Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem látja az emberek...

Miért nem látja az emberek nagyrésze, hogy Márki-Zay milyen agresszív és álságos karakter valójában?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom: NEM vagyok fideszes! Nem akarom Orbánékat a politikában. És NEM vagyok balos, jobbikos, mihazánkos, vagy bármilyen, mert perpill nincs az én kívánalmaimnak megfelelő irányzat a politikai palettán.


Innen indulva tehát: nekem MZP mérhetetlenül ellenszenves, veszélyesnek és kegyetlennek tűnik.

Megdöbbentő, hogy az emberek annyira érzelmi alapon döntenek, hogy nem veszik észre, hogy micsoda agresszív elnyomóról van szó, a jelleme szinte átsüt rajta. A vitakultúrája a látszattal ellentétben NEM értelmiségi, hanem látványelemekre épít, szidalmaz, a kisemberek szájízének megfelelően színészkedve "látványosan, felháborodva KIMOND" - és senki nem látja, hogy ez csakis a retorika része.

Láttam több vitában, megengedhetetlen a stílusa, indulatos, épphogy csak fel nem kel bunyózni.

Nekem az is baromi ellenszenves, ahogy a családjában kakaskodik, ő "A" főnök, nekem ne mondja senki, hogy nem, elég a sovány, aszott, nyúzott feleségére nézni, ha tényleg fizika szakos diplomája van, vajon miért asztalosként dolgozik? Miért nem segít neki a MZP valami könnyebb, nőnek való munkát találni?

Egyáltalán, az egész ember furcsa, ha olyan jó szakmailag, mint amilyennek mondja magát, miért is kellett neki négy különféle diploma? Minek kellett neki egy nevetséges szakból doktorizni, jelesül gazdtöriből? Ha jó valaki a szakmájában, nem kezd el mindenféle, egymással ellentéte diplomákkal bkszakodni, pláne nem sokgyerekes apaként.

A konzervativizmusa pedig, amit mutat, rosszabb, mint Orbáné, mindamellett az is elég szánalmas, hogy újabban "nemesi származásúként" szeret önmagára utalni, amire ma hivatkozni már alapból is nevetséges, ő viszont még kamu is, mert 1917es nemességre hivatkozni történeti szempontból eléggé illegitim, mondjuk úgy, ha már nemesség, a mai történelmi családok leszármazottai nem fogadnak be maguk közé egy 1917ben - utolsó király utolsó évében - kérelmezett (ez külön érdekes, vajon hogy lehetett csak úgy kérelmezni) álnemességgel bírókat. Ma ennek amúgy sincs jelentősége, ezzel szavazókat fog veszíteni, mert ellenszenves felsőbbrendűsködés ez is.

Ejtőernyősként érkezett a politikába a semmiből.

Szájhősködésen túl még mást nem láttunk tőle, viszont már most hangoztatja, hogy szakértői kormányt akar, amivel alapvetően egyet is lehetne érteni, ha nem pl: azzal a Lantos Gabriella nevű újságírócskából lett egészségügyi megmondóemberrel akarna kormányozni, aki a nyugdíjakkal és az egészségüggyel egészen borzalmas dolgokat akarna kezdeni. (Konkrétan "potyautasnak" nevezte a nyugdíjasokat, a kismamákat és a vállalkozó, nem bérből és fizetésből élőket, őstermelőket és gyesen lévő kisgyerekeseket, akiket külön fizetésre kötelezne, és nagyjából magánmódba lökné át a komplett egészségügyet, de ez a kérdés most nem erről szól.) Értelmes érveket várok, aki MZP mellett érvel és vitázni akar, mert a "fidesztroll" meg a "libsiköcsög" nem érv, és nem győz meg arról, hogy miért kellene MZPnek szavazatokat adnunk.



2021. okt. 23. 03:22
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, azt nem róhatod fel senkinek, hogy érzelmi alapon dönt, ugyanis MINDENKIT befolyásolnak az érzelmei, téged is.


