Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hazafiatlan a jobboldal?...

Miért hazafiatlan a jobboldal? Bármikor szóba kerül az adópolitika, a prioritásuk nyíltan az, hogy nekik személy szerint minél kevesebbet kelljen adózniuk, annyira undorodnak embertársaiktól, a többi magyartól.

Figyelt kérdés

Nem is a dolog fiskálisan demagóg oldala itt az érdekes, hogy adózzunk minél kevesebbet, mer' akkó' több péz' marad nálunk (miközben így közszolgáltatásokra sem lesz pénz, aztán csodálkozunk, hogy a magyarok meghalni járnak a kórházba).


Az érdekesség itt a jobboldal önellentmondása. Folyamatosan hazafiságról papolnak, de abban a pillanatban, ahogy a gyakorlatban segíteni kellene honfitársaikon, állítólagos hazafiságuk azonnal elillan.


Érdemes a 10-es kommentelő hozzászólását elolvasni:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..


"Jobboldalinak. Ők állnak ki amallett, hogy kevesebb adót kelljen fizetnem. Engem más nem nagyon érdekel, felőlem bármi lehetne, csak ne kelljen nekem pénzt adni, hogy abból más éljen jól."


Hogy lehet a jobboldal ennyire individualista, hogy őket senki és semmi más nem érdekli, csak saját maguk? Hogy lehet egy ideológia ennyire individualista, anti-szociális, társadalmilag kohéziótlan, hazafiatlan, nemzetietlen? Hogy lehet ennyire atomizáltan hozzáállni egy társadalomhoz, magasról tojva a honfitársaikra?


A másik sztenderd hülyeségük, hogy ő miért fizessen olyasmiért, amit nem használ. Lehet, hogy ő nem használja - például a jóval környezetbarátibb közösségi közlekedést -, de mások, akik nélkül szintén nem működne a társadalom, használják. Teljesen mindegy, hogy ő közvetlenül használja-e ezeket a közösségi szolgáltatásokat, vagy sem, a társadalom többi tagja, akik nélkül társadalmunk nem működne, használja őket. De őt csak az érdekli, hogy kevesebb adót fizessen; hogy közszolgáltatásokra nem marad pénz, az őt nem érdekli, csak saját maga.


Hogy lehet a jobboldal ennyire individualista, hogy lehet ennyire atomizált, hazafiatlan, nemzetietlen a felfogásuk?



2021. okt. 5. 15:38
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
82%
28, az a harmadik világ ukrajna b+...
2021. okt. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:

A magas fizetések + viszonylag magas adók kombójával matematikailag jobban jársz, mint az alacsony fizetések + viszonylag alacsony adók koncepciójával. A többség adóterheinek csökkentését támogatom. Ami pont úgy lehetséges, hogy a legfelső rétegeket nagyobb aránnyal megadóztatjuk.


30 Ja, hogy a jobboldalnak fontosabbak az ukránok, mint a magyar melósok? Mert velük jobban híznak a multik? Erről beszéltem...

2021. okt. 5. 17:20
 33/52 anonim ***** válasza:
82%

Te nagyon okos kérdező!


"Ez logika. Ha nagyobb mértékben megadóztatod a leggazdagabbakat, a többiek válláról terheket tudsz levenni, és sokkal olcsóbban juthatnak hozzá fontos szolgáltatásokhoz."


A valóságban ez oda vezet, hogy sokan majd inkább feketén melóznak a magas adó miatt, vagy egyéb elkerülő módszerhez nyúlnak, mint erre volt példa az MSZP korszak idején. Aki ezt magától nem látja át, az egy burokban élő őskőbunkó. De nézzünk egy példát. Rongyá dolgozom magam, előléptetnek, és kevesebb lóvét vágok zsebre, mint mitugrász koromban, viszont nagyobb a felelősségem. Ez kinek éri majd meg?


"Lásd Németországban. Az évi 270 ezer euró feletti jövedelmeket 45%-kal adóztatják meg. Így mindenki díjmentesen használhatja az autópályákat (is)."


Egy újabb őskőbunkó érv. Nekem ne gyere itt Németországgal, amikor földrajzilag, gazdaságilag, népességileg és területileg TELJESEN MÁSABBAK mint mi. Nekik van miből menőzni, nekünk nincs. Az esetleg eszedbe sem jutott, hogy a magas keresetűeket, mondjuk karitatív tevékenységre lehetne kötelezni? Gondolkodni ennyire luxus a balosoknál? Albán színvonal az van, elgondolkodni bármin, az már magas.


