Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszes szavazók, mit gondolt...

Kapitány_úr kérdése:

Fideszes szavazók, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Röviden rólam: 2018-ban a külpolitikai álláspontok miatt magam is a Fideszre szavaztam, mert úgy láttam, hogy az akkori baloldali ultra-nyugati külpolitikai program beleviheti az országot nem-kívánt hidegháborús konfliktusokba.


Kérdés:

A Fidesz kampánya folytonosan a már 12 évvel ezelőtti eseményeket hánytorgatja, és saját magát Gyurcsány hibái által akarja igazolni. Nem saját eredményeikkel kampányolnak, nem adnak számot az ellenzék által jogosan felvetett kétségekről az országnak, hanem mindenki "pokémon üzemmódba" állítva mondogatja, hogy "Gyurcsány, Gyurcsány... és Gyurcsány".

Régebben a Soros téma ment. De erről már kitálalt George Birnbaum, s igen, utána néztem: Soros tényleg vett részt hatalommegbuktató dolgokban, annó a Fideszt ezért pénzelte pl, és valóban írt egy esszét a migráns kérdés egy lehetséges megoldásáról, de a Fidesz által tálalt Soros-terv csak egy nagy hazugság.

Az EU-s dolgok sem pont úgy vannak, mint ahogy mondják, csak megint: milyen infókat közölnek és hogyan, nem mindegy.


A jelenlegi új találmányuk a "Gyurcsány-show" szerintem már a legalja: kellemetlen és megalázó, hogy a Fidesz a saját szavazóit ennyire tartja, hogy így kell velük kommunikálni.

Ráadásul, hogyha az ember megnézi azokat a riportokat, vitákat, amelyeket a Fideszes szóvivők oly' bőszen idéznek, könnyen érthető, hogy rengeteg mindent nem úgy és nem azért mondtak emberek, ahogy ők azt beállítják, s hogy szándékosan ferdítenek a saját szavazóik számára, akik valamilyen okból feltétel nélkül megbíznak ebben a pártban.


Az elmúlt 12 év alatt nem számoltatták el Gyurcsányt sem pedig aktákat nem hoztak nyilvánosságra, hogy más perelhessen, holott megtehették volna. Igaz, ugyanezt Gyurcsány sem tette meg annó, holott ő is beígérte az első Orbán-kormány elszámoltatását. Ez elég gyanús. ;)

A budapesti polgármesterekkel kapcsolatban derültek ki háttér-mutyizások a fidesz és a baloldal között, semmi okát nem látom, hogy közvetett módon a két főkolompos sem fedezné egymást.

Mészáros gyors meggazdagodása undorító, ahogy az is, hogy elpusztít egy csomó természeti értéket, tekintet nélkül az emberek akaratára.

Az emberek képébe röhögnek, amikor az ellene tüntetnek és rögötn rávágják, hogy Soros pénzeli őket... mi más...

A választás nyilvánvaló elcsalása (mikor egy párszáz fős faluból 30ezren szavaznak) stb...

S lehetne sorolni a bűneiket, mint ahogy a jó intézkedéseiket is, de ha valaki tényleg akarja, megtalálja a neten.


Szóval kedves Fideszesek:

Mit gondoltok: egy párt, amely ilyen szinten ferdít, nem gyakorol és nem enged át semmiféle kritikát, amely ilyen gátlástalan csalásokra képes és az egész politikát teljesen tévesen az Orbán-Gyurcsány tengelyre helyezi (szóval csak ők léteznek, vagy-vagy), és a saját szavazóit is ilyen szinten lenézi, valóban feltételnélküli bizalmat érdemel?

Ez egy személyi kultuszt építő párt, ami azt akarja lenyomni az emberek torkán, hogy csak ők jók és tiszták, szavazóit meg erős kognitív disszonanciában tartja.

Hogy látjátok?


Én személy szerint Márki-Zay Péterben megtaláltam azokat az értékeket, amiket a fidesztől vártam, s azt a józanságot, hogy tényleg tájékoztatja az embereket tényekről, tiszteli a választóit... szavaztam rá, megmondom nektek, kedves Fideszesek.

És tudom, hogy megállapodást kellett kötnie a DK-val, dehát könyörgöm egy koalícióról beszélünk ez így működik. Fidesz sem volt mindig jobboldali, alkottak ők is koalíciókat más pártokkal ha szájhúzva is, hogy az aktuális hatalmat leválthassák...

S szánalmasnak tartom, hogy most már ő is Soros meg Gyurcsány embere...



