Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy mondhat ilyet Márki-Zay,...

Hogy mondhat ilyet Márki-Zay, hogy az őszödi beszéd őszinte szembenézés volt?

Figyelt kérdés

Ad 1) Akkor lett volna őszinte, ha nagy nyilvánosság előtt hangzik el. A valóság viszont az, hogy a legszűkebb pártelit körében hangzott el, függetlenül attól, hogy kiszivárgott, nem a nagy nyilvánosságnak szánta Gyurcsány.


Ad 2) Ha valóban őszinte lett volna, Gyurcsány lemondott volna.



2021. okt. 25. 11:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Valamit mondania kell!
2021. okt. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Az őszinteség nem attól függ hogy kinek mondod, hanem attól, hogy mit mondasz. Most komolyan még eddig sem sikerül eljutni ezekben a logikai fejtörőkben? Amúgy meg tökmindegy, már a csapból is az őszödi beszéd folyik, engem pont nem érdekel kinek mi a véleménye róla. Most szarban van az ország, kell valaki aki kihúzza belőle és az nem orbán lesz.
2021. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

1. Őszinte lehetsz szűk körben is.


2. Végül le is mondott.


Szerintem is előbb kelletz volna persze. De ilyen gazdasági romlás (360 feletti Euro) mellett és ilyen borzalmas járványkezelés után illene a jelenleginek is eltakarodnia.

2021. okt. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Meg ha nem gondoljátok őszintének, akkor Gyurcsány jól kormányozta az országot, nem? Tehát állításotok szerint ha Gyurcsány amikor azt mondta hogy nem csináltak semmit, akkor hazudott, tehát elismeritek hogy jó kormányzás volt. Durva öngól mi? :D Na mindegy, erőlködjetek csak, én már rég elengedtem gyurcsányt, felőlem eltűnhet a teljes politikából, én nem akarom itt tartani azzal hogy állandóan róla beszélek és állandóan a nyilvánosság elé tolom.
2021. okt. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

"Ad 1) Akkor lett volna őszinte, ha nagy nyilvánosság előtt hangzik el. "


Akkor lett volna tisztességes, talán, de az őszödi beszéd tartalma még mindig az volt, hogy "B"szki gyerekek, csináljuk már jobban", ebbe pedig nem igazán lehet belekötni, hogy rossz gondolat és akarat lenne.



De fordítsuk meg, mi az őszinteség ellentettje? A hazugság. Akkor az őszödi beszéd igazából hazugság? Nem hinném.


Itt inkább arról van szó, hogy sokan az őszödi beszéd minden, de minden elemét rossznak fogják fel, ezért ha valaki mondani akar róla valamit jót, vagy enyhítő tényezőt, akkor fogalomzavarba kerülünk és kifordítjuk az olyan szavaknak is az alapvető jelentését, mint az őszinteség.

2021. okt. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
10%

#3 1. lehetni lehet valaki őszinte, de az, hogy a tettestársai előtt elmondja valaki hogy együtt hazudtak, csaltak, loptak a hatalom megszerzéséért és hogy mivel sikerült megszerezniük, most ezt a hatalmat arra fogják használni hogy még jobban hazudjanak, csaljanak, az nem szembenézés, az egy bűncselekmény.

2. nem mondott le. 3 évvel később teljesen más miatt adta át a miniszterelnökséget, csak el akarta kerülni, hogy a nevéhez kapcsolódjon az ország csődbe menetele és a hatalmas megszorítások, az imf hitel. Ha pofán váglak majd 3 év múlva azt mondom neked, bocsánat hogy sáros lábbal léptem a szőnyegre, az nem azt jelenti hogy bocsánatot kértem amiért pofán vágtalak.

2021. okt. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Az Isten szerelmére 15 éve volt a mondjuk 2040-es években is idézgetni fognak belőle?
2021. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
27%

#5 "ezért ha valaki mondani akar róla valamit jót, vagy enyhítő tényezőt,"

Az őszödi beszédről nem lehet jót mondani. Nincs olyan hogy bármi jó az őszödi beszédben!

Az a beszéd csak egyben kezelhető, nem részletekben, mintha ezt mondanád egy bűnözőről az áldozata mellett hogy OK, megölte, feldarabolta meg kifosztotta az áldozatát, de milyen rendes is volt amiért húzott óvszert mielőtt megerőszakolta.

2021. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
6-8! Íme egy Gyurcsányrettegő!
2021. okt. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Az egész úgy kezdődött, hogy Orbán 2002-ben szétosztogatott mindent, és amikor az MSZP kormányra került, üres volt a kassza. Ezzel nehéz mit kezdeni, mert a megszorításoktól is retteg mindenki, rögtön kormányt akarnának váltani, mert azt hiszik, az új kormánynak több pénze lesz. Aztán 2006-ban a választások előtt kénytelenek voltak hazudni a giganagy államháztartási hiányról, mert előtte nem mertek megszorítani. Őszödön Gyurcsány próbálta meggyőzni a párttársait, hogy támogassák a nehéz döntésekben, mert gyáva nyulak voltak. Erről szól az őszödi beszéd.
2021. okt. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!