"Ez a jobboldalon tömegesen előforduló vélemény, és te magad is igazoltad. Úgy hőbörögtök, hogy pont alátámasztjátok, amit írtam rólatok. Akkor miért hőbörögtök? Legalább magatoknak ne hazudjatok."


Ez is tipikusan balos. Bárki, ismétlem BÁRKI aki szembemegy az agymenéseitekkel, az nektek hőbörgő. De elgondolkodni azon amit esetleg a mondandójuk lényege tartalmaz, az megint csak luxuskategória nálatok. Te mondod magad nagy hazafinak, de mindenki hülye aki nem ért a hülyeségeiddel egyet. Te nagy hazafi.


"Igen, a "mélymagyar"-, "turbómagyar"-kifejezéseket pont az ilyenekre használják, akik szavakban nagyon nagy hazafinak próbálnak tűnni, de ha a gyakorlatban kellene tenni a többi magyarért, az nekik már kommunizmus (tehát szerintük a kommunizmus a hazafias)."


Én sosem írtam, hogy mekkora hazafi vagyok, ezt csak te állítod magadról, közben körbeszidod a hozzászólókat, és mások zsebében kotorászol. Az ilyeneket hiszitzőknek hívják. Ja bocs, te egy mélymagyaros turbómagyar vagy, mert 4 oldalon döngeted a melled a kamuhazafiságodról.


"Ha mélymagyarok lennének, kivont szabályával védelmeznék követelnék az alapjövedelmet"


Azok egy fillért nem érdemelnek, akik a saját hibájukból nem tanultak ki egy szakmát, majd a társadalmat hibáztatják érte, hogy a sitten rohadnak.

2021. okt. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:

A jobboldali hazug kliségyűjtemény újabb mérföldköve :D :D


"Azok egy fillért nem érdemelnek, akik a saját hibájukból nem tanultak ki egy szakmát, majd a társadalmat hibáztatják érte, hogy a sitten rohadnak."


Igen, tudjuk, a jobboldal számára minden átlagos és átlag alatti jövedelmű valójában egy fillért nem érdemelne - ejha, ezzel még a fenti állításaimon, érveimen is túllőttél :D -, lusta, és még bűnözők is. Nem semmi hazugsághalmaz. :D


"az nektek hőbörgő"


Hát igen, negyedik oldala igyekeztek alátámasztani. :D Sőt, még jócskán túl is lőttetek azon, amit állítottam. Azt gondoltam, majd igyekeztek megcáfolni, ehelyett egyre erőteljesebben támasztjátok alá, amit fent írtam. Ez minden várakozásunkat felülmúlja.



"A valóságban ez oda vezet, hogy sokan majd inkább feketén melóznak a magas adó miatt"


A gazdaság ott a legtisztább, ahol magasabb a gazdagabbakat érintők adók. Skandináv országok, benelux-államok.


"Nekik van miből menőzni, nekünk nincs", jaj, te kis buta, ha a leggazdagabbak szinte semmit nem adóznak - lásd a társasági nyereségadót -, persze, hogy nincs pénz semmire. Ja, amúgy évi 10 ezer euró alatt díjmentes a jövedelemadó-rendszerük. Lehet, hogy ők az okosak, hogy a leggazdagabbakat 45%-kal megadóztatják, és nem te, aki szerint aki átlagos keresetű, az bűnöző.


Egy dologban volt igazad, a németek tényleg teljesen másabbak. Mi sajnos tele vagyunk hozzád hasonló retardált jobberekkel.

2021. okt. 5. 17:57
 35/52 anonim ***** válasza:

Egy másik alapvető hiba, hogy sokan úgy képzelik a "leggazdagabbakat" mintha egy kis csoportról lenne szó, akik kB egy szobában elférnek.

De pl csak a leggazdagabb 10% az ~1 millió ember. A leggazdagabb húsz pedig ~1.9 millió (már nem vagyunk 10 millióan összesen). Ha ez a húsz százalék egységesen és legalább annyira fantaikusan támogat egy pártot, akkor az már szinte győzelem.


Az adóemeléssel a nagy probléma, hogy általában a személyi jövedelemadót emelik, pedig az igazán nagy vagyonok nem ebből gyűlnek. A legtöbb embernek viszont rossz a személyi jövedelemadó emelése, persze nem közvetlenül. Tételezzük fel, az adósáv határ 500 ezer. Ha eddig 490-et kerestél de most emelnék a fizetésed, akkor kevesebbet kapnál kézhez, mint eddig, így nem fogja az embereknek megérni dolgozni, ez pedig a gazdasági fejlődés halála. A másik, hogy a munkáltatónak sem éri meg teljesen bejelenteni téged, maxmunimálbérre a többi meg zsebbe, gondolom mondanom sem kell, miért és mennyire rossz ez.



