobrev tipikusan nem ilyen, mert hiába lenne jó vezető, jelen politikai álás szerint ő egy újabb fidesz kétharmadhoz vezetne. Nem furcsa, hogy csak Karácsonyt támadja ennyire a fidesz ekkora erővel? Dobrevet vajon miért nem? Talán nem azért, mert ahhoz, hogy Dobrevtől elvegye a szavazatokat nem kell megerőltetnie magát?

(Nem vagyok fideszes, nem vagyok troll, mielőtt megköveznétek. Én mindenképp kormányváltást akarok 22-ben ezért lenne egy rossz jelölt Dobrev.

2021. okt. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%
#11 Nem értett meg semmit a 8-as. Nem fordult meg a logika. A második forduló arról szól, hogy ha nem éri el senki az 50% + 1 fő szavazatot, akkor a jelöltek visszaléphetnek egymás javára, és a második fordulóban dől el, hogy mit is akar igazán a többség. Mert a 34% még messze nem a többséget képviseli. Gondolj csak bele egy kicsit, ha mindenki azt támogatná, aki az első fordulóban vezet, vagy nem lehetnének visszalépések egymás javára, akkor mi értelme is volna második fordulót tartani. Így működött ez eddig mindig, amíg kétfordulós választás volt Magyarországon. Erről szólt a megállapodás most is, és ezt a megállapodást azok rúgják föl, akik most tagadják é a kétfordulós választás lényegét, és az egészet valami elvtelen, inkorrekt dolognak állítják be.
2021. okt. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a képlet: 34% akarta Dobrevet ebben a körben. Ez azt jelenti, hogy 66% nem rá szavazott. Ha a második fordulóban a taktikázás ellenére is Dobrev nyer, akkor tényleg őt akarják az ellenzékiek, ha nem ő, akkor valójában csak egy szűk DK-s réteg akarta. Ennek ki kell derülnie, pont ezért jó a második forduló. Dobrev nyilván azt mondja, hogy ő nem taktikázik. Aki az első fordulót megnyerte, az nyilván nem is tehet mást, reménykedik, hogy a másodikat is meg fogja, ő nem tud mit tenni.
2021. okt. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Még nincs is eredménye az előválasztásnak.
2021. okt. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!