Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen anyagi üzleti hátrányok...

Milyen anyagi üzleti hátrányokat szenvedtetek mióta az Orbán-rezsim lesújtott Magyarországra?

Figyelt kérdés

Nálunk az összes megrendelést elvesztettük az önkormányzatoktól mert elvették a felújítási pénzüket és a központi költségvetésbe csoportosították.


Egyik ismerősöm pályázatokon rendre olcsóbb ajánlatot tesz mint a NER oligarchák de sose nyer. Ő nagyon kivan emiatt.



2021. okt. 30. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Csökkent a rezsim, csökkent az adóm, nőtt a fizetésem. Borzalmas!
2021. okt. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja nekem nőtt az adóm is nem nőtt a fizetésem az infláció vágtat felfelé és még el is értéktelenítik a forintot azzal megvezetve az embereket hogy nőtt a fizetésük. Forintban nőtt de reálértéken csökkent. Így vásárlóerőben sem...
2021. okt. 30. 12:25
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Az hogy hétről hétre többet fizetek ugyan azért a boltban.
2021. okt. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Kaptunk 10 millió Babaváróra, ami időközben kamatmentes lett, meg elengedtek 3 millió tartozást.


Kaptunk 3 milliót Otthonfelújítási támogatásra.


A szüleim, anyósom, apósom kapott részben 13. havi nyugdíjat, hamarosan pedig nyugdíjprémiumot is (min. 80 ezer Ft).


Csökkent a gáz, áram, víz, csatorna számlánk, ráadásul 11 éve nem is emelkedett semmivel (miközben a fizetéseink nőttek).


A feleségem több pénzt kapott gyerekszülés után, a megemelt CSED miatt.


Nőtt a nettó fizetésem a családi adókedzemény miatt.


Kaptunk Első házasoknak járó adókedvezményt.


Kaptunk kiváló kamatot (inflácio+3%) a Babaváró állampapírunkra - adómentes jövedelem.


Magasabb lett a nettó fizetésem, mert megemelték a szociális ágazati pótlékot.


Hirtelen ennyi jut eszembe.

2021. okt. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

#2

Kérdező, miért hazudsz? Támaszd már alá, hogy reálértéken valóban csökkent!

2021. okt. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát ez azért nem egy matematikai professzor szint. Nézd meg mennyit ért a forint a Gyurcsány és mennyit az Orbán kormány alatt vagyis most?

Mekkora az infláció és mit tudtál megvenni ugyanennyi pénzből 2 éve? Ki tudja még hova jut az infláció...

2021. okt. 30. 12:39
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

#6

Nem matematikai professzori szint, ezért gondoltam, hogy elboldogulsz vele, de látom hogy nem.

2021. okt. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
5,7-es nem nagyon szeretem az olyan hozzászólásokat amik tény nélkül cáfolnak dolgokat és így állítanak valakiről hazugság valamit. Én ilyent sosem tennék... persze nem vagyon fideszes. Csak jobboldali...
2021. okt. 30. 12:45
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

#8

Itt te állítottál valamit tény nélkül. Azt, hogy csökkent az emberek reálbére. Bizonyítsd.

2021. okt. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%

Tavaly kirgtak a munkahelyemről mert a COVID miatt csődbe ment a cég ahol dolgoztam. Ezen felül 500 forintot fizetek a benzinért, 450 forintért veszem a kenyeret és a sr is már majdnem 400 forint doboza.


Szóval csak veszítek mert a gazdaság szárnyal a mélybe :(

2021. okt. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!