A harmadik a pénz "elszivárgása", a befektetők elvonulása az országból. Még az amúgy rendkívül szigorú szabályokkal rendelkező EU sem tudja az Adóparadicsomokat megszűntetni, és ha odamenekítik a pénzt, abból még annyit sem látsz viszont, mint régen. És sokuk, pl Brit külbirtokok különböző jogi csavarok miatt nem is támadható emiatt hiszen Nagy-britannia maga benne van minden adózási dologban, de az autonóm területek az adókról maguk döntenek de amíg a központi Britannia benne van a megállapodásokban addig ők védve vannak. Amíg a politikusok is lopnak és offshore-oznak, addig nem lesz valódi cselekvés az adóparadicsomok ellen.

Offshore-ozni nagyon könnyű ám.

2021. okt. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
82%

"Igen, tudjuk, a jobboldal számára minden átlagos és átlag alatti jövedelmű valójában egy fillért nem érdemelne - ejha, ezzel még a fenti állításaimon, érveimen is túllőttél :D -, lusta, és még bűnözők is. Nem semmi hazugsághalmaz. :D"


Már bocs, te mélyen balos, de arról írtam, hogy általában azok várják el az alapjövedelmet, akik tanulatlan sittes barmok. Erre te teljes mellszélességgel kiállsz az erőszaktevők mellett, hogy mi büntetlenek pénzeljük őket, mert nekik ez jár. Undorító terveitek vannak, jóérzésű ember beokádik ettől.


"Hát igen, negyedik oldala igyekeztek alátámasztani. :D Sőt, még jócskán túl is lőttetek azon, amit állítottam. Azt gondoltam, majd igyekeztek megcáfolni, ehelyett egyre erőteljesebben támasztjátok alá, amit fent írtam. Ez minden várakozásunkat felülmúlja."


Perpill az van, hogy már az első oldalon kiderült, hogy troll vagy, de annak is a gagyibb változata. Az a baj veletek, hogy mindig akkor buktok le, amikor az észérveket leterelitek. Én ezért egy fillért nem fizetnék neked, mert balosnak is albán minőségű vagy te kis csicska :D

2021. okt. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
Skandináviával példálózni pont olyan, mint Németországgal. De ez Magyarország, az ügyeskedés hazája. A kiskapuk népe vagyunk.
2021. okt. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:

"A legtöbb embernek viszont rossz a személyi jövedelemadó emelése, persze nem közvetlenül. Tételezzük fel, az adósáv határ 500 ezer. Ha eddig 490-et kerestél de most emelnék a fizetésed, akkor kevesebbet kapnál kézhez, mint eddig"


Nem érted a progresszív adórendszer lényegét, ami általános hiba a jobboldalon. 490 ezret keresel, és tegyük fel, 510 ezret fogsz, úgy, hogy 500 ezer a határ. A magasabb adókulcsot az 500 ezer feletti rész után fogod fizetni, nem az egész után. Ezt gyakran nem értik a jobboldalon. Pedig egyszerű matek (bár itt sem először gyűlik meg a bajuk a matekkal). Egyébként nem 500 ezertől, hanem 1 millától tervezik a második kulcs bevezetését.


A világszerte bevezetendő minimum társasági adókulcsra pont ezért van szükség, hogy ne érje meg kivonulniuk az olcsóbb országokba. Biden erőteljesen támogatja, ahogy Scholz is.


36 Ne égesd magad még ennél is jobban, te nemzetellenes jobber. ^^ Már leírtad, hogy neked minden átlagos és átlag alatti jövedelmű bűnöző. Hazaáruló féreg vagy, tipikus jobber.

2021. okt. 5. 18:23
 39/52 anonim ***** válasza:
84%

Azt vágod hogy a drága Dobreved például internacionalista és nem hazafi, az összes többivel együtt?


És azt is hogy Dobrevék kezdték el nyomni, hogy Magyarország nehogy kapjon úniós pénzeket, mert milyen k.rva jó politikai tőke lesz!

2021. okt. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:

Hazudsz. A hazaáruló jobboldal már 2006-ban elzárta volna az EU-s pénzeket.


[link]


Dobrev neolib, nem érdekel. A jobboldal viszont hazaáruló, ez itt is kiderült. Alapvetően kritikát fejtettem ki a jobboldallal szemben, de durván ráerősítettek erre. Szerintük minden átlagos jövedelmű magyar bűnöző.

2021. okt. 5. 18:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!