"A vitakultúrája a látszattal ellentétben NEM értelmiségi, hanem látványelemekre épít, szidalmaz, a kisemberek szájízének megfelelően színészkedve "látványosan, felháborodva KIMOND" - és senki nem látja, hogy ez csakis a retorika része."


A politikai vitának része a látványelemekre való építés. Igazából minden vita a külső szemlélőnek szól, a szemlélőknek pedig szükségük van ezekre a retorikai elemekre. Ha neked nincs, akkor nézzél Torgyán beszédeket, azok annyira unalmasak voltak, hogy el lehetett aludni rajtuk :)


"Láttam több vitában, megengedhetetlen a stílusa, indulatos, épphogy csak fel nem kel bunyózni."


Ez is a retorika része, nem értem, hogy nem látod :)

De egy nyámnyila "jóllakott óvodás" típusú karakterrel, mint mondjuk Karácsony, nem lehet kiállni Orbán ellen. De pl. Fekete-Győr sem egy vezető alkat, le is lett cserélve. Kit indítanál Orbán ellent? Gyurcsányt a nyugdíjaskommandóval a nyakán?

Egyébként a magyar nép tipikusan az a fajta, aki egy ilyen karakterű vezetőre tud csak felnézni, mint Márki-Zay.


"nekem ne mondja senki, hogy nem, elég a sovány, aszott, nyúzott feleségére nézni, ha tényleg fizika szakos diplomája van, vajon miért asztalosként dolgozik? Miért nem segít neki a MZP valami könnyebb, nőnek való munkát találni?"


Na, ez nagyon gáz volt tőled.

Az a baj, hogy nagyon keveset tudsz Márki-Zayről és Felíciáról, de azért véleményed van. Szerinted te most nem érzelmi alapon ítélkezel?

Dehogynem.

Felícia nem véletlenül dolgozik asztalosként, ennek oka van, és nem Márki-Zay az.


"Egyáltalán, az egész ember furcsa, ha olyan jó szakmailag, mint amilyennek mondja magát, miért is kellett neki négy különféle diploma?"


Ennyire ostoba felvetést én még nem hallotam, ne haragudj. Te nem láttál még többdiplomásokat, vagy olyat, aki egyszerűen szeret tanulni?


"Szájhősködésen túl még mást nem láttunk tőle"


Dehogynem, kétszeres győzelmet Hódmezővásárhelyen, de amúgy mégis mit vársz tőle?


Én jó emberismerőnek tartom magam, beszélgettem már néhányszor Péterrel, és ahhoz képest, hogy egy többdiplomás, több nyelven beszélő, 7 gyermekes, külföldön szerzett tapasztalattal bíró ember, a legnagyobb tisztelettel beszélt velem és a többiekkel is, akik ott voltunk. Egyáltalán nincsenek sztárallűrjei (itthon az a szokás, hogy a mezőgazdasági szakmunkásból az falusi önkormányzatba felkapaszkodott képviselő is játssza a dívát). Egyetlen negatív vonás, amit látok benne, a türelmetlenség, de szerintem ezzel ő is tisztában van.

Amúgy Felícia szemmel láthatóan nagy örömmel segít a férjének, és azt is látszik, hogy szereti őt.

2021. okt. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
61%

na ha valakinek akkor burgerforgató balázskának aztán zérus a vitakultúrája

kifejezetten moslékos mameluk

2021. okt. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
71%
Nem látja az emberek nagy része, hogy Orbán Viktor milyen agresszív és álságos karakter valójában?
2021. okt. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
88%

"Egyáltalán, az egész ember furcsa, ha olyan jó szakmailag, mint amilyennek mondja magát, miért is kellett neki négy különféle diploma?"


:DDDDD Kérdező , ez már a legalja, vagy tudsz még ilyen okosakat mondani ?

2021. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
90%

Pedig valójában tényleg tökmindegy, hogy milyen ember MZP. Arra kell figyelni amit csinálni akar.


