Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország hogyhogy egyszerr...

Magyarország hogyhogy egyszerre nagyon ateista és konzervatív ország?

Figyelt kérdés

Az emberek többsége nem támogatja a melegházasságot, a pride-ot, a könnyűdrogokat, a gender ideológiát, a transzneműséget, a feminizmust, a bevándorlást, a fiatalok is folyton melegvicceket sütnek el, ha valakit meg akarnak szégyeniteni vagy lejáratni akkor leb**zizzák, és úgy gondolják hogy legyenek élesen elkülönült nemi szerepek, a férfi keresse a pénzt, dolgozzon az asszony meg otthon főzzön meg szüljön ...viszont 90% ateista, a fiataloknál inkább 98%...

A többi ateista ország liberélis, pl.Svédország, Hollandia, Anglia..

A hozzánk hasonlóan konzi országok (Lengyelország, Szlovákia, Románia, Olaszország, Görögország) full vallásosak..

A "volt szoc" országok közül talán csak a csehek hasonlóan vallástalanok, de ők is jóval szabadelvűbbek nálunk pl. füvezés, vagy lmbt vonatkozásban...


Hogy alakult nálunk ki ez a kombináció?



2021. okt. 8. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért a csehek mellett a szlovákok között annyira nem sok a vallásos, inkább a lengyelekre jellemző Kelet-Európában. Romániában meg vegyes, a városlakók nem annyira vallásosak.


Az ok szerintem leginkább a Kádár-rendszer, amely társadalompolitikában konzervatív volt, de nyilván ateista.

2021. okt. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg van egy ilyen tendencia, de szerintem kicsit túlbecsülöd a számokat. [link] <- három évvel ezelőtti, szóval valószínűleg nőttek a számok, de nem hiszem, hogy ennyire radikálisan. Emellett sok ember nem mélyen vallásos, hanem szokás/családi hagyomány alapján annak vallja magát.
2021. okt. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pap leszek az k..va isten!
2021. okt. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
„a fiatalok is folyton melegvicceket sütnek el, ha valakit meg akarnak szégyeniteni vagy lejáratni akkor leb**zizzák” – na ne mondd... A mucsai fiatalok esetleg.
2021. okt. 9. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 nem feltétlen. nálunk Pesten is, pedig az én gimim elég ballib
2021. okt. 9. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es, én is egy elég kultúráltnak mondható iskolába járok, mégis gyakoriak a hasonló megnyilvánulások. Sokszor nem is szivatásból, hanem csak úgy, ezzel poénkodnak. Gyakori az is, hogy keményebb kifejezéseket használnak a melegekkel szemben.
2021. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!