Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Falvakban és kisvárosokban...

Falvakban és kisvárosokban élők: miért szeretitek annyira az Orbán-kormányt és a Fideszt? Mi olyan jó bennük?

Figyelt kérdés

2021. okt. 20. 21:34
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Akinek nem inge, ne vegye magára (a tanulatlan primitív baromarc minősítést). A kistelepüléseken élők körében sajnos elég jelentős a funkcionális analfabetizmus.
2021. okt. 22. 00:25
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen határnál húzod meg a kisvárost; úgy vélem, hogy az önkormányzati választásoknál alkalmazott határ; a 10 000 lakos alkalmas rá. (Eddig egy település = egy választókerület, efölött már több választókerületet alakítanak ki a településeken.)

A legfrissebb, a Belügyminisztérium által közölt, 2021. január 1-i adatokból kigyűjthető, hogy a magyarországi lakosság 41,1152%-a él 10-ezer lakosú, vagy kisebb lakosságszámú településen. Ez ugyan nem a választópolgárok száma, de az eddigi országos választások nagyon sokféle adata excel formátumban letölthető (van, ami már nem), én szorgosan le is töltöttem. Arra is kíváncsi voltam, hogy a lakosság hány százaléka jogosult választásra; ez nagyon nagy arányban olyasmi volt, mint az országos: 80% körüli. (Néhány extrém kisméretű településen nem, de nem néhány 50 lakos alatti település lakóinak szavazata alakítja sem az egyéni választókerületek, sem az országos lista eredményét.) A 41% vs. 59%, az 18 százalékpont előny a nagyvárosiak számára.

• Mivel a választópolgárok településenkénti aránya gyakorlatilag megegyezik lakosság ilyen arányával, így a 41% körüli létszám szavazata nem tud többségbe kerülni az országos listákra szavazásban. Azt, a „kiművelt”, „széleskörűen tájékozott”, NEM „tanulatlan primitív baromarc” nagyobb településeken lakó szavazók többsége határozza meg.

• Az országgyűlési egyéni választókerületek úgy vannak kialakítva, hogy a súlypontjuk egy-egy nagyváros, vagy nagyváros egy része, és hozzájuk jönnek a környező kisebb települések. A választókerületeknél sem lehet csodát tenni, ha összesen kevesen vannak a kisebb városokban, illetve a községekben élő szavazók, akkor nem kerülhetnek túlsúlyba. Nagyon kínlódva (mert csak szűk sávban lehet eltérni az átlagos választópolgár létszámtól), de ha kialakítanának kevés olyan körzetet, ahol a kistelepülési szavazók vannak túlsúlyban, ez a többi választókerületben csak tovább csökkentené az arányukat. Ráadásul, lehetetlen 18 ilyen OEVK-t összehozni, de az is legfeljebb csak ellensúlyozná a 18 csupán budapesti lakosokból álló fővárosi választókerületet.

És még csak azt sem tudják megtenni az ármánykodó (nem tudom ez méltánylandó módon helyettesíti-e pl. a baromarcút) falusiak, hogy átjelentkeznek szavazni pl. Budapestre (botrányos módon rontva a szavazók minőségét), mert az átjelentkezettek is a lakóhelyük szerinti egyéni jelöltekre szavazhatnak; mintha az otthoni, a kocsmába menet útba eső önkormányzati hivatalban kialakított szavazókörben szavaznának. (A kocsmába járás elég jellemző falusi szokás, vagy ez említésre sem méltó kis dolog a sok nagy hibához képest?)


[Azt érdekesnek találtam, hogy világéletemben faluban élőként, egy minket sértegető tökéletes, bizonyára nagyvárosban élő lénytől tudtam meg, hogy van hirado.hu, vagy valamilyen megyei mediaworks-ös oldal. Az origo.hu-ról tudtam, de ennyi.]

2021. okt. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
32: köszönöm szépen az értékes hozzászólásodat, és még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy akinek nem inge, ne vegye magára...
2021. okt. 23. 13:44
 34/35 A kérdező kommentje:
Az emlegetett jelzőmet csak az ilyesféle szavazókra tessék érteni: [link]
2021. okt. 23. 13:46
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Mindenki!


Megkérnélek titeket,hogy ne általánosítsatok! Köszönöm!

2021. nov. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!