A legfőbb cél, a lényeg az az, hogy ha megint jön egy Orbán, egy Gyurcsány, ha megint jön egy rossz kormányzás, akkor azt LE LEHESSEN VÁLTANI, ÉS NE KELLJEN 20 ÉVIG BENNE ÉLNI.



,,"A" főnök, nekem ne mondja senki, hogy nem, elég a sovány, aszott, nyúzott feleségére nézni, ha tényleg fizika szakos diplomája van, vajon miért asztalosként dolgozik? Miért nem segít neki a MZP valami könnyebb, nőnek való munkát találni?"



Ne haragudj, de ezek az "érvek" mérhetetlenül szánalmasok. Erre nem is tudok mit mondani :DDDD

Ezt miért nem kérded meg tőle? Te komolyan azzal vádolod MZP-t hogy terrorizálja a családját, vagy mi? Normális vagy?


Amúgy bábaként dolgozott a felesége, amíg a fideszes médiaterroristák meg nem vádolták őt gyermekgyilkossággal, (ha jól tudom, az idióta oltásellenes szülők nem engedtek valami fontos oltást beadni a csecsemőnek, aki emiatt meghalt, kb 2 éves történet, de legutóbb az origo nevű fideszes szennylap hozta fel ezt 3 napja), és kb hetente beperelték, ezért döntött úgy, hogy olyan munkát választ, ahol nem kell hetente perekre járnia. Hogy miért nem fizikusként dolgozik nem tudom, de őszintén KIT ÉRDEKEL, miért releváns ez egyáltalán?


Lehet, hogy az MZP-kormány rossz kormány lesz. Lehet, hogy rosszabb lesz, mint Orbán, lehet, hogy még Gyurcsánynál is rosszabb lesz, nem ez a lényeg. Az a lényeg, hogy ha tényleg borzalmas lesz, akkor LE LEHESSEN VÁLTANI ŐT 4 ÉVENTE.


Lehet, hogy a következő normális kormányra 20 évet kell várnunk, lehet 40-et. A lényeg az, hogy legalább kapjuk meg a lehetőséget, hogy kipróbálhassunk mást is, tudod, mint ahogy demokratikus országokban ez lenni szokott, és ha nem válik be, akkor kipróbálunk valaki mást.


Ha MZP-nek és a kormányának sikerül majd helyreállítania a "fékeket és ellensúlyokat", akkor az én szememben már mindenféleképp megérte megválasztani őket, függetlenül bármitől.



MZP stílusáról:


Marketinges múlttal pontosan tudja, hogy milyen hangot kell megütnie ahhoz, hogy embereket szólítson meg. Ez egy eszköz, ilyen egyszerű.

Jakab is hasonlóval próbálkozott, csak ő egy olyan szerepet választott, amelyben az emberek nem hitték el róla, hogy képes kormányozni. MZP-ben egyszerre van meg Jakab "igazságbeszéde" úgy, hogy közben egy olyan embernek is tűnik, aki ért a szakpolitikai kérdésekhez is, hiteles figurának tűnik.


Hogy ez egy szerep-e vagy sem, nem tudom, (nem élek Hódmezővásárhelyen), mindenféle véleményeket lehet róla hallani különböző oldalakon, de ezeknek a hitelességét sehogy sem lehet bizonyítani, ezért nem feltétlenül relevánsak. Az egyetlen dolog ami tényleg releváns lehet, az az, hogy az ígéretfigyelő nevű oldal szerint az ígéreteinek a 80 százalékát már teljesítette, úgy, hogy tudjuk, milyen ellenszélben kell dolgoznia egy nem fideszes polgármesternek. Nekem ez elég hitelt ad a szavainak.



,,Szájhősködésen túl még mást nem láttunk tőle"


Szóval de, láttunk. Ne hazudgálj.

2021. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
81%
Hála istennek, hogy van benne düh. Legyen. Van miért. Remélem látni fogom kibontakozni.
2021. okt. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Balázs: köszönöm az értékelhető válaszodat.


