Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyivel vezet most az...

Mennyivel vezet most az ellenzék? Vajon meglesz nekik a 2/3?

Figyelt kérdés
Vagy csak sima fölénnyel fognak nyerni Márkiék?

2021. okt. 26. 00:46
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
66%
Ez a választás előtti 3-4 hétben dől el. Kérdés melyik oldalon lesz hatékonyabb az agyomsás.
2021. okt. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
65%
Nem lesz, és szerintem még a sima fölény sem. (Mondom ezt nem fideszesként.) A fidesz nyerni fog, de kétharmada szerintem nem lesz, és ha MZP ügyes, a kampányidőszakban megfingatja majd azért őket. De nyerni szerintem nem fog. A fideszes szavazótábor egy nagyon fegyelmezett tömb, a nyolc elemit végzett marinéniket képtelenség bármiről meggyőzni.
2021. okt. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
70%
Ehhez még hozzájön az, hogy a DK-s marinénik nem fognak MZP-re szavazni mert legyőzte szegény Klárikát.
2021. okt. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
51%

#3 A DK-nak törzsszavazói vannak. A 2018-as országgyűlési választáson ~300 ezren szavaztak a DK-ra. Az előválasztáson az első fordulóban 216, a másodikban 283 ezren. A DK-nak semmi más dolga nincs, mint hogy ezeket a szavazóit ahogy eddig, úgy most is elvigye a szavazófülkébe és kész. Ezek a szavazók pedig mennek ha hívják őket, ahogy a fidesz szavazói is. Nem kell őket győzködni, nem kell nekik programot írni, nem kételkednek semmiben, ha kell, mennek. Teljesen mindegy hogy ki a közös jelölt, mert Gyurcsány leszól a híveinek hogy gyerünk választás van és puff, meg is van a 300 ezer kötelező szavazat. A DK nem tud több embert megszólítani, de nem is kell nekik.

A többi szavazat már MZP-en fog múlni, neki viszont a bizonytalanokat és az eddig a politikától távol maradtakat kell meggyőznie elsősorban, ami az előválasztás alapján menni fog neki. Tehát valószínű meg lesz a győzelem, a kétharmad pedig nem listán, hanem egyéniben fog eldőlni. Ha jók az egyéni kampányok és sok körzetet be tudnak húzni, akkor bizony meglehet a kétharmad is, ha ez nem sikerül, akkor listával nem lehet behozni, mert nem lesz annyi ellenzéki szavazó összesen.

2021. okt. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
59%
3-as szerintem ezen túl vagyunk, mondom ezt úgy hogy én is fájlaltam, hogy nem Klára nyert de én speciel túl tettem magam rajta, a DK lesz az egész kampány legmasszívabb erője, és a DK szavazóira lehet leginkább számítani, itt inkább Péternek van még dolga, a beígért bizonytalanok, csalódott Fideszesek és hithű Fideszesek bevonzásával😏
2021. okt. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
88%
Na haver aki ezt megmondja az egy jós és ilyen közvéleménykutatási-jósnak mindkét oldal brutális összegeket fizetne 😂
2021. okt. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
65%
#4: Azért szerintem még mindig a fidesz szavazói vannak többen. A másik meg, hogy valszeg brutális kampány lesz, semmi nem lesz drága nekik, hogy nyerjenek. Gondolj bele, MZP azzal fenyegeti őket, hogy nyilvánosságra hozza az ügynökaktáikat. Konkrétan az életüket teheti tönkre. Gondolod, hogy végső esetben nem történhet meg az, hogy valaki elgázolja MZP-t, aztán a fideszes ügyészség bizonyíték hiányában lezárja a nyomozást? Ha sikeres lesz MZP, akkor konkrétan szerintem az életével fog játszani. Ezektől bármi kitelik.
2021. okt. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
45%

2/3? Előválasztáson voltak 600 ezren, az országban meg van kb 6 millió szavazatra jogosult ember...

Az átlag részvétel oylan 75% körül szokott lenni, tehát, számoljunk 4,5 millió emberrel.


Na most akkor ebből 600k aki jo eséllyel ellenzékre szavazna, de ha még feltételezzük, minden előválasztási szavazatra jut egy oylan szimpatizáns aki azért annyira nem volt oda az ellenzékért, hogy akkor si szavazzon akkor 1,2 millió szavazat. 3,3 meg amrad másra...

2021. okt. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
77%
"latom jo sokan jottetek el!? A Kodaly korondig all a tomeg!" :))))))))))
2021. okt. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
56%

Annyira vezetnek, hogy

Fidesz 300ezer részvevő

Ellenzék 3 ezer résztvevő

2021. okt. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!