Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pacifisták! Támogatnátok a...

Pacifisták! Támogatnátok a NATO-ból kilépésünket vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

2021. okt. 3. 12:49
A kérdező szavazást indított:
Támogatnám
Nem
18 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Pacifista vagyok, de realista is.

A NATO szövetség nem fog minket megvédeni ha baj van, ahhoz túl kicsik vagyunk. Ellenben elriasztó erő, hogy ne is támadjanak meg minket mondjuk az ukránok.

ha megnézed akkor látod, hogy háborúk ott vannak és ott törnek ki hirtelen polgárháborúk, ahol az ország nem vesz elég fegyvert, nem költ a hadi kiadásaira. Vagyis nem fizeti meg békeidőben a hadiipar tulajdonosait.

Ez afféle védelmi pénz, ha veszel tőlünk fegyvert és egyebet akkor békén hagyunk - ha nem veszel, akkor csinálunk olyan helyzetet az országodban, hogy kénytelen legyél vásárolni tőlünk.

A másik oldala, hogy valahová állni kell, mi nem vagyunk egy pénzügyi központ hogy elnézzék nekünk a semlegességet, mert mindenkinek ott van a dugipénze. Ha meg már tartozni kell valahová, az legyen a NATO.

Hiába vagyok én pacifista, ha a többiek meg nem azok. Békegalambbal meg szeretettel még egy ország sem élte túl ha megtámadták, márpedig a béke az igen ritka és rövid állapot a háborúk és támadások között ezen a bolygón. Mi most szerencsés helyen és időben élünk, de a déli szomszédainknál 2001-ig tartott a dél-szláv háború, ahogy az ukránok is szomszédaink, akik most is hadban állnak.

2021. okt. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

Nem, Magyarországnak sajnos semmi esélye szövetségesek nélkül, ha kitörne egy háború, ahogy arra sem, hogy függetlenek maradjanak a háborúban mint Svájc vagy Ausztria. Sajnos az országunk Kelet-Nyugat találkozásánál van, ha keletről akarja megtámadni valaki nyugatot (vagy fordítva) Magyarországon keresztül vezet az út. Nem vagyok Nyugat-párti, de ez az egyetlen lehetőségünk a megmaradásra.


Természetesen csak NATO-párti vagyok, Unió-párti nem, az tőlem robbanhat, de a NATO-ra szükség van.

2021. okt. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tömegesen betörő migrik ellen tuti nem véd meg a NATO. Kezdenek egyre pofátlanabbak lenni, és riogatják a vajdasági magyarokat lopásokkal, betörésekkel. Ha nem akarunk rákényszerülni a halomra lövésükre, ideje volna megnyitni nekik egy folyosót, amin rohanhatnának a németekhez munkaerőnek.
2021. okt. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!