Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek mivel magyarázzák,...

Fideszesek mivel magyarázzák, hogy minél iskolázatlanabb valaki, annál valószínűbb, hogy fideszes?

Figyelt kérdés

"A kutatás szerint a lakóhely mellett az iskolázottság határozza még meg jelentősen, hogy ki melyik listára szavazna. A diplomások között az ellenzék a szavazatok 44, a Fidesz 30 százalékát kapná, az érettségizetteknél az arány 40-33 százalék, a szakmunkás végzettségűeknél nagyon szorosan, de az ellenzék vezet 38-37 százalékos arányban, az általános iskolát végzetteknél a Fidesz vezet 39-36 százalékos arányban"


Erre mégis mi lehet a magyarázat azon kívül, hogy a Fidesz a legrosszabb? Valaki tényleg azt hiszi, hogy a diplomások rosszabbul látják a dolgokat?


[link]



2021. okt. 27. 19:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mit lehet tudni a felmérésről amit linkeltél? Hány ember vett részt rajta, milyen formában kérdezték őket? Én spec nem találkoztam ezzel. Ha megkérdeznek 1000embert az még nem statisztika
2021. okt. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én azt hittem, hogy nagyobb a különbség. A fidesz kifejezetten sok vidéken populáris kérdéssel foglalkozik.


Nyilván vidéken alacsonyabb az oktatottsâg, nagyobb a szegénység stb.


Gondolom, hogy a jobbik még (hasonlóan) népszerűbb vidéken, az egyenlíti ki a számokat.

2021. okt. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
De jó is lenne, ha lehetne súlyozni a szavazatokat, kár, hogy az nem demokratikus.
2021. okt. 27. 21:34
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
12) Az nem feltétlenül igaz,hogy "vidéken" a szegénység meg az alacsony iskolázottság miatt fideszesek az emberek.Győr-Moson-Sopronban országos szinten az egyik legmagasabb a Fidesz támogatottsága és az egyik legfejleteebb és leggazdagabb megye.
2021. okt. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#12 Hol mondtam ilyet? De a városokban magasabb az iskolázottság és általában (most) a baloldali pártok támogatnak városi ötleteket Pl. oktatás, jobb szoc ellátás, akàr "magasabb adóval", hosszútávú gobdolkodás. Míg a jobboldali politika nagyon sokszor a vidékiek problémáját akarja megoldani pl: vidékre koncentrálódó bűnözésre: szigorúbb büntetések, szegregáció, jobb közbiztonság, pénzkereseti lehetőség biztosítása 18 év alatt, kiemelt oktatás és munkalehetőség a "kiemelt embereknek a falvakban", adóterhek csökkentése az eü ellátás és a nyugdíj ellenében (vidéken amúgy is kevesebben élik meg a nyugdíjkorhatárt) stb.


Nyilván van korreláció, és nem biztos, hogy releváns. Pl. biztos, hogy a Gucciban magasabb az átlag vásárlók végzettsége, mint a H&M-ben. Ettől nem biztos, hogy érdemes mindenkinek GUCCI-t hordania.


Csak mondtam, hogy én magasabb különbségre számítottam...

2021. okt. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
A Fidesz az értelem pártja.
2021. okt. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!