Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetne vidéket Márki...

Hogy lehetne vidéket Márki Zay mellé állítani? A vidék miért ennyire Fideszes?

Figyelt kérdés
Pest már megvan... de sajnos vidék még mindig nagyon erőssen Fideszes így félő hogy megint 2/3 lesz..
2021. okt. 19. 14:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%
#3 ez Körmend? Mert ha igen, akkor elmondom, hogy Bebes majdnem elbukott egy független jelölttel szemben. 100 szavazat kellett volna.
2021. okt. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
25%
Tál pörkölt meg kisgrofo koncert falunapon.
2021. okt. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%

Sehogy! A Fidesztől vidéken komoly mennyiségű szavazatot elvenni MOSTANÁBAN senki sem fog.... ebben biztos vagyok.

Rengeteg vidéki ügyfelem, ismerősöm, rokonom van, sokat járom az országot, beszélgetünk politikáról is. Hát azt mondom skacok 10 ből 5-6 minimum Fideszes!!

2021. okt. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%

Nos az itt kommentelők egy jókora része bemutatta, hogy nekik is fogalmuk sincsen arról, hogy hogyan is működik a politika és milyen a helyzet az országban Budapesten kívül. Mondjuk ez rendkívül jellemző tulajdonsága főleg a Budapesten élőknek. Valamiért csak azért, mert ők a fővárosban élnek, azt hiszik hogy mindent jobban tudnak és a vidékiek (értsd: mindenki, aki nem Pesten lakik, szóval a Pesten kívüli nagyvárosok lakói is vidékiek számukra) műveletlen, tanulatlan, semmihez se értő parasztok. De ez nagyon nem így van mondjuk. Én is például vidékéről származom, mégis le merném fogadni, hogy az ilyen pesti hőzöngőknél biztosan magasabb végzettségem van és nem csak a kapálásra vagyok alkalmas. Ahogy természetesen a vidéki lakosság többsége se csak arra alkalmas.


Ráadásul ezek az emberek szintén nem tudják azokat a tényeket se megemészteni, hogyha a világon mindenfelé a vidéki lakosság rosszabb életkörülmények között él, mint a városiak. Ennek természetesen nagyon sok oka van. A tradicionális vidéken fellelhető munkahelyek szép lassan elkezdtek megszűnni, vagy sokkal kevesebb ember szükséges már, ebből kifolyólag általában az ugyanazért a munkáért kapott fizetés is alacsonyabb. A vidék általában ezért néz ki sokkal lemaradottabbnak és nem azért, mert tehetségtelen emberek laknak. Ott az ember örül, ha van munkája és többnyire hozzá se tud jutni nem kétkezi munkához. Ezért áramlik általában be a lakosság a városokba, a jobb élet reményében. Szóval csak azért, mert valaki Pestre született, még nem lesz hirtelen magasabb rendű ember, mint a vidékre születettek. Sőt, meg kell hogy mondjam, én Pesten legalább ugyanannyi, ha nem több primitív emberrel találkoztam.


A kérdést megválaszolva a vidék más értékrend szerint szavaz. Ott egyszerű emberek élnek, akik általában az alapján döntenek egy kormányról, hogy ők jobban éltek-e vagy sem, vagy éppenséggel jobbnak érezték-e az életüket vagy sem. Ők pusztán ez alapján szavaznak. Mert ez nagyon jól megfigyelhető Nyugaton, hogy nem a liberalizmus teremti meg a jóléti államot, hanem fordítva. Az emberek akkor kezdenek el a kisebbségek jogaival és minden más hasonló témával foglalkozni. Ahhoz, hogy ezek egy társadalom számára relevánssá váljanak, az kell, hogy az a társadalom viszonylagos jólétben éljen, hiszen akkor már van ideje és pénze, amit másra fecsérelhet el. Vidéken sajnos nagyon rosszak az életkörülmények, sok család borzasztóan alacsony pénzből gazdálkodik. Őket nem érdekli a nagy szöveg a demokráciáról, meg az Unióról és a többi, számára távolinak tűnő dologról. Nekik egy dolog számít, ki mit ígér, és attól jobb lesz-e az élete. Nem vagyok Fideszes, soha nem szavaztam rájuk és nem is tervezek, de el kell ismernem, hogy a vidéki területekkel óriásit alkotott a Fidesz. Kádár óta talán az első kormány, aki igazán foglalkozott a szegény vidéki rétegekkel. Sok a fejlesztés, nőnek a bérek és persze választások előtt ömlik a sok jutalom, hogy tudják az emberek, hogy kire voksoljanak. A másik oldal ígéretek helyett, a demokráciáról papol, meg az elvett jogokról és az óriási korrupcióról. Nos, ez az emberek többségét hidegen hagyja. Nem is érzik, hogy probléma lenne ezekkel és nem is érdekli őket. Persze a tanultabb réteg ugrik ezekre a szövegekre, de a lakosság többsége nem. Elvégre őket akkoe érdekelné már, ha romlana emiatt az életszínvonal, vagy a tömegbe lőnének már stb. Ráadásul az ellenzék tele van azokkal a figurákkal, akik 2010 előtt egyszer már megbuktak, de persze az istenért se távoznának már a politikából. Az emberek többségének nem jó emlékei vannak róluk.


Amúgy meg az internetet többnyire a fiatalok használják, akik ugyanannyira sötétek, mint bármelyik vidéki munkás. Sőt talán jobban is. Fogalmuk sincs a politikáról, se arról, hogy hogyan működik a gazdaság, de mindent meg akarnának mondani. Csak mivel az interneten ők vannak többségben, ezért általában a sok semmihez se értő, buta fiatal együtt örül és nevet azon, hogy mennyire fingjuk sincsen, hogy hogyan működik a világ.

2021. okt. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
"#3 ez Körmend? Mert ha igen, akkor elmondom, hogy Bebes majdnem elbukott egy független jelölttel szemben. 100 szavazat kellett volna." ---- Nem én írtam azt a választ, amire ezt írtad, de "véletlenül" jól ismerem a körmendi viszonyokat. Bebes egy nagyképű ember, már eléggé megkopott a fénye, Patonay (a független jelöl), pedig egy olyan ember, akit szerintem minden ép ember szeret a városban. Egyrészt egy kosárlegenda (tudom, Bebes is az volt, de Patonay jóval nagyobb), másrészt tényleg mindenki szereti. Engem is tanított, még testnevelésre, nagyon jó ember. Ha ő a Munkáspárt színeiben indulna mindenféle ellenzéki támogatás nélkül, akkor is könnyen kikaparná Bebest. Én rá szavaztam, meg is lepődtem, hogy nem nyert. Ez alapján mindenhol olyan embert kell találnia az ellenzéknek, aki ennyire közmegbecsülésnek örvend. Menni fog? El fogja vállalni? Ráadásul ne felejtsük el: Körmend egy picike város, mindenki ismer mindenkit, egy Győrben ezt például már jóval nehezebb kivitelezni. A körmendi majdnemsiker az embernek szólt, hanem az ellenzéknek, akik beálltak mögé. Ha mindenhol találnak ilyet, akkor oké, de erre kár támaszkodni.
2021. okt. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
43%
Én készítenék egy filmet a Fidesz bűneiről, hogy hol tarthatna az ország, és mennyivel jobban élhetnénk, ha nem lopták volna el az uniós pénzeket és levetíteném minden kis faluban.
2021. okt. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!