Erről elég sok kutatás készült már, hogy milyen réteget mennyire befolyásolnak egy választás során az érzelmei, röviden erre csak annyit: az otthoni emberek nagyrésze NEM KÉPES nem-emocionális módon megnyilvánulni, és legtöbbjének az alap háttérismeretei is hiányoznak egy racionális véleményalkotáshoz.


Kár volt előhozakodnod Torgyán beszédeivel, ami 1000 éve volt.

De akkor ha már tényleg vitatkozni akarunk: Németországban lakom, itt jártam egyetemre, most itt dolgozom kutatóként, és többedik éve egy társadalmi alapítvány ösztöndíjasa vagyok - it means: politikai, retorikai képzésben is részesülünk, tehát nekem nem kell arról magyaráznod, hogy mi része, és mi nem. A lényeget egy mondatban írtam, hogy az ürge egy erős érzelmi felkorbácsoltsággal átszőtt, drámai színészettel megspékelt ÁL-INTELLEKTUÁLIS módon próbálja elhitetni az emberekkel, hogy majd ő, a hős. Átlátszó.

Ilyen szempontból, nem mondom, jó lóra tett, hiszen (visszautalok a mondandóm elejére) ilyen közönségnek ez is elég. Ahogy írtad, sok suttyó csak erre néz fel, látom az ismerőseim listáján...bocs, de nem volt egyetemi társaim azok, akik MZP mellett kampányolnak, őket nagyjából nem érdekli ez.

De a "nép egyszerű" (sikertelen) fiai, mintha csak a Messiás érkezett volna közéjük, ontják az önkéntes FB propagandát. :D

(Bár látnátok egy itteni regionális vitát, azt mondanátok, hogy márpedig ilyen állat nincs...mert az itteni retorika tényszerű, higgadt, nem támadó. Nem gdpznek, meg tolvajoznak. Kivételek mindenhol vannak, a nem itt élő, nem ebben mozgó embernek meg fogalma nincs, tehát erről no discussion.)


MZP feleségéről lényegtelen, hogy nincs személyes benyomásom, az, amennyit és ahogyan láttam belőle eddig, ezt a véleményt formálta bennem - ha nőjogi segítőként nem dolgoznék szabadidőmben rendszeres időközönként az itteni önkéntes nővédelemben, akkor elképzelhető, hogy nem alkotnék ilyen véleményt. Hogy szereti a férjét, az tényleg az ő ügyük, nyilván a a maguk módján nagyon is, de EZ az, ami ebben az összefüggésben lényegtelen.

Ahogy az is, hogy Te beszélgettél "Péterrel" - nekem mondjuk ez is fura, ha neked ő "Péter" akkor vagy személyes ismerősöd, vagy semmi, csak szeretnéd magad ezáltal többnek/másnak mutatni? Vagy miért Péter ő Neked? (Ilyen figurára, aki keresztnéven említi a politikusokat, itt van egy külön kabaré-alak, viccet csináltak belőle, errefelé tudják, hogy ez olyan nyee.) :D


Az utolsódra reagálnék még: olyannyira láttam többdiplomást, hogy magam is az vagyok, egy magyar, két német diplomám van - mindezek egymással rokon tudományokban. Sikeres vagyok a szakmámban, ezért hívtak meg PhDzni, és ezért szereztem meg a német második diplomát, mert hasznát veszem. DE! Éppen ezért ismerem ezt a sokdiplomásdi játékot belülről - és éppen ezért tudom, hogy az az ember, aki sokféle, egymásnak homlokegyenest ellenkező diplomákat gyűjtöget, pláne 5-7 gyerek mellett, az nem éppen valami karrierhuszár, nem azért szerezget hobbiból diplomákat, mert nincs jobb dolga.

Neked ez miért nem jelzőbólya? Ha egy közgazdász csinál egy MBAt, meg mondjuk egy jogászdiplomát, az tökre érthető, és fordítva is. Ha egy kórházigazgató egy jogi szakoklevelet akar, az is, ha egy iskolaigazgató a szakjai mellé közoktatásvezetőit, esetleg egy számvitelis papírt a gazdasági rálátás miatt, az is.

