Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hazafiatlan a jobboldal?...

Miért hazafiatlan a jobboldal? Bármikor szóba kerül az adópolitika, a prioritásuk nyíltan az, hogy nekik személy szerint minél kevesebbet kelljen adózniuk, annyira undorodnak embertársaiktól, a többi magyartól.

Figyelt kérdés

Nem is a dolog fiskálisan demagóg oldala itt az érdekes, hogy adózzunk minél kevesebbet, mer' akkó' több péz' marad nálunk (miközben így közszolgáltatásokra sem lesz pénz, aztán csodálkozunk, hogy a magyarok meghalni járnak a kórházba).


Az érdekesség itt a jobboldal önellentmondása. Folyamatosan hazafiságról papolnak, de abban a pillanatban, ahogy a gyakorlatban segíteni kellene honfitársaikon, állítólagos hazafiságuk azonnal elillan.


Érdemes a 10-es kommentelő hozzászólását elolvasni:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..


"Jobboldalinak. Ők állnak ki amallett, hogy kevesebb adót kelljen fizetnem. Engem más nem nagyon érdekel, felőlem bármi lehetne, csak ne kelljen nekem pénzt adni, hogy abból más éljen jól."


Hogy lehet a jobboldal ennyire individualista, hogy őket senki és semmi más nem érdekli, csak saját maguk? Hogy lehet egy ideológia ennyire individualista, anti-szociális, társadalmilag kohéziótlan, hazafiatlan, nemzetietlen? Hogy lehet ennyire atomizáltan hozzáállni egy társadalomhoz, magasról tojva a honfitársaikra?


A másik sztenderd hülyeségük, hogy ő miért fizessen olyasmiért, amit nem használ. Lehet, hogy ő nem használja - például a jóval környezetbarátibb közösségi közlekedést -, de mások, akik nélkül szintén nem működne a társadalom, használják. Teljesen mindegy, hogy ő közvetlenül használja-e ezeket a közösségi szolgáltatásokat, vagy sem, a társadalom többi tagja, akik nélkül társadalmunk nem működne, használja őket. De őt csak az érdekli, hogy kevesebb adót fizessen; hogy közszolgáltatásokra nem marad pénz, az őt nem érdekli, csak saját maga.


Hogy lehet a jobboldal ennyire individualista, hogy lehet ennyire atomizált, hazafiatlan, nemzetietlen a felfogásuk?



2021. okt. 5. 15:38
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam az összes eddigi választ. A kérdező mindre csak egy érvet ismer: "Ennyit tud a jobboldal."

De ez nem érv, hanem gúnyolódás, ami tényleg megerősíti amit előttem írtak: A kérdés provokáció, a kérdező pedig egy troll. Nekem is elég volt: ennyit tud a baloldal.

2021. okt. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 A kérdező kommentje:

51 Az érvelés ott van fent a kérdésben, csak el kéne olvasni. ^^ A kérdésben pedig nem szerepel olyasmi, hogy "ennyit tud". Egy érvelést látsz, amire nem sikerült reagálnod, tehát bevallod, hogy hazafiatlan jobboldali vagy.


Az legfeljebb egy következtetés, hogy a jobboldal ennyit tud, miután egy jobboldali hozzászóló - ha csak nem egy írta az összeset - sem tudta cáfolni mindazt, amit írtam, sőt, alátámasztották. A jobboldal adópolitikája hazafiatlan, hiszen ahelyett, hogy nagyobb arányban adóztatná meg a leggazdagabbakat, a többieket pedig kisebb arányban, egy olyan adórendszert alkalmaznak, ami a többségnek nem áll érdekében. A többségnek az áll érdekében, hogy a gazdagabbakat nagyobb arányban megadóztassuk, a többség válláról ezáltal terheket vehessünk le. A jobboldal azonban nem a társadalom többségének érdekeit, csak a leggazdagabbak érdekeit szolgálja ki, következtetésképpen messzemenőkig hazafiatlan és nemzetietlen.


Erre nem sikerült reagálnod, hanem szánalmas módon tereltél és mártírkodtál a semmibe, miközben az érvelés ott látható. Tereltél, érdemi reagálás nélkül, tehát beismerted hazafiatlanságod.


Köszönöm a megerősítést!


Pá!

2021. okt. 7. 18:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!