Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Talán a kormány megszüntetni...

Talán a kormány megszüntetni végre meg a nyelvvizsga maffiát?Az amnesztia ennek az előszele?

Figyelt kérdés

2020-ban és 21-ben is volt nyelvvizsga amnesztia, aminek én kifejezetten örültem, mert pont akkor diplomáztam.


Tudok angolul annyira amennyire kell a munkámhoz, meg a munkahelyi kommunikációhoz.Teljesen felesleges lepapíroztatni, meg értelme sincs, mert az oklevél már a szekrényben van.


Nyelvvizsgával próbálkoztam, de nem sikerült.Nagyon sok mindenre kell figyelni és nevetséges dolgokért levonnak pontot.

Én mérnökember vagyok nem pedig tolmács vagy nyelvnáci.


Az egész nyelvvizsga egy üzlet, egy maffia az egész.Képzeljük el,hogy ezek a vizsgáztató centrumok mennyire jól jártak, mennyire megszedték magukat, amikor évekkel ezelőtt bevezették,hogy nyelvvizsga papír nélkül nincs diploma.


Nincs még egy ország, ahol van ilyen értelmetlen törvény.


Az amnesztiákkal én azt látom,hogy ha lassan is kezd az egész abba az irányba menni,hogy visszavonják az értelmetlen és szűklátókörűség törvényt,hogy nyelvvizsga nélkül nincs diploma.



Remélem,hogy 2022-ben is lesz amnesztia, bármit alá kell írni ezzel kapcsolatban, én megteszem.


2021. okt. 23. 18:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
...az remélem megvan, hogy nyelvtudás nélkül sz@rt se érsz. Szinte már mindnehol kérik. Minek neked diploma ha egy nyelvet se tudsz megtanulni?
2021. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

"Nyelvvizsgával próbálkoztam, de nem sikerült."


Neked az agyaddal van valami baj, ha tudsz beszélni, de nem tudsz lenyelvvizsgázni.

2021. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Gergely, te vagy az?
2021. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Sosem érdekeltek a nyelvek(nem is mennek), most kell délutánonként nyelvórat vennem, mert nyelvtudás nélkül csak sz@r melókat találtam. 8 ember van a csoportomban, van olyan csoport amiben többen is vannak. Mindenki hasonló okok miatt jár oda. Szóval ha nem akarod megszivatni magadat akkor inkább tanuld az angolt.
2021. okt. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem neked csak szimplán azzal van bajod,hogy egy nyamvadt nyelvvizsgát nem tudsz mérnökként letenni.

Márpedig egy mérnöknek kéne azért tudni egy idegen nyelvet beszélnie és ezt te is jól tudod.


Nem baj,cikizni talán még nem fognak.

2021. okt. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A mérnököknél az egyik legfontosabb a nyelvtudás, és nem az a típusú, hogy kézzel-lábbal mutogatva, pár szakszót belecsempészve próbálod megértetni magad. A középfokú nyelvvizsga konkrétan olyan könnyű, hogy 4 év gimnáziumi angoltanulás után évekig nem foglalkoztam vele, majd fél év alatt tanár nélkül felkészültem rá úgy, hogy 90% feletti eredményt értem el. Soha nem volt még ennyi ingyenes idegen nyelvű tartalom és oktatási anyag elérhető. Soha nem volt még ilyen könnyű idegen nyelvű beszélgetőtársat találni. Nekem még csak nem is az első választott idegen nyelvem volt az angol, a németet 9 évet tanultam érettségi előtt. Azt ne mondd, hogy ennyi idő alatt nem lehet eljutni legalább egy nyomorult B2-es szintre egy olyan embernek, aki utána értelmiségi pályára menne.
2021. okt. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem értelmetlen. Idegen nyelv nélkül a mai világban el vagy veszve, vagy pedig nagyon korlátolt a mozgásköröd.
2021. okt. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A nyelvtudás és a nyelvvizsga még mindig nem ugyanaz.

Ezt úgy látszik több válaszoló sem fogta fel.

2021. okt. 23. 19:28
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a nyelvvizsga sokkal könnyebb, mint a nyelvtudás, ezért is sántít valami a történetedben.
2021. okt. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem sántít semmi.

Munkanyelvként tudom használni nyelvet, politikáról,időjárásról meg arról,hogy miként nő a fű, meg nem.Ennyi.A nyelvvizsgához az utóbbi kell.


Én úgy vettem észre, sokan irigyek az "amnesztiásokra", mert mi úgy kaptunk diplomát, mint egy nyugat-európai országban.Azaz nyelvvizsga nélkül.

2021. okt. 23. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!