De hogy egy marketinges hirtelen filozófus akarjon lenni, meg akkor villamosmérnök is, meg még közgáz (újabb hiteltelen szakma ma otthon, már minden bokorban közgazdászokat képeznek, az én időmben meg volt 5 egyetem, és a legnehezebb szakok közé tartozott) meg még gaztöriből doktori (szakmámba vág, megmosolyogjuk azokat, akik egy tudomány "történetéből" doktoriznak, nyilván tudjuk, mekkora erőbefektetés egy új alapkutatási témához képest).

De még nem mondanék erre semmit, ezt akarta, legyen ez.


Az meg, hogy "egy többdiplomás, több nyelven beszélő, 7 gyermekes, külföldön szerzett tapasztalattal bíró ember, a legnagyobb tisztelettel beszélt" - hát drágám, nem küldhet el a francba, ha meg akar győzni, hogy szavazz rá, jó, hogy tisztelettel beszél mindenkivel. :D :D Mondom, látszat és emociók alapján írsz.

A hétgyerekesség nem tiszteletreméltó, külföldi tapasztalat meg :D hova szwwrjak. Soha nem várnám el, hogy valaki azért nézzen fel rám, mert "külföldi tapasztalattal bírok" pedig 14 éve lakom itt.:D


Tehát értékelem, amit írtál, nem akarlak meggyőzni, de a kérdésemre alapvetően nem kaptam választ, mindezek elég zagyva érvek voltak, és még mindig várok, hogy valaki megcáfoljon.


Mert egyes érvek itt fentebb, ha egyesével meg is állják a helyüket, ami az egészet számomra hiteltelenné teszi, az az összbenyomás, így együtt.


Azért köszi.

2021. okt. 24. 03:39
 28/33 A kérdező kommentje:

#25: Kiscsillag, te annyi butaságot hőzöngtél itt össze, hogy azon tűnődtem, egyáltalán érdemes bármit reagálni rá? De mivel vetted a fáradtságot és elég hosszan írtál, akkor egy rövidet mégiscsak.


Hogy a tévedéseidet eloszlassam, mégpedig MINŐSÍTGETÉS NÉLKÜL:


1. Mindig lényeges, hogy egy politikus milyen ember, ez olyannyira alap kellene legyen, hogy csakis egy ilyen fejletlen demokráciában merülhet fel, hogy "nem az a lényeg".


2. Tényleg elhiszed, hogy ha hatalomra kerülne, másképp lenne?


3. "Lehet, hogy az MZP-kormány rossz kormány lesz. Lehet, hogy rosszabb lesz, mint Orbán, lehet, hogy még Gyurcsánynál is (...) ha tényleg borzalmas lesz, akkor LE LEHESSEN VÁLTANI ŐT 4 ÉVENTE.

Lehet, hogy a következő normális kormányra 20 évet kell várnunk, lehet 40-et. A lényeg az, hogy legalább kapjuk meg a lehetőséget, hogy kipróbálhassunk mást is."


Megható ez a naivitás :D :D szóval ebben hiszel :D hogy majd Ő a Messiás, ha nem válik be, azt mondja, félreáll, meg leváltható. :D Mint Orbán ugye? Vagy Gyurcsány ugye?


A fékek és súlyok rendszere kényes társadalomtudományi téma, mindenesetre megmosolyogtató, hogy neked "ennyi" elég...magyarul arra apellálsz, hogy továbbra is rossz lesz, de legalább nem ilyen sok ideig...és mi lesz akkor? Mi lesz veled, ha behívja miniszternek naccsosasszony Lantos Gabriellát, aki el akarja venni a nyugdíjak egy részét, aki be akar vezetni egy állandó plusz egészségügyi díjat, aki csomagokban határozná meg, kinek milyen egészségi állapot mellett mi járhat? Majd azt mondod, hogy áh, nem baj, majd három év múlva leváltjuk, és addig mi van?


Túl kicsik a Ti igényeitek, beéritek ennyivel, hogy "ne orbán".