2021. okt. 18. 19:50
A kérdező szavazást indított:
Én is kezdem gáznak találni a Fideszt
GYURCSÁNY FERENC!%//!+HJH!4+ˇ^!!!!
Vannak hibái, igaz, de szerintem még mindig ők a legvállalhatóbbak
Nem tudom, inkább utána nézek én is a dolgoknak több szemszögből...
30 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
Persze én is megnézem már ki ez a Zay ha szimpatikusabb lesz a programja mint Viktoré, meg a stílusa akkor még bármi lehet.
2021. okt. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Én nem vagyok fidesz támogató, de abban igaza van a fidesznek ha tömegeket akar megszólítani le kell egyszerűsítenie a kommunikációját a Gyurcsányozásra.

Előválasztás első fordulójat vitte a DK magasan. Ez azt jelenti, nekik lehet a legtöbb mandátumuk, az összefogás győzelme esetén. Ami Gyurcsányt tényleg nagyon erős pozícióba helyezheti!

Ezt hiába magyarázná egy átlag választónak, nem értené meg.

2021. okt. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerűen nem igaz, hogy ne lennének sikereik és ne hangoztatnák.

Sokkal magasabb a foglalkoztatottság és a reál bérek is. Sikeresen építették le az államadósságot és alakitották át a szerkezetétt. Ebben csak most a vírus helyzet és választási év miatt van egy kisebb lazitás. Ezen lovagol az ellenzéki média. Pedig az összképet nézve messze jobban kezelték a helyzetett mint a szoci kormányok, akik soha nem látott mértékű adósság növekedést produkáltak gdp arányosan 8 év alatt.

Azért joggos a vissza mutogatás mert még mindig azt görgetjük magunk előtt amit nekik köszönhetünk.

Ezek számszerűen igazolható tények.


Ez nem menti a korruociót, a jogállam leépiteset, a gyülölet politikát. Az elszámoltatás elmaradásat politikai okokból és sok mást.


Más dolog hogy lehet hatni a választokra, vagyis milyen propagandát-kommunikációt vélnek sikeresnek és alkalmaznak.

Az emberekre jobban lehet hatni hergeléssel, migránsozassal, Gyurcsanyozással stb, mint komplex gazdasági összefüggések magyarázásával. Ez tény.


Ha tisztan gazdaságilag nézzük, OV jobban kormányzot az elmúlt évtizedbe mint a szocik az azt megelőző 8 évbe.

Igaz, annál már szinte csak jobban lehet és lehetett volna ezeknek is jobban csinálni bőven.


Nem vagyok fideszes.

2021. okt. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%

Tudod kedves kérdező, az a baj, hogy te most itt írogathatod Orbán bűneit, érdekes módon a mellette szóló dolgokról semmit nem tudsz, illetve nem akarsz!

Ennél nagyobb baj, hogy egy Márki Zayról pedig egyáltalán fingod sincs!! Te/ ti egy egoista nagyképű ember ismeretlenül isteníteni kezdtek, akiről semmit sem tudtok! Ez a baj.

No meg ne felejtsd el, hogy ez a bizonyos új messiás Gyurcsány Ferenc szövetségese!!! Bárki bármit mond, ez akkor is igaz.

Innentől vállalhatatlan!!

2021. okt. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, neked leesett az, hogy egészen eddig a napig fideszes szavazó voltam?
2021. okt. 18. 21:07
 6/20 anonim ***** válasza:
22%
5# nekem hazudhatsz, de a legnagyobb gáz, hogy magadnak hazudsz...te az életben nem voltál Fidesz szavazó!!
2021. okt. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
6-os: Oké. Most, hogy ezt így megtárgyaltuk, hogy ki a nagyképű stb. próbálj meg tárgyilagosan visszatérni az eredeti kérdésre személyeskedés nélkül, vagy inkább ne erőltesd ezt.
2021. okt. 18. 21:42
 8/20 anonim ***** válasza:
55%
#6 te viszont ránézésre életed végéig az is maradsz. Mielőtt félreértenéd, ezt pejorative értettem. fideszesnél sose lehet tudni, mennyire kell elmagyarázni valamit, hogy legalább, úgy kb. felfogja...
2021. okt. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%

> 2018

> hidegháborús konfliktusok


Anyám borogass...

2021. okt. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%
2006-ig a Gyurcsány kormány is mindent az előző Orbán kormányra kent. Aztán kiderült, hogy mégis ők k...ák el. Nem kicsit. Nagyon.
2021. okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!