Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Európai Egyesült Államok...

Az Európai Egyesült Államok még mindig tervben van?

Figyelt kérdés
Nem nagyon vagyok jártas a témában így elnézést kérek ha netalán valami hülyeséget írnék:) Régebbe hallottam youtube reklámokban hogy Dobrev Klára mondja hogy egy újabb nagy lépést az EEÁ-hoz. Egy cikkben is azt olvastam hogy ők ezt jónak tartják. Akkor ez még mindig tervben van? Ez egy reális jövőkép?

2021. okt. 11. 20:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
40%
Az európai kommunisták között van szó erről azon kívül semmi komoly
2021. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tervben van sokaknál, reális de még nagyon messze van.
2021. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
40%

Két nagy hátráltatója van az Európai Egyesült államok létrejöttének.

Magyarország és Lengyelország jelenlegi kormánya.

Ezért is van mindkét országban hatalmas kampány, eu barát új politikai erő mellett.

2021. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Ti örülnétek?
2021. okt. 11. 21:03
 5/31 anonim ***** válasza:
64%
Végre nem kéne minden országnak egyessével szenvednie az érdekérvényesítésen? Nem ártana... Talán akkor nem az USA mondaná meg hogy mi az európai biztonságpolitika.
2021. okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
63%

A nemzetek/nemzetiségek hagyomány szintjén kéne csak, hogy megmaradjanak. Kultúrák szintjén amelyeket lehet csodálni, tanulmányozni, élvezni.

Az országhatárok meg csak területi vitákhoz vezetnek/vezettek eddig is, azokat el kellene törölni a francba. Csak hát akkor a különböző nemzetek politikusainak hogyan oszlana meg a hatalma?! Kizárólag a hatalom birtoklásának a végtelen vágya miatt nem élhetünk békében egymás mellett.

Mondjuk az EEÁ távol áll a teljes elképzeléstől, de mégis egy lépéssel közelebb lenne a normalitás felé mint a bezárkózó, nacionalista gyűlölködés.

2021. okt. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
#5 egyetértek bár nem tudom. úgy vagyok vele hogy nem lenne bajom vele de azért elég érdekes lenni lehet hogy most hülyeséget írok de úgy nehéz lenne kicsit feladni hogy így valamilyen értelemben megszűnik magyarország mint önálló ország. hát meg ezt else tudom képzelni még a fidesz van a hatalmon. talán ha kormányváltás lesz akkor. de biztos vagyok benne nagyon sok ember tüntetne ellene
2021. okt. 11. 21:10
 8/31 anonim ***** válasza:
21%
Utópia.
2021. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
87%
Az USA azért tudott létrejönni mert egy friss, történelemmel nem rendelkező dolog volt. Itt viszont ezer éves államok nem bírnak elszakadni a büszkeségüktől meg a kiszínezett, dicső múltuktól, mítoszaiktól.
2021. okt. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Amerika sem a semmiből jött létre, hanem hosszú, véres háborúk által.

Ezt nem lehet simán lepapírozni és reménykedni, hogy menni fog.

Amerikában a polgárháború kellett ahhoz, hogy az egész egyáltalán egyben maradjon és még ma sem felhőtlen a viszony az északi és déli államok között. A déliek még mindig nem felejtették el a vereséget és az utána következő évszázados déli nyomort.

2021. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!