Ezért kell nektek ott a balkánon még tanulni a demokráciát, képezni magatokat, politikailag, na és kevesebb érzelmet, és kevésbé hinni a "külföldet megjárt" szélhámosoknak.

2021. okt. 24. 03:51
 29/33 anonim ***** válasza:
17%
MZP egy politikai termék. Bevált trükk, hogy egy látszólag semleges (Bajnai volt hasonló, nem ilyen, de hasonló) és good guy imázzsal bíró, látszólag a magas kvalifikáltságával felülről bíró semlegességgel operáló fickót betesznek reklámembernek, a sok hülye meg beszopta. (Galilei és Anker kör, ha valakinek mond valamit.)
2021. okt. 24. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

,,Mindig lényeges, hogy egy politikus milyen ember, ez olyannyira alap kellene legyen, hogy csakis egy ilyen fejletlen demokráciában merülhet fel, hogy "nem az a lényeg"."


De miért lényeges? :DDDD Szerintem a kutyát nem érdekli hogy milyen ember, az a lényeg, hogy mit csinál az országgal. A kettő meg bár sokszor összefügg, nem mindig és nem szükségszerűen. Egy ilyen helyzetben meg, ahol konkrétan minden oldalról szabályozva és korlátozva van, gyakorlatilag tökmindegy.


Imádom amúgy a kioktató hangnemed, miközben bármit írok semmire nem reagálsz érdemben, csak mindent elutasítasz meg cinizálsz. Ha megsértettelek az előző kommentemmel akkor sajnálom, viszont örülnék, ha mostmár akkor elkezdhetnénk normálisan vitázni.



,,Megható ez a naivitás :D :D szóval ebben hiszel :D hogy majd Ő a Messiás, ha nem válik be, azt mondja, félreáll, meg leváltható. :D Mint Orbán ugye? Vagy Gyurcsány ugye?"


Imádom, hogy azt mondod, hogy belelátom MZP-be a Messiást, majd HÁROM sorral lejjebb azt írod, hogy ,,és ez neked elég?"


Igen, sajnos ebben az országban ma elég annyit ígérni, hogy helyreáll a jogállam.

De most komolyan ha nincs más alternatíva akkor mit csináljunk? Vagy váltunk valamire ami lehet jobb lehet rosszabb, vagy fuldoklunk ugyanabban a sz*rtengerben még 3 évtizedig, aminek az eredménye az lesz, hogy ha esetleg TÉNYLEG jön majd egy valós alternatíva, annak sem lesz esélye hatalomra kerülni, mert olyan szinten be lesz betonozva a Fidesz, vagy akár Putyini hatalmat is kiépíthet.


,,Megható ez a naivitás :D :D szóval ebben hiszel :D hogy majd Ő a Messiás, ha nem válik be, azt mondja, félreáll, meg leváltható. :D Mint Orbán ugye? Vagy Gyurcsány ugye?"


Először is, én konkrétan fizikailag képtelen vagyok felfogni hogy miután azt írom, hogy "LEHET ROSSZABB LESZ MINT ELŐTTE VOLT", hogy tudtad azt a következtetést levonni, hogy én Messiást várok


Nem tudom hogy hol voltál 2010-ben, de tudod Gyurcsány káosz-kormányát, az MSZP-t KÉTHARMADDAL LEVÁLTOTTÁK. Éppen erről beszéltem végig :'DDDDD Hogy ha van egy borzalmas kormányzás, akkor azt LE LEHESSEN VÁLTANI.


Azt meg soha nem gondoltam hogy MZP félreállna vagy bármi ilyesmi, én nem erről beszéltem. Szerintem te meg sem érted konkrétan amit mondani szeretnék.


,,Túl kicsik a Ti igényeitek, beéritek ennyivel, hogy "ne orbán"."


NINCS MÁS. Nem érted?


Alapítsak politikai mozgalmat, vagy mit vársz el tőlem? :DDDD


Vagy maradjak otthon, ne menjek el szavazni és akkor ne csináljak semmit?

2021. okt. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!