Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha jelenlegi ellenzék is...

Ha jelenlegi ellenzék is tudna annyit fizetni a szavazóknak, mint a Fidesz eddig tette (összesen), akkor lehet hogy mindenki DK-s, Jobbikos, LMP-s és Momentumos lenne ?

Figyelt kérdés
2021. okt. 17. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Mondjuk, tőlem csak elvett a fidesz.
2021. okt. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ok, van akiktől elvett ezt elfogadom, csak az a helyzet ha majd megnézzük a választás után után a helyi szavazatok eloszlását, mindenütt az fog megint vezetni, legalábbis szerintem ez lesz a választási eredmény. Főleg ha ideveszem hogy a gyerekesekkel szavaztatja magát újra vissza a hatalomba.
2021. okt. 17. 08:39
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogy lehet az. hogy népszavazást adóról nem szabad kiírni, és többnyire más kötelezően kivetett fizetni valókról sem. Ezért érdekes a fidesz vizitdíj ellenes népszavazása 2010 előtt.. De ha nagyvonalúan megvásárolom a szavazatokat más módon, mint pl. az szja elengedésével, az teljesen legális, és nem törvénysértő... ?
2021. okt. 17. 08:41
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Fizetni?


Én úgy tudtam, hogy krumpli...!

2021. okt. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na ja a "krumpli" volt a régebbi fzetőeszköz, már Forintban történik a vásárlás.. Ha Euró lenne már a fizetőeszköz, gondolom nem lehetne ugyanezt megcsinálni ebben a formában ! Igaz az élelmiszerárak sem emelkedtek volna ennyit fél év allt mint igy, a Forint mellett !
2021. okt. 17. 08:46
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

Ha a jelenlegi ellenzék alatt is a többség azt érezné, hogy jobban él mint 4 éve akkor valószínűleg újra szavaznák őket. 2006-ban is újra szavazták őket, mert a sok osztogatás bejött és senki se érdekelt, hogy hitelből éltek jól és azt majd egyszer vissza is kell fizetni, aztán 2007-ben jött a feketeleves a gazdasági korrekciókkal sikerült recesszióba fordítani a gazdaságot, 2008-ban a gazdasági válság és erre jól rácsesztünk.


ma 08:41

Ez 2010 után változott. Ugyanakkor ezzel szerintem nincs baj, mert mindig szinte csak kisebbségeknek lehet pénzt juttatni, aztán egy elég populista kampánnyal bármiről meg lehetne győzni a többséget, hogy arra ne adjon pénzt az állam.

ma 08:46

Most azért tegyük hozzá, hogy mondjuk az utóbbi hónapokban Németországban az élelmiszerek inflációja magasabb volt.

[link]

[link]

Illetve nálunk az elmúlt 5-6 évben átlag 9-10%-os minimálbér emelés volt, míg mondjuk Németországban 2%-os.

2